"Atsidūrė iki kaklo š...": internete kilo skandalas dėl Musko memo apie Zelenskį

Amerikiečių milijardieriaus Elono Musko skandalingas memuaras apie Ukrainos prezidentą Volodymyrą Zelenskį sukėlė daug triukšmo internete.

Muskas paskelbė memą, kuriame užsiminė, kad Zelenskis prašo per didelės pagalbos Ukrainai, kovojančiai su Rusijos okupantais. Tačiau "Tesla" įkūrėjo ir socialinio tinklo "X" savininko humoro dauguma naudotojų neįvertino.

Vienas pirmųjų sureagavo tarybos pirmininkas Ruslanas Stefančiukas. Jo komentaras buvo gana griežtas.

"Tas atvejis, kai vyrukas bandė užkariauti kosmosą, bet kažkas nepavyko ir po 5 minučių jis buvo iki kaklo šūde", - rašė R. Stefančiukas.

Į milijardieriaus "šmaikštų" memą sureagavo Ukrainos prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Serhijus Leščenka.

"Jūs trolinate Ukrainos žmonių, kurie kovoja už savo nepriklausomybę, lyderį, kaip tai darė jūsų tautos tėvai įkūrėjai. Ar tai yra tai, už ką ukrainiečiai stoja šiomis lemiamomis dienomis?" - rašė jis.

Ukrainos komikas, tinklaraštininkas ir savanoris Antonas Timošenko ironiškai pakomentavo milijardieriaus tviterio žinutę.

"Taigi, jūs nusipirkote socialinius tinklus, kad tyčiotumėtės iš žmonių, kurie miršta už meilę laisvei. Vizionierius", - rašė A. Tymošenko.

Į propagandinį Juškos tviterio įrašą sureagavo stebėsenos grupė "PressMonitor". Ji priminė, kaip pats E. Muskas neseniai patikino, kad jo socialiniame tinkle nėra jokios prorusiškos propagandos.

E. Musko tviterio žinutė papiktino ne tik ukrainiečius, bet ir amerikiečius. Pavyzdžiui, demokratų respublikonų bendruomenė išreiškė savo pasipiktinimą dėl nelaimingo memo. Savo komentarą pateikė ir "The Daily Beast" apžvalgininkė Julia Davis.

"Kodėl reikia tyčiotis iš drąsaus lyderio, kuris vadovauja savo tautai didvyriškoje kovoje už laisvę? Ar jums ne gėda?" - rašė D. Trumpo oponentai respublikonai.

"Nes Zelenskis išdrįso pasipriešinti Putinui, o Elonas to niekada negalėtų padaryti", - atsakė žurnalistė.

Memuarą pakomentavo buvęs NATO pareigūnas Edwardas Hunteris Christie. Jis taip pat tai padarė su memuaru.

"Kairėje: Elonas Muskas po rusų grasinimų. Dešinėje: Zelenskis po to, kai rusai pradėjo įsiveržti į jo tėvynę", - rašė E. Christie, palygindamas E. Muską su išsigandusiu gaidžiu ir pabrėždamas E. Zelenskio drąsą.

Savanoris ir tinklaraštininkas Sergejus Sternenko taip pat sureagavo. Jo memas neatrodo panašus į tai, kas patiktų Muskui.

Kiti naudotojai reagavo memais, kuriuose užsiminė, kad E. Muskas tapo Rusijos propagandos atstovu ir žaidžia kartu su V. Putinu. Surinkome geriausius iš jų į rinktinę.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder