Atskleista, kaip šešios šalys sukčiavo „Eurovizijoje“: jų komisijos narių balsai anuliuoti

Šių metų „Eurovizijos“ dainų konkursas visame pasaulyje prie televizijos ekranų sutelkė milijonus žmonių. „Euroviziją“ transliuojanti Europos transliuotojų sąjunga (EBU) po didžiojo konkurso finalo, vykusio gegužės 14-ąją Turine, paskelbė apie neskaidrius 6 šalių – Azerbaidžano, Sakartvelo, Juodkalnijos, Lenkijos, Rumunijos ir San Marino – komisijos narių balsus.

Laidos sėkmei labai svarbu, kad kiekvienos šalies nacionalinės žiuri ir žiūrovai balsuotų telefonu arba SMS žinutėmis.

EBU pareiga visoms suinteresuotosioms šalims, ypač visiems 40 dalyvaujančių visuomeninių transliuotojų, užtikrinti, kad kiekvienos tiesioginės laidos pabaigoje galėtume pateikti tinkamus rezultatus.

Todėl į bet kokį taisyklių pažeidimą žiūrima labai rimtai.

„Antrajame pusfinalyje keturios iš minėtų šešių šalių žiuri į geriausiųjų penketuką įtraukė penkias kitas šalis (atsižvelgiant į tai, kad jos negalėjo balsuoti už save).

Viena žiuri į geriausiųjų šešetuką įtraukė tas pačias penkias šalis; paskutinė iš šešių žiuri į geriausiųjų ketvertuką įtraukė keturias kitas šalis, o penktąją – į geriausiųjų septintuką.

Keturios iš šešių komisijų gavo bent vieną 12 taškų rinkinį, kuris yra maksimalus galimas skirti balas“, – rašoma eurovision.tv. pareiškime.

„Eurovizijos“ organizatorių teigimu, aptariamą modelį pastebėjo ir Europos balsavimo partneris, jie pripažino, kad penkios iš minėtų šalių kitų pusfinalio komisijų vertinimu neturėjo patekti tarp aštuonių aukščiausius balus gavusių pasirodymų (į kurį įeina trys iš didžiojo penketo: Vokietija, Ispanija ir Jungtinė Karalystė).

Be to, keturios iš šešių šalių pateko į apatinę 6 vietą iš kitų 15 šalių, balsavusių antrajame pusfinalyje.

Tokio masto žiuri balsavimo modelio pažeidimas yra precedento neturintis dalykas.

Archyvų nuotr.

Kaip nurodyta „Eurovizijos“ dainų konkurso taisyklėse ir Oficialiose konkurso balsavimo instrukcijose, jei nacionalinės komisijos balsavimas rodo netaisyklingus balsavimo būdus (kaip gali nustatyti visos Europos balsavimo partneris ir pripažinti nepriklausomo balsavimo stebėtojo), ESC Vykdomasis prižiūrėtojas turi teisę pašalinti balsus, susijusius su reitingų skyrimu, ir pakeisti juos pakaitiniu suvestiniu rezultatu, kuris apskaičiuojamas automatiškai, siekiant nustatyti galutinį šių šalių rezultatą antrajame pusfinalyje.

Atsižvelgdamas į precedento neturintį antrajame pusfinalyje aptikto pažeidimo pobūdį, EBU, pasikonsultavęs su visos Europos balsavimo partneriu ir nepriklausomu balsavimo stebėtoju, nusprendė, vadovaudamasis konkurso balsavimo instrukcijomis, pasinaudoti savo teise pašalinti 6 šalių žiuri balsus.

„Šou sėkmei labai svarbus tiek kiekvienos šalies nacionalinės komisijos, tiek telefonu ar SMS žinutėmis balsuojančių žiūrovų sąžiningumas. EBU pareiga visoms suinteresuotosioms šalims, taip pat ir visiems 40 dalyvaujančių visuomeninių transliuotojų užtikrinti, kad kiekvieno tiesioginio eterio pabaigoje galėtume pateikti teisingus rezultatus, todėl bet koks taisyklių pažeidimas vertinamas labai rimtai“, – teigia „Eurovizijos“ organizatoriai.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder