Artūras Zuokas: „Agnė neliko nuskriausta“ - Lietuva gali sveikinti dar vieną milijonierę

Laidoje „Pasikalbėkim“ žurnalistė Renata Šakalytė kalbino politiką, buvusį Vilniaus merą, verslininką Artūrą Zuoką. Oficialiai su žmona jis santykiuose tašką padėjo 2021-ųjų metų pabaigoje ir dabar kuria naujus santykius. Jis sako besijaučiantis puikiai, o pabaigtas skyrybų procesas į gyvenimą atnešė aiškumo jausmą.  

„Kai skyrybose buvo padėtas juridinis taškas, gyvenimas prasidėjo iš naujo, nes iki to laiko viskas tarsi kybojo – nieko negalėjai daryti, net ir viešumos gyvenime rodžiausi mažiau.

Bet skyrybos bet kuriuo atveju yra įdomi, netikėta patirtis. Žinot, kaip sako, kad su tuo žmogumi, kuris yra daugiau patyręs, yra įdomiau bendrauti.

Labai džiaugiuosi, kad viskas išsisprendė ir tikiuosi, kad Agnei tai irgi yra postūmis stotis ant kojų ir kurti gyvenimą, apie kurį ji ilgą laiką svajojo“, – apie po skyrybų užplūdusį jausmą prabilo vyras.

Pasakodamas apie skyrybas A. Zuokas prasitarė, kad turėjo žmonai išmokėti stulbinančią sumą, o ir po skyrybų visos skolos liko jam.  

„Bet bet kuriuo atveju Lietuva gali sveikinti dar vieną milijonierę – Agnę, nes jos kišenėse liko milijonas eurų, jokių finansinių įsipareigojimų. Man liko visos skolos.

Bet aš tikrai nesiskundžiu, nes ir aš turėsiu atitinkamai realizuoti turtą, todėl viskas susitvarkys per tam tikrą laiką. Bet šioje vietoje manau, kad Agnei geras startas pradėti viską pačiai“, – tikina politikas.

„Po skyrybų Agnė tikrai neliko nuskriausta – vis dėlto ji ilgametė mano partnerė, mano vaikų mama. Viskas galėjo būti kitaip, jei skyrybų procesas būtų buvęs korektiškesnis ir ne toks skausmingas.

Vis vien negaliu įsivaizduoti, kad mano partnerė ir ilgametė žmona negalėtų tikėtis kitokio lygio ir gyvenimo nei to, kuris per tą ilgą laiką buvo sukurtas“, – apie buvusią žmoną kalba A. Zuokas.

Kaltinimus neigia

Vis dėlto užsitęsusiame skyrybų procese gražių momentų nebuvo – vyras buvo nuolat kaltinamas smurtavimu, situacijos nevaldymu ir netgi neištikimybe. Jis pasakė, kad kai kurie buvusios žmonos teiginiai apie jį buvo itin skaudūs.

„Žinot, kas buvo, tas jau buvo. Be abejo, kad tie pasakymai buvo nemalonūs ir neteisingi. Niekada gyvenime nesu kėlęs rankos nei prieš Agnę, nei prieš vaikus.

Nėra buvę nei psichologinio, nei ekonominio smurto ir apie save tai girdėti viešumoje nėra smagu. Bet, vėlgi, aš vėl žiūriu į realiąją reikalo pusę. Bet čia gal ir žurnalistikos etikos reikalas.

Kas suprantama, kad bet kuriai televizijai visi Agnės pasisakymai yra įdomūs ir visuomenei įdomios tokios temos, bet tokie pasisakymai visada pasirodydavo teismo posėdžių išvakarėse, kai tik ta tema turėtų būti nagrinėjama.

Sakyčiau, kad tai suplanuotas veiksmas, kuris buvo naudojamas kaip priemonė. Kad ir kaip man būtų nemalonu, aš vis vien jokio pykčio nelaikau. Esu toks žmogus, kuris negali pykti ilgiau nei 2 valandas“, – sako vyras.

Iš pačios Agnės Zuokienės vos santuokoje prasidėjus nemalonumams nuskambėjo ne tik kaltinimai smurtu ar išdavyste, bet ir kaltinimai, jog Artūras jos niekada nemylėjo. Tiesa, vyras sako visiškai kitaip.

„Jei nebūčiau jos mylėjęs, tikrai nebūčiau jos vedęs prie altoriaus ir kūręs bendro gyvenimo ir su ja susilaukęs trijų vaikų, kurie šiandien jau suaugę.

Tie dalykai, kuriuos ji kalbėjo, man buvo labai skaudūs, bet manau, kad vyras neturėtų rodyti savo nuoskaudų – ypač viešumoje. Kita vertus, taip, kaip Agnė elgėsi per skyrybų laikotarpį, man padėjo labai lengvai įveikti skyrybų procesą.

Nes jei ji būtų kitaip elgusis, skyrybų procesas būtų buvęs ilgesnis ir net po to jis būtų sudėtingas. Tik dabar puikiai supratau, kad skyrybos yra labai sunkus ir ilgas procesas.

Man Agnė procesą padarė šiek tiek lengvesnį ir juo labiau padėjo nepergyventi į ateitį. Pabrėšiu, kad viską ką kalbėjo Agnė, noriu paneigti, nes taip niekada nebuvo.

Labiausiai apie smurtą, apie tai, kad aš jos nemylėjau ir kad ji liko be pinigų. Bet negaliu ant jos pykti ir tik tikiuosi, kad ji atsistos ant kojų“, – kalba A. Zuokas.

Įtarė psichologinę problemą

Per pastaruosius keletą mėnesių politikas sakė matęs gerėjančią Agnės būklę. Ir nors skyrybos buvo bjaurios, jis santuoką su buvusia žmona prisimena kaip šviesų laikotarpį.

„Ji yra mano vaikų mama, žmogus, su kuriuo gyvenau 27-erius, sakyčiau, puikius metus. Aišku, šeimoje būna visko. Net ir tie dalykai, kurie atrodytų nemalonūs, šiandienos vertinimu, mano gyvenime buvo geras laikotarpis.

Jei reikėtų pakartoti, matyt, kad pakartočiau tą patį dar kartą. Visiems, kurie bando smerkti poras tokioje padėtyje, norėčiau pasakyti, kad jie pamėgintų su žmogumi išgyventi 27 metus, sukurti šeimą ir užauginti vaikus.

Tai puikus gyvenimo laikotarpis su savo prieskoniais. Tikrai buvo viskas gerai“, – apie savo savijautą užsimena vyras.

„Matot, meilė yra dvipusis judėjimas. Juk nėra taip, kad tik vienam reikia mylėti. Žmogus linkęs atsakyti į gerus jausmus.

Bent jei nemyli, bandai į tą meilę draugyste, ar panašiu jausmu atsakyti. Reikia dėti abiems pastangas, kad santuokoje būtų meilė“, – tikina pašnekovas.

Paklaustas, ar santuokos metu jis jautėsi mylimas, vyras susimąsto. Tik po ilgos pauzės jis sugeba atsakyti į klausimą.

„Nežinau kaip atsakyti į šitą klausimą... – sako jis. – Sakyčiau, kad taip. Be abejo, kad laikotarpis, kuris prasidėjo dar 2015 metais, buvo sudėtingas.

Tačiau tik dabar viskas išaiškėjo pagal Agnės pasakojimus, bet tikrai mūsų santykiuose kažkada buvo abipusė pagarba, tikrai diskutuodavom ir turėdavom puikias atostogas. Dabar nesijaučia, kad tai buvo kažkoks itin blogas laikotarpis“, – tikina jis.

Nors viešumoje apie Agnės ir Artūro Zuokų skyrybas kalbos buvo girdimos dar 2017 metais, tik po viešų Agnės pasisakymų pats politikas pradėjo suprasti, kad santuoka byra. Jis sako kelis kartus patyręs grasinimus dėl skyrybų, bet jų rimtai nepriimdavęs.

„Būdavo ir ne kartą pagrasinimai, kad kažkas turėtų būti kitaip ir kad reikėtų skirtis. Iš pradžių nevertindavau rimtai. Aišku, reikia pripažinti, kad per skyrybų laikotarpį daug ką sužinojau.

Daug ką žinojo mano draugai, darbuotojai, bet visi tai nutylėdavo. Jei anksčiau būčiau atkreipęs dėmesį į tam tikras detales, tai gal anksčiau būtų skambėjęs raudonas skyrybų skambutis.

Jau net 2017 metais Agnė davė interviu vienam leidiniui, kuris jo neišspausdino ir tas interviu man buvo tikras skyrybų varpas.

Aš visada galvodavau, kaip man priimti tokius nuotaikos svyravimus, nes nesuprasdavau, ar žmogus taip iš tiesų mąsto, ar tai priežastis kitų poveikių gyvenime.

Niekad nežinodavau, ar ji elgiasi iš sveiko proto, ar turi kažkokią psichologinę problemą. Niekada nežinodavau, kaip man elgtis“, – tikina jis.

O ar vyras bandė atvirai su ja kalbėtis? „Aš esu kalbantis, analizuojantis žmogus. Ne kartą esu sakęs, kad klausimas „kodėl“ man gyvenime yra esminis.

Visada analizuodavau, jei kažkas vykdavo. Tų kalbų visada turėdavom, nors reikia pripažinti, kad jos būdavo nelengvos.

Man reikėdavo visada rasti tinkamą galimybę pasikalbėti ir dažnai nuo to momento, apie kurį reikėdavo pasikalbėti, praeidavo per daug laiko, kad galėtume apie tai kalbėtis.

Gal ir man reikėjo daugiau pastangų dėti, kad viską išsaugotume. Tačiau nenorėčiau sakyti, kad čia tik kažkieno vieno kaltė“, – apie santuokos subyrėjimo priežastį užsiminė jis.

Jis teigia susidūręs ir su faktu, kad Agnė net nenorėjo, kad jai kažkas padėtų:

„Deja, kai susiduri su realybe, kad noras padėti ir išsiaiškinti atsimuša į realybę, bėgimą nuo problemos, tai, aišku, nėra lengva, ir tai turbūt lėmė tai, kad mes šiandien esame atskirai ir kuriame skirtingus gyvenimus.“

Prabilo apie žmonos polinkį išlenkti taurelę

„Rytais aš išeidavau į darbą, vakare grįždavau, todėl dienos metu nematydavau, kas namie vyksta. Dažnai man prikaišioja, kad aš Vilnių mylėjau labiau, nei Agnę ir šeimą.

Bet aš nenorėčiau su tuo sutikti, nes manau, kad subalansuodavau tėvo, vyro pareigas su darbu ir tikrai tai negalėtų būti problemos priežastis.

Manau, kad tos psichotropinės medžiagos galėjo turėti įtakos. Tačiau niekad negalėdavau žinoti, ar žmogus pats yra adekvatus, ar tiesiog privartojęs.

Bandėm gydytis, bandėme net tartis su gydytojais, kad jie atvažiuotų pas mus į namus. Važiavome gydytis ir į užsienį, bet pagrindinė problema buvo Agnės problemos nepripažinimas.

Sudėtinga padėti, kai žmogus savo problemos nepripažįsta ir nenori pagalbos“, – išgyvenimais dalijasi A. Zuokas.

Kaltinimai neištikimybe taip pat buvo viena iš priežasčių, kodėl jo buvusi žmona pradėjo skyrybų procesą. „Tikrai neištikimybę galiu paneigti kaip faktą ir priežastį skyryboms.

Mes su Agne dar prieš skyrybas metus negyvenome bendro gyvenimo. Sakyčiau, kad tai buvo Agnės žaidimas neištikimybę panaudoti skyrybų procese.

Tai galėjo turėti įtaką sprendžiant turtinius klausimus, bet net ir teismai to nepriėmė kaip argumento. Aš visada jai buvau ištikimas“, – teigia jis.

Taip pat jis prabilo ir apie naujus jausmus: „Esu žmogus, kuris nemėgsta būti vienas ir man reikia žmogaus, su kuriuo man reikia bendrauti ir dalintis nuomonėmis. Man reikia kažko, kuo galėčiau rūpintis. Natūralu, kad dabar noriu susikurti naujus santykius.

Man šis skyrybų procesas tikėjimo meile nesugadino. Neabejoju, kad turėsiu meilę ir kažką vadinti gražiu žodžiu. Tikiuosi, kad laukia dar daug gražių akimirkų.“

Ne paslaptis, kad Agnė ir Artūras Zuokai turi 3 vaikus – 2 iš jų jau suaugę ir turi savo šeimą, o mažiausia dukrelė dar nėra pilnametė. Jis papasakojo apie tai, kaip vaikai priėmė žinią apie tėvų skyrybas.

„Manau, kad vaikai labiau išgyveno skyrybų procesą, bet labai nustebau, kai jie sakė, kad tai turėjome padaryti anksčiau. Vaikus labiausiai vargino procesas, viešuma, skandalai, kaltinimai smurtu. Tas procesas buvo nemalonus ir vaikai laikėsi nuošalėje“, – tikina jis.

„Šeimos sprendimas buvo dėl skyrybų siųsti mažesnėlę mokytis į užsienį. Kadangi mes viešumoje matomi, nenorėjome, kad dukra būtų paveikta“, – sako A. Zuokas.

Pati mažiausioji dukra teismo sprendimu buvo palikta tėvo globai ir panašu, kad pati norėjo gyventi kartu su savo tėvu. „Iš pradžių negalvojau, kad taip gali būti ir maniau, kad dukra turi gyventi su mama.

Bet procese išaiškėjo tam tikrų aplinkybių, kurios lėmė tą apsisprendimą. Agnė puikiai bendrauja su vaikais ir vaikai su ja. Agnė keičiasi ir džiaugiuosi tuo“, – pabrėžia politikas.

O kokie santykiai šiuo metu sieja jį su buvusia žmona?

„Nepalaikau visiškai jokio ryšio su Agne. Pirmiausia, ji nenori palaikyti ryšio, bet visada esu pasiruošęs jai padėti ir bendrauti. Jei gatvėje ją sutikčiau, tikrai pasisveikinčiau ir pakviesčiau išgerti kavos.

Nesuprantu situacijų, kada žmonės nesikalba ir jaučia vienas kitam tokį neprielankumą ir neapykantą, kad net jaučia kartėlį.

Tačiau negalėčiau pasakyti, kad man gaila, kad išsiskyrėme. tas, kas buvo pasakyta man, buvo per daug stipru ir šiandien atvirai man pasako Ačiū Dievui, kad mes šiandien esame atskirai.

Dar blogiau, jei skyrybos būtų įvykusios vėliau. Džiaugiuosi skyrybomis ir pokyčiais“, – pokalbį baigia A. Zuokas.

„Pasikalbėkim“ žiūrėkite kiekvieną sekmadienį 19 val. portale tv3.lt ir platformoje TV3 Play. Laidą rasite ir TV3 televizijos „Facebook“ paskyroje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder