Atnaujinti veiklą skuba ne visi kino teatrai

Vyriausybei leidus veiklą atnaujinti kino teatrams, vieni jų ruošiasi priimti pirmuosius žiūrovus ir jau pradėjo prekybą bilietais, tačiau kiti į situaciją žiūri atsargiau ir atsiverti per daug neskuba.

Valdžia sprendimą priėmė praėjusią savaitę, o atnaujinti veiklą kino teatrams leido nuo šios savaitės pradžios, tačiau jie taip greitai atsidaryti nespėjo – „Forum Cinemas“ bilietais pradėjo prekiauti tik šį penktadienį, o pirmieji seansai numatomi balandžio 30 dieną.

Lietuvos „Forum Cinemas“ vadovas Gintaras Plytnikas sako, kad kino teatrų atidarymas užtrunka dėl kelių priežasčių.

„Nesame tokie greitučiai – atsidarant yra daug reikalų, pradedant nuo to, kad reikia atgaivinti namus, užkurti sales ir aparatūrą, įsitikinti, kad viskas veikia. Kita pusė – filmus juk ne iš interneto imame. Reikėjo prasukti ratą su platintojais, pasižiūrėti, kas palikta, kur teisės gali būti kino teatrams suteiktos, kas išėjo“, – BNS sakė G. Plytnikas.

„Trečia, kad kai jau buvo suteikta teisė atsidaryti, dar nebuvo paskelbtos taisyklės iki galo, nežinojome visų apribojimų ir tik pirmadienį ryte jas pamatėme, išsianalizavome ir supratome, kad sunkiai, bet galime pradėti“, – pasakojo vadovas.

Tuo metu Vilniaus prekybos centre „Ozas“ veikiantis kino teatras „Multikino“ atsidaryti neskuba. Jo rinkodaros vadovas Raimundas Bilinskas sako, kad nors sprendimas atsidaryti jau yra priimtas, konkreti data dar neaiški, todėl ir bilietais dar neprekiaujama.

„Dar konkrečios atidarymo datos neturime. Tikimės, galbūt suspėti su visais kino teatrais atsidaryti kitą savaitgalį, balandžio 30 dieną, tačiau turime įvairių organizacinių klausimų, ir kas susiję su IT. Gali būti, kad truputėlį ir pavėlinsime savo atsidarymą“, – BNS sakė R. Bilinskas.

Pasak jo, Vyriausybės nustatytos sąlygos, griežtai ribojančios žmonių skaičių salėse ir neleidžiančios prekiauti maistu ir gėrimais, yra pakankamai skaudžios.

„Atliekame tam tikrus skaičiavimus, ar mums iš tiesų yra vertinga dirbti, todėl taip labai ir neskubame, kaip galbūt mažesni kino teatrai. Mums visas veikimas yra ant ribos – galime patirti ir reikšmingų nuostolių“, – teigė „Multikino“ atstovas.

„Galime neskubėdami galvoti apie atsidarymą, nes tas ankstesnis atsidarymas kol kas nieko nekeičia. Dabar esame ant tos ribos – dirbti ar nedirbti, praktiškai jokio skirtumo“, – pridūrė jis.

Pagal Vyriausybės sprendimą kino salėje turėtų būti ne daugiau 150 lankytojų, jie negalės užimti daugiau kaip 30 proc. vietų.

Filmų bus

Kino teatrų atstovai sako, kad nepaisant virš metų trunkančios pandemijos sukeltų kliūčių kino industrijai, atsivėrus teatrams žiūrėti bus ką.

„Iš tiesų, yra ką rodyti. Platintojai pasaugojo kai kuriuos filmus ir iš didžiųjų Holivudo kompanijų, tiek nepriklausomų studijų atstovai mums paliko 4-5 Oskarui nominuotus filmus“, – sakė R. Bilinskas.

„Pasižiūrėti bent jau 10 pavadinimų, kurių dar pats nesu matęs, nors jie yra jau ir „nupiratauti“, aš ir pats noriu ir tikrai žiūrovams bus ką žiūrėti“, – pabrėžė jis.

„Forum Cinemas“ vadovas G. Plytnikas sako, kad skirtingai nei pernai birželį, kuomet kino teatrai atsivėrė po pirmojo karantino, filmų trūkumo nebus.

Archyvų nuotr.

Gintaras Plytnikas / Apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ archyvai

„Pernai turėjome šitą problemą, šiemet neturime. Kas įvyko pernai – gamintojai, platintojai, prodiuseriai nežinojo, ko laukti ir galvojo, kad viskas pasibaigs greitai, todėl išstumdė premjeras. Iš kovo mėnesio viskas iškeliavo į rudenį, o rudenį viskas iškeliavo į 2021 metus“, – sakė G. Plytnikas.

Pasak jo, „Forum Cinemas“ turi ir filmų, kurie sukurti anksčiau, bet kino teatruose dar nerodyti.

„Atsidarymas nebus alkanas kaip pernai birželį“, – sakė jis.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder