Bulvaras: Biokuro „bizniukas“ lietuviškai

(1)

„Bulvaro“ agentui teko bendrauti su vienu Klaipėdos visuomenės veikėjų, atskiruose sluoksniuose jau vadinamu Klaipėdos „betmenu“. Žmogus aktyviai rūpinasi, kad Klaipėdoje mažiau smirdėtų ir aplinka būtų kuo labiau tinkama gyventi.

Prieš savaitę jis atrado, kad šalia Klaipėdos, Kaspariškių kaime, yra suversta krūva maišų su, kaip įtariama, biokuro katilinių atliekomis. Sakoma, kad maišai į Klaipėdos pašonę atkeliavo kažkur iš Vidurio Lietuvoje esančios katilinės.

Aplinkosaugininkai lyg ir tikina, kad maišuose medžio anglis ar kažkas panašaus ir nepavojingo. Aktyvistas pavartė rankose suakmenėjusią substanciją ir įtaria, kad ji ne tik neteisėtai atsirado Klaipėdos pašonėje, bet yra ir pavojinga. Todėl jis mėginius nutarė perduoti laboratorijai ištirti ir rezultatų laukia po mėnesio.

Tačiau galimai įdomi šios istorijos piniginė pusė. Pasirodo, kad lietuviai šias biokuro katilinių atliekas išmoko panaudoti kaip pagrindą automobilių stovėjimo aikštelėms įrengti, vėliau ant jo paklojant asfaltą.

„Bizniuko“ schema galėtų būti labai pelninga. Įprastai biokuro katilinių atliekas reikia kažkur utilizuoti ir už tai papildomai mokėti vežant į sąvartynus ar panašiai.

Tačiau šiuo atveju taip išeina, kad atliekos virsta statybine medžiaga, už kurią atliekų turėtojai dar yra pasirengę ir primokėti, kad tik ją pasiimtum. Aišku, „biznio“ schemos sėkmė labai priklauso nuo aplinkosaugininkų požiūrio. Tačiau jei gamtos sergėtojai sako, kad tai „medžio anglis“, vadinasi, Lietuva galbūt yra vienintelė pasaulio valstybė, kur keliams tiesti naudojama medžio anglis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder