Citatos, kurias pastebėjo ir įsiminė "Vakarų ekspresas"

Klaipėdos meras Vytautas GRUBLIAUSKAS apie patikslinto miesto Bendrojo plano keitimo sprendinius: „Pradedame, tikėkimės, gal jau paskutinįjį viešinimo etapą, kuris turbūt nebus lengvas. Turėtume suvokti, jog miestui tai – išskirtinės svarbos dokumentas. Jo reikia kuo greičiau, nekartokime klaidų, jeigu jų būta viešinant ankstesnįjį planą“.

Verslininkė Jolanta BLAŽYTĖ klausia: "Normalu, kai Kinijos komunistai nuvažiuoja į Baltuosius rūmus ir ten sėdinčiai mumijai, ups, t.y. prezidentui liepia neperženginėti "raudonųjų linijų", t.y. nelįsti į Taivano ir Honkongo reikalus".

Verslininkas Teisutis MATULEVIČIUS: "Taip ir pas mus Klaipėdoje: šokiai, dainos, festivaliai, šventinės eisenos ir nepastebime, kad senasis miestas yra apleistas ir griūva, o mes vis dar su klumpėmis".

Signataras Vytautas LANDSBERGIS: "Lietuvos kelias - tai šviesos ir tiesos kelias. Taip dainuojama, bet nėra nei sparčiai, nei sėkmingai įgyvendinama, o laiko nedaug, pasaulis braška". 

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro koncertmeisteris amerikietis Cristopheris COOLEY apie lietuviškų ir amerikietiškų šypsenų skirtumus: "Amerikietiška šypsena? Nepajutau jokių skirtumų: mano manymu, lietuviai malonūs ir laimingi".

Seimo pirmininkės Viktorijos ČMILYTĖS-NIELSEN replika Dainiui Kepeniui: „Galbūt sąmokslo teorijas jūs galėtumėte sakyti ne Seimo posėdžių salėje, o žiūrėdamas į akis ligoninėse besigydantiems kovido pacientams, kurių šiandien, deja, vis dar turime žymiai per daug”.

Sąjungos Vardan šeimos narė Viktorija IVANIUŠINA: "Nei vyrai, nei moterys Lietuvoje nėra apibrėžiami per vaidmenis, tad mes išvis neturime jokių socialinių lyčių mūsų šalyje. Pas mus yra tik biologinės moterys ir biologiniai vyrai, kurie kuria savo gyvenimus taip, kaip jiems to norisi, taip, kaip jiems tai atrodo teisinga.

Politologas Marius KUNDROTAS: " Iš tikrųjų situacija gana įdomi tuo, kad energinga mažuma perima vos ne diktato pozicijas, o jai įkandin eina būtent ta inertiška dauguma, kurią sudaro, sakysim, liberalesni pačios Tėvynės sajungos sluoksniai, senasis Liberalų sąjūdis, gal mažiau radikalus negu Laisvės partija, tačiau jai giminingas vis tiek. Tačiau didžiausią nerimą kelia tai, kad didelė dalis Tėvynės sąjungos, už kurią balsuoja konservatyvūs žmonės, praktiškai pasiduoda Laisvės partijos spaudimui".

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Andrius DOBRANSKIS apie Danės upės krantinės rekonstrukcijai naudojamą medieną iš Afrikos: „Ši produkcija labai atspari įvairiems atmosferiniams dalykams, ji yra kaip betonas. Jokia lietuviška mediena nėra tokia ilgaamžė, kaip ši.”

Apžvalgininkė Audrė SRĖBALIENĖ: "Žmonės sąskaitose laiko užspaudę per 18 mlrd. eurų, bet ir išleisti jų nėra kur. Tuo metu verslui - blogai, o mūšyje dėl išlikimo greičiau laimi tie, kurie garsiausiai šaukia. Vieni daužo šaukštais į tuščius puodus, kiti - kloja lovas po valdžios langais, treti regimumo siekia pasitelkę pagiežą. Reiktų tiek nedaug - paleisti tuos milijardus eurų prikaupusius vartotojus nuo karantino grandinės".

Sidebar placeholder