Bulvaras: Kas brangiau?

Neįtikėtina, bet akivaizdu, kad viskas brangsta, bet labiausiai brangsta ant mūsų žemelės statybos. Ypač, jeigu jos įgyvendinamos ne asmeninėmis lėšomis, o Savivaldybės, Valstybės ar ES pinigais. Kuo didesnis ir kuo svarbesnis projektas - tuo labiau pabrangsta.

Pavyzdžiui, naujoji Tūkstantmečio mokykla Klaipėdoje per metus pabrango beveik dvigubai - nuo 6,8 iki 12,5 mln. Eur. Dabar naujus rekordus, regis, muš Šv. Jono bažnyčia.

2017-aisiais buvo paskelbta šios bažnyčios atstatymo galimybių studija, kurioje juodu ant balto parašyta, kad prieškarinio dydžio ir tūrio bažnyčios su bokštu atstatymas gali kainuoti apie 11 mln. Eur.

Tačiau ką tik paaiškėjo, kad vien tik projektavimo darbai kainuos 605 tūkst. Eur. Ir nors projekto dar nėra, bet jau skaičiuojama, kad bokšto atstatymas kainuos apie 3 mln. Eur, o likusios bažnyčios dalies - 15 mln.

Taigi jau dabar projektas brangsta beveik dvigubai. Nors projektuotojai turi ir originalius bažnyčios brėžinius, ir apsčiai ikonografinės medžiagos šventovės tūriui ir fasadams atkurti. O kol išsiaiškins ir nuspręs, iš kurios pusės bus įėjimas į bažnyčią, koks bus jos išplanavimas, kiek puošmenų ir aukso reikės papuošimui, ir baisiausia, kaip reikės į bokštą pakilti ir kokia tvora teritoriją aptverti, baisu ir pagalvoti, kiek dar pabrangs šis Klaipėdos pasididžiavimas.

„Bulvaras“ skelbia totalizatorių: kas tiksliausiai atspės šio projekto kainą, galės nemokamai iš atstatytos bažnyčios bokšto į tolius pažvelgti... Jeigu sulauks tos dienos...

 

Sidebar placeholder