Bute amžiams išnyks užsistovėjęs senienų kvapas: veiksmingiausi patarimai

(1)

Kai bute tvyro senų daiktų kvapas - jame neįmanoma jaustis patogiai. Sužinokime, kaip atsikratyti šios erzinančios problemos.

Keistas kvapas bute - nesvarbu, ar tai būtų drėgmės ar senienų, ne tik paneigia visas pastangas sukurti jaukius namus, bet ir prideda problemų. 

Kaip pašalinti puvėsių kvapą namuose ir ką daryti, jei bute tvyro keistas kvapas.

Neišsiaiškinę, kur gali būti nemalonus kvapas bute, galite praleisti mėnesius veltui bandydami atsikratyti nemalonaus kvapo. 

Nemalonūs kvapai bute - priežastys

Konkrečią "smarvę" gali lemti daug veiksnių, ir ne visi jie yra akivaizdūs. Kai kurios dažniausiai pasitaikančios priežastys yra šios: 

  • Prastas vėdinimas - dėl nepakankamo oro tiekimo patalpose gali kauptis įvairūs kvapai, įskaitant maisto gaminimo kvapus, todėl privačiame name ar bute tvyro tas pats pelėsių kvapas;
  • per didelė drėgmė gali būti terpe veistis pelėsiams ir grybeliams, kurių galite net nepastebėti, bet užuosti nosimi; 
  • dulkės - ant paviršių nusėdusios dulkės gali sulaikyti kitus kvapus - gyvūnų, maisto gaminimo, tabako dūmų ir t. t., todėl kvapo epicentras būste gali būti paslėpti kampai, kurių dažnai niekada netvarkote (spintelės, drabužių spintos, virtuvės stalčiai ir t. t.);
  • tabako dūmai - jų kvapas yra labai patvarus ir gali prasiskverbti į apmušalus, kilimus ir net sienas, todėl kvapas išlieka net po pakartotinio vėdinimo.
  • Taip pat verta prisiminti, kad dėl vieno "kvapnaus" daikto gali smirdėti visas butas. Tai gali būti sugedusios bulvės ar pasenusi uogienė sandėliuke, už sofos išsiliejusios sultys, nešvarūs skalbiniai, šiukšliadėžė virtuvėje ir daug kitų dalykų.

Kaip liaudiškomis priemonėmis ir valymu pašalinti nemalonius buto kvapus

Neretai žmonės klausia, kaip atsikratyti nemalonaus kvapo bute, po močiutės ar ilgo nebuvimo namuose.

Ir kaip nenorėtum šiuo atveju rasti superveiksmingos "stebuklingos lazdelės", be detektyvinio žaidimo neapsieinama.

Reikės atkakliai ieškoti smarvės priežasties ir priklausomai nuo aptiktos problemos pasirinkti jos sprendimo būdus. 

Jei nustatysite, kad problemą sukėlė didelė drėgmė patalpoje (pvz., po vandens nutekėjimo), gali padėti specialūs prietaisai, pavyzdžiui, oro sausintuvai ir absorbentai.

Jei kvapo šaltinis yra dulkėti daiktai, padės kruopštus valymas (daug kruopštesnis nei manote!).

Valykite visus namų paviršius, įskaitant kilimus ir užuolaidas.

Acto ir valgomosios sodos naudojimas gali būti geresnis būdas neutralizuoti kvapus.

Taip pat apsvarstykite galimybę išvalyti garais kilimus ir apmušalus, kurie laikui bėgant gali būti prisigėrę įvairių kvapų.

Kad kvapų kontrolės priemonės veiktų ilgiau, pagerinkite patalpų vėdinimą.

Bent jau įpraskite dažniau atidarinėti langus. Šaltuoju metų laiku, kai vėdinimas kelia daugiau problemų, gali padėti iš vietinių priemonių pagaminti kvapų absorbentai.

Pavyzdžiui, kambariuose galite palikti lėkštelių ar stiklainių su kavos pupelėmis ar kavos tirščiais, valgomąja soda ar aktyvintąja anglimi.

Būkite tikri, kad bandymas užmaskuoti kvapą nepašalinus pagrindinės priežasties yra visiškai neveiksmingas.

Taigi aukštai pakelta galva leiskitės į paieškas to, kas suteiks jūsų butui jaukumo - difuzorių su eteriniais aliejais, kvapiųjų žvakių ir aromatinių lazdelių - tik tada, kai bus nustatytas ir pašalintas kvapo šaltinis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder