Bulvaras: japoniški pagaliukai išgelbės ligoninę?

Klaipėdos universiteto ligoninės vadovas Audrius Šimaitis dar 2005 metais nusivylė šalies sveikatos apsaugos sistema ir emigravo.

18 metų sėmėsi patirties Australijoje ir Anglijoje, kol pagaliau sugrįžto į gimtąją Lietuvą, kad ištaisytų sistemos klaidas.

„Retas atvejis, kad sėkmingą karjerą užsienyje padaręs ir pripažinimą pelnęs medikas ryžtasi grįžti į Lietuvą, - vien tai yra mūsų sveikatos sistemos laimėjimas“, - džiaugėsi sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.

Tačiau kol Klaipėdos universiteto ligoninė kas mėnesį patiria po 1,5-2 milijonus eurų nuostolį, ligoninės vadovas toliau semiasi patirties už jūrų marių.

Praėjusiais metais socialiniuose tinkluose jis smulkiai aprašė savo ir ministro savaitės vizito Amerikoje įspūdžius, kur sėmėsi įkvėpimo, kaip Klaipėdos ligoninė turėtų atrodyti po 50 metų.

Šiuo metu sparčiai šalies sveikatos sistemą reformuojantys vyrai baigia dviejų savaičių vizitą Singapūre ir Japonijoje. „Bulvaro“ agentas atidžiai seka ataskaitas apie sukauptą patirti tolimojoje Azijoje.

Ir kartu su visais Klaipėdos pacientais ir ligoninės darbuotojais nori pasidžiaugti, kad Japonijoje A. Šimaitis išmoko valgyti pagaliukais ir jam jau nebereikia šakutės.

„Bulvarui“ sunku paskaičiuoti, kiek Klaipėdos universiteto ligoninė galėtų sutaupyti, jei valgykloje vietoj šakučių pacientams būtų pateikiami pagaliukai, tačiau turi geresnį pasiūlymą.

Kita ministro ir ligoninės vadovo komandiruotė turėtų būti į Jungtinius Arabų Emyratus. Arabų pasaulyje valgymui nereikia net pagaliukų.

Ekonomika akivaizdi - galima sutaupyti stalo įrankių sąskaita. Svarbu teisingai pasisemti patirties, kad nesupainiotum, kuria ranka valgyti.

Humoristinio žanro rubrikos „Bulvaras“ neturintiems fantazijos ir humoro jausmo skaityti nerekomenduojama.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder