Blogos akies sukeltos ligos simptomai

Blogos akies sukeltos ligos simptomai: senovinio prakeiksmo istorija

Bloga akis - tai žmogaus žvilgsnis, kuris, kaip tikima, gali kam nors ar kam nors pakenkti. Antgamtinė žala gali būti nedidelė nelaimė arba rimtesnė liga, sužeidimas ar net mirtis, - rašo livescience.com.

Folkloristas Alanas Dundesas savo redaguotame leidinyje "Bloga akis" pažymi, kad "aukos sėkmė, gera sveikata ar išvaizda - arba neatsargūs komentarai apie juos - kviečia ar išprovokuoja piktos akies išpuolį...

Blogos akies sukeltos ligos simptomai: apetito praradimas, pernelyg didelis žiovulys, žagsulys, vėmimas ir karščiavimas.

Jei užpultas objektas yra karvė, gali išdžiūti jos pienas, o jei augalas ar vaismedis, jis gali staiga nudžiūti ir žūti." 

Pikta akis taip pat gali sukelti daug kitų negalavimų, įskaitant nemigą, nuovargį, depresiją ir viduriavimą.

Daug kur ligos laikomos ne tik medicinine, bet ir magine problema, o priežastis, dėl kurios tam tikras žmogus suserga kokia nors liga, gali būti priskiriama prakeikimui, o ne atsitiktinumui ar viruso poveikiui.

Prakeiksmas gali paveikti net daiktus ir pastatus, o taip prakeiktas namas netrukus gali turėti nesandarų stogą arba jį gali užkrėsti vabzdžiai.

Dėl visko, kas nepavyksta, galima kaltinti piktos akies galią. 

Blogos akies istorija

Organizatorių nuotr.

Bloga akis gerai žinoma istorijoje. Ji minima senovės graikų ir romėnų tekstuose, taip pat daugelyje garsių literatūros kūrinių, įskaitant Bibliją, Korane ir Šekspyro pjesėse.

Nors tikėjimas bloga akimi yra plačiai paplitęs, jis nėra visuotinis.

1976 m. folkloristo Johno Robertso atlikto tarpkultūrinio tyrimo metu nustatyta, kad pikta akimi tikėjo 36 proc. kultūrų.

Bloga akis iš esmės yra tam tikros rūšies magiškas prakeiksmas, kurio šaknys glūdi magiškame mąstyme ir prietaruose.

Tarkime, žmogų ištinka nesėkmė, bloga sveikata, nelaimingas atsitikimas ar kokia nors nepaaiškinama nelaimė - galbūt sausra ar infekcinė liga.

Anot BBC (atveriama naujame skirtuke), kol mokslas nesugebėjo paaiškinti orų dėsningumų ir mikrobų teorijos, dėl bet kokio blogo įvykio, kurio priežastis nebuvo akivaizdi, galėjo būti kaltinamas prakeikimas.

Prakeiksmai, įskaitant blogą akį, yra atsakymas į seną klausimą, kodėl blogi dalykai nutinka geriems žmonėms.

Sakoma, kad akys turi ypatingų galių; jos esą yra vartai į žmogaus sielą.

Sakoma, kad besikeičiančios akys subtiliai išduoda melagius, o pastovus žvilgsnis, priklausomai nuo aplinkybių, gali būti žavus arba grėsmingas.

Organizatorių nuotr.

Akių kontaktas gali sukurti labai asmenišką ryšį tiek tarp įsimylėjėlių, tiek tarp viršininkų ir pavaldinių. Akinantis ar intensyvus žvilgsnis gali reikšti galią ir valdžią kitam žmogui.

Žinoma, aktoriai akimis perteikia įvairias emocijas, įskaitant meilę, neapykantą, pasibjaurėjimą, nuobodulį, panieką, nuostabą ir pavydą. Iš tikrųjų būtent pavydas yra kultūrinių asociacijų su magija pagrindas. 

Tikėjimas akių galia toks stiprus, kad bet koks akių sutrikimas reiškia blogį ir nesėkmę.

Žmonių, kurie žvairuoja, kurių akys nekontroliuojamai trūkčioja ar spazmuoja, buvo vengiama ir bijomasi, nes jie sukelia nesėkmę, ypač tų, kurie dirba pavojingus darbus, pavyzdžiui, žvejyboje ir kasyboje.

Iš tiesų, cituojamas senovės graikų tekstas apie fizionomiją, kuriame teigiama: "Aklas, jei užsispyręs, vienakojis dažnai būna neteisingas, o skvarbia akimi - nuolat arogantiškas".  

Taip pat asmenys, kurių akys buvo neįprastai užmerktos arba skirtingų spalvų, dažnai buvo įtariami turį blogą akį. 

Sakoma, kad kūdikiai ir vaikai yra ypač jautrūs piktos akies žalai, todėl daugelyje šalių, įskaitant Graikiją, Rumuniją ir Indiją, viešas vaiko pagyrimas kartais laikomas tabu, nes komplimentas atkreips piktos akies dėmesį.

Norėdami atbaidyti piktąją akį, neapgalvotai pagirto vaiko tėvai gali paprašyti komplimentą pasakiusio asmens tuoj pat spjauti vaikui į veidą. 

Kadangi akimirką išaukštintas jaunuolis buvo nublokštas žemyn, bloga akis jam nepakenks; šis spjaudymas yra nekenksmingas, tačiau pakankamai įžeidžiantis, kad paneigtų komplimentą.

Kūdikiai ir vaikai taip pat saugomi prie drabužių prisegamais abitini, kuriuos Pantelerijoje sudaro maži raudono audinio maišeliai (kartais širdies formos), panašūs į smeigtukus, kuriuose yra figūrinu, mažas aukso ragas arba krabo nagas, raudono audinio gabalėlis arba geležies gabalėlis". 

Organizatorių nuotr.

YouTube ekrano nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder