Atsargiai! Venkite šių 3 bulvių gaminimo būdų - didina kraujospūdį ir diabeto riziką

Bulvės tikriausiai yra viena universaliausių daržovių: Jomis galima paskaninti bet kokį patiekalą, o kadangi yra tiek daug skirtingų jų paruošimo būdų, jos tikrai niekada nepabosta. Tačiau naujas tyrimas parodė, kad bulvių gaminimo būdas gali būti svarbesnis, nei manote.

Pasirodo, keli skirtingi gaminimo būdai iš tikrųjų gali padidinti riziką susirgti diabetu, tuo tarpu kiti būdai daro daug mažesnį poveikį, jei apskritai daro.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kuriuos bulvių gaminimo būdus vertėtų praleisti.

Bulvės nėra vien tik blogos, tačiau trys gaminimo būdai padidina diabeto riziką

Jei mėgstate bulves, galite būti ramūs, kad paprastos senos bulvės greičiausiai nepadidins jūsų diabeto rizikos.

"Bulvių košėje, keptose bulvėse ir bulvių traškučiuose yra pridėtinių riebalų ir druskos", - sako Tamayo, pažymėdama, kad prie jų pridedamuose prieskoniuose paprastai būna daug cukraus ir riebalų.

"Bulvių košė dažnai ruošiama su nenugriebtu pienu arba tiršta grietinėle, sviestu ir druska, o visa tai gali padidinti padidėjusio cholesterolio, aukšto kraujospūdžio ir diabeto riziką. Keptos bulvės ir bulvių traškučiai paprastai gaminami augaliniame aliejuje, kuriame yra daugiau sočiųjų riebalų."

Tyrėjai taip pat atsižvelgė į kitas mitybos tendencijas

Skirtingai nei ankstesnių tyrimų metu, mokslininkai atsižvelgė ir į tipišką žmonių, kurie valgo daug bulvių, mitybą.

Į ją įeina raudona mėsa, kuri yra žinomas T2D rizikos veiksnys ir gali turėti įtakos cukrinio diabeto išsivystymo tikimybei, "Medical News Today" paaiškino pagrindinė tyrimo autorė daktarė Nicola Bondonno.

Tačiau tai ne tik bendra mityba - ji iš tiesų išeina į bulves. Bulvytės ir traškučiai yra krakmolingi ir turi daugiau angliavandenių.

"Dėl tokių maisto produktų jūsų organizmas gamina daugiau insulino cukraus kiekiui kraujyje kontroliuoti, o valgant juos didesniais kiekiais, gali padidėti svoris pilvo srityje, o tai gali sukelti atsparumą insulinui, dėl kurio gali išsivystyti antrojo tipo diabetas", - leidiniui sakė medicinos mokslų daktaras Jasonas Ng.

Palyginti, daržovės turi daug vitaminų ir mažai kalorijų, sakė Bondonno. Nors tiksliai neaišku, kodėl daržovių valgymas mažina T2D riziką, tai gali būti susiję su mažesniu rezultato kūno masės indeksu (KMI) ir svoriu, pranešė "Medical News Today".

Viskas priklauso nuo pusiausvyros

Tačiau medikai patvirtina, kad bulvėms gali būti vietos sveikoje, subalansuotoje mityboje.

Tamayo rekomenduoja bulves ruošti alyvuogių aliejuje be pridėtinės druskos.

Ji sako, kad kepdami, kepdami ant grotelių, troškindami ar virdami taip pat galite išsaugoti jų maistinę vertę, ir priduria, kad taip pat turėtumėte apsvarstyti, ką patiekite kartu su bulvėmis.

"Pabandykite bulves derinti su liesais baltymais, pavyzdžiui, paukštiena ar žuvimi, ir skaidulinėmis medžiagomis, pavyzdžiui, salotomis ar daržovėmis", - sako ji.

"Valgant angliavandenius kartu su baltymais, sulėtėja jų įsisavinimas, todėl cukraus kiekis kraujyje tampa labiau kontroliuojamas."

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder