Atlikėjas AkA: dainos idėja kilo, kai Mantas Stonkus „pragėrė“ savo teises

Atlikėjas Arvydas Krikščikas-AkA neseniai išleidęs dainą „Skandalas“ sakys: „Tas hipokritiškumas, kai sakai viena, o darai kita, vyrauja žinomų žmonių gyvenimuose, todėl jei vieną paminėjau, tai reikėjo įtraukti ir daugiau bulvarinių skandalų, kurie vaikšto tarp mūsų ir yra žinomi plačiąjai visuomenei“ ir pridurs, kad Egidijus Dragūnas-Sel socialiniuose tinkluose jį yra užblokavęs. Taip pat dalysis

Archyvų nuotr.

– Kartu su duetu „KASyraKAS“ išleidote dainą „Skandalas“, kurioje gausu užuominų į garsių lietuviškojo pramogų pasaulio veikėjų „žygdarbius“ ir afišuojamą netikrą gyvenimą socialiniuose tinkluose. Kaip susiformavo idėja tokiam kūriniui?

– Šio gabalo turėjau kelias versijas ir kai jas išgirdo prodiuseris klausė manęs ar to reikia?

Juk Lietuva maža. Daug kas kreivai žiūrėjo, bet vis tiek pasilikau prie kandesnės versijos. Idėja kilo, kai Mantas Stonkus pragėrė teises.

Tas hipokritiškumas, kai sakai viena, o darai kita, vyrauja žinomų žmonių gyvenimuose, todėl jei vieną paminėjau, tai reikėjo įtraukti ir daugiau bulvarinių skandalų, kurie vaikšto tarp mūsų ir yra žinomi plačiąjai visuomenei.

– Pakalbėkim apie nuomonės formuotojus, ar yra pinigų suma už kurią sutiktum viešinti visą savo asmeninį gyvenimą?

– Ne dėl pinigų tai daryčiau. Jei reklamuočiau kažkokį prekinį ženklą tai tik tą, kuris man tikrai patiktų. Nes yra nuomonės formuotojų, kurie labai pigiai parsiduoda, kai ryte reklamuoja vieną kremuką, o vakare jau kitą.

Tada žiūri į juos ir galvoji: „Ar tikrai vertėjo dėl šimto eurų parsiduoti?“

Archyvų nuotr.

Pats socialiniuose tinkluose seki bent vieną influencerį?

– Seku Rolandą Mackevičių, OG Version, o Sel mane yra užblokavęs, turbūt jam nepatiko mano sukandimas.

– Būdamas penkiolikos išvykai gyventi į JAV, kur pats nevengei vakarėlių ir ne tik vartojai, bet ir prekiavai narkotinėmis medžiagomis. Ar nemanai, kad dabar išleisdamas tokią dainą esi truputį hipokritiškas?

– Aš savęs tikrai neteisinu, esu toks pats durnius, kaip ir visi. Vaizdo klipe „Skandalas“ matosi, kad aš tikrai nesu šventas apaštalas, kuris melstusi. Galbūt esu net labiau pašėlęs, nei kai kurie iš mano paminėtų personažų ir to tikrai neslepiu. Aš turėjau problemų, to neslepiu ir nevaidinu. Esu daug ko pridaręs ir dar pridarysiu.

– Kas slepiasi už slapyvardžio „AkA“ ir kaip atsirado repas tavo gyvenime?

– Repas mano gyvenime yra nuo Eminemo laikų, kadangi augau Amerikoje, tai labai puoselėjau hiphopo kultūrą. Vaikystėje šokau breiką, todėl repas man asocijuojasi su ritmu.

Slapyvardis AkA, todėl, kad tai yra pirmos mano vardo ir pavardės raidės, o papildoma A, dėl to, nes man patinka, kai žodžiai skaitosi iš abiejų pusių.

Archyvų nuotr.

Sakyk, Lietuvoje yra gerų reperių?

– Žinoma: Free Finga, OG Version, 8 kambarys, Mad Money – jie labai gerai varo. Aš palaikau visus kuriančius muziką, nes menas yra menas ir jei žmogus gali sukurti kažką klausomo – nuostabu. Esu fanas visų menininkų.

Anksčiau esi sakęs, kad vardan populiarumo niekada nedalyvautum muzikiniame televizijos šou. Ar nepasikeitė požiūris?

– Anksčiau vyravo toks požiūris, kad reperis negali nueiti į popsą, bet šiuos įsitikinimus išaugi. Nežinau ar dabar eičiau, reikėtų pasvarstyti, bet kodėl gi ne? Gyvenimas yra per trumpas, kad save įstatytum į rėmus ir galvotum, ką kiti pagalvos paie tave.

Ar nesulaukei atsiliepimų iš žmonių, kurie yra paminėti dainoje?

– Dar ne, manau, kad jie nelabai nori veltis. Nors aš visų jų socialinių tinklų paskyras pažymėjau prie dainos, nes norėjau, kad jie pasijuoktų kartu su manimi.

Ką pats manai apie pramogų pasaulį?

– Tai yra toki skirtingų šeimų dalykai, kas su kuo geria, kas su kuo miega. Visur egzistuoja pramogų pasaulis, mes nesame išskirtiniai ir viskas tame yra gerai. Turime tikrai išskirtinių asmenybių, kurie yra įdomūs ir būtent todėl jie populiarūs.

O kaip manai kodėl, ypač jaunoji karta, taip idealizuoja pramogų pasaulį?

– Tai kapitalizmo dalis. Jis yra įdomus ir visi seka skandalus, nes žmonėms reikia įvykių apie kuriuos galėtų kalbėti.

Archyvų nuotr.

Ko tave išmokė gyvenimas Amerikoje?

– Anglų kalbos, kad reikia mylėti šeimą ir draugus, būti atviriasniam ir mažiau pykti. Šiaip daug ko išmokė, bet yra dalykų ir kurių neišmokė, nes kaip sakoma košė galvoje sutirštėja tik su metais.

Kokią tavo gyvenimo dalį užima muzika?

– Didelę, dabar dienomis ruošiu albumą, kuris bus truputį piktesnis ir turėtų pasirodyti spalio aštuntą dieną, per mano gimtadienį. Turiu parašęs apie septyniasdešimt procentų dainų, bet žinot, kaip sunku dirbti vasarą, tai žiūrėsime.

Ar galėtum drąsiai pasakyti, jog šiuo metu save realizuoji šimtu procentų?

– Šimtu ne, bet aštuoniasdešimt – taip, nes muzika manęs nemaitina, turiu dirbti kitus darbus, kadangi Lietuvos rinka yra labai maža.

Į kokią publiką orientuojiesi?

– Norėčiau platesnės auditorijos, bet man atrodo, kad mano klausytojai yra Selo ir Mad Money klausytojų miksas. Aš labai daug eksperimentavau, man reikėtų eiti tiesesniu keliu. Bandau rašyti tokius dainų tekstus, kurie būtų energingesni. Noriu, kad grojant mano muzikai žmonės šypsotųsi ir pamirštų gyvenimiškas problemas.

Kaip manai Lietuvoje muzikantai yra įvertinti?

– Iš dalies, nes kai kuriems muzikantams trūksta pagalbos iš šono. Patys muzikantai nepadaro iki galo, kai kurių dalykų, tokių kaip sklaida, marketingas. Pavyzdžiui OG Version turi sklaidą, nes jo antra pusė yra Karolina Meschino.

Archyvų nuotr.

Daina „Skandalas“ :

Daina „Skandalas“

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder