Dailius Dargis įvertino specifinius Gibono namus ir įvardijo, kuo turėtų virsti Daktaro vila

Buvusiam „Vilniaus brigados“ lyderiui Tadeušui Vasilevskiui-Gibonui pravėrus savo namų duris daugelis turėjo gerokai nustebti. Jo namai Vilniuje – it sovietinių laikų muziejus su daugybe plakatų ir to laiko knygų, o vieną sieną net puošia fototapetas su Maskvos Raudonosios aikštės atvaizdu.

 

„Gibono namai tikrai istoriniai. Ten LTSR dvasia absoliuti. Ir supratau, kad pas jį į namus atėjus reikia dar normaliai ir išgerti, nes kitaip turbūt nebus nei interviu, nei pašnekesio“, – juokavo D. Dargis.

T. Vasilevskis-Gibonas šią savaitę aptarinėjamas ne be reikalo, jis įsiamžino britų tinklaraštininko Benjamino Richo vaizdo įraše, kuris buvo patalpintas „YouTube“ kanale.

Dėl simpatijų sovietiniam palikimui prieštaringai vertinamas tinklaraštininkas neseniai viešėjo Lietuvoje, o vakarieniaudamas vienoje kavinėje netikėtai susipažino ir su kriminalinio pasaulio atstovu.

Netrukus pažintis buvo pratęsta T. Vasilevskio-Gibono namuose vartant senas nuotraukas, sovietinius albumus ir nevengiant pakelti alkoholinio gėrimo taurelę.

Penkiolika minučių trunkantis B. Richo, žinomo slapyvardžiu „Bald and Bankrupt“, įrašas „YouTube“ kanale buvo patalpintas lapkričio 24-ąją ir vos per dvi dienas buvo peržiūrėtas daugiau kaip 930 tūkstančių kartų.

Su B. Richu kebabais prekiaujančioje kavinėje susipažinęs T. Vasliveskis-Gibonas naujus pažįstamus pasikvietė į savo namus ir mielai demonstravo savo simpatijas sovietiniams laikams.

Vilniuje esantis butas išties atrodo it LTSR muziejus, kurį svečiams šeimininkai aprodė su pasididžiavimu.

Organizatorių nuotr.

"Bald and Bankrupt" – Tadeušo Vasilevskio-Gibono namuose  © Youtube

Su pasididžiavimu buvo atskleidžiama ir šeimininko kriminalinė praeitis, net rodomos nuotraukos iš tų laikų, kai pats T. Vasilevskis-Gibonas už nusikaltimus kalėjo kalėjime.

Svečiams britams šeimininkai padovanojo ir dovanų – „Tarybinės Lietuvos“ albumą bei sovietinę Lietuvos vėliavą, kurią šiuo metu viešai demonstruoti draudžiama.

Britas interviu su „Vilniaus brigados“ nariu gavo visiškai netikėtai, o štai D. Dargis tikino, kad ir pats bando susitarti su juo interviu, bet vis dar nesėkmingai.

„Tiesą sakant, aš ne vieną kartą bandžiau susisiekti su juo, – kalbėjo laidos „Jūs rimtai?“ svečias.

– Taip atsakymo to dar ir negavau, ar jis galėtų duoti man interviu ir ar aš irgi galėčiau ateiti pas jį į namus išgerti.“

Kalbant apie T. Vasilevskio-Gibono namus buvo prisiminta ir kito kriminalinio pasaulio atstovo Henriko Daktaro vila. D. Dargis įvardijo jos likimą bei pasidalino mintimis, kaip ją būtų galima atgaivinti.

„Buvo areštuota, tada pardavinėjama, dabar vėl, kiek žinau, stovi, niekas nebeperka.

Buvo kalba, kad buvo atvažiavęs kažkoks Maskvos verslininkas, norėjo nupirkti.

Bet aš jau seniai sakiau Daktaro aplinkos žmonėms, kai bylinėjomės teismuose, kad jei labai norite pinigų, jei norite iš pilaitės padaryti kažkokį istorinį momentą, darykite viešbutį mafijos tema.

Ir tikrai gausite apyvartos, pinigų, nes tikrai bus žmonių, kurie norės atvažiuoti, pamiegoti Daktaro lovoje, Daktaro miegamajame.

Ir už tai tikrai mokės didelius ar mažus pinigus, bet pinigus tikrai mokės“, – kalbėjo D. Dargis ir pridūrė, kad šiuo metu H. Daktaro namai jau griūva, nors galėtų tapti viešbučiu ar net 90-ųjų mafijos muziejumi.

Organizatorių nuotr.

Henriko Daktaro vila  © DELFI / Rafael Achmedov

Žymioji iki gyvos galvos įkalinto H. Daktaro vila stovi Kauno rajone, Užliedžiuose.

Vila stebina išskirtiniu eksterjeru – daugybė bokštelių primena pilį, o aukštą tvorą „saugo“ pelėdų skulptūros.

Viename iš vilos bokštų įrengta ir asmeninė koplyčia.

Laidoje „Jūs rimtai?“ aptariamos savaitės naujienos, o pabaigoje pašnekovas išrenka įdomiausią savaitės naujieną, tad laidos pabaigoje šį klausimą išgirdęs D. Dargis ilgai nedvejojo ir įvardijo, kad „linksmiausia naujiena šią savaitę, kad Gibonas tapo tarptautine žvaigžde“.

„Mes jo taip neiškėlėme ir nepadarėme tokia didžiule žvaigžde Lietuvoje, kaip atvažiavęs vienas tinklaraštininkas, – kalbėjo D. Dargis ir nupiešė liūdną prognozę.

– Aš matau, kad pasauliui mes būsime per tą prizmę labiau matomi nei per kažkokias kitokias problemas.“

D. Dargis vylėsi, kad kai kurie turėtų stebėtis tokiu noru nepamiršti soveitinių laikų.

„Galų gale stebėsis kažkas, kad dar yra tokių žmonių, kurie ilgisi sovietijos, nes aš, pavyzdžiui, visiškai to nepasiilgau, – kalbėjo D. Dargis.

– Atsimenu, kad buvo toks šlykštus ir niūrus laikas. Nenorėčiau nė už ką, kad jis grįžtų, bet taip, užsieniečiams tai egzotika.“

Ir vis dėlto, laidos pabaigoje kriminalinių knygų autorius prognozavo, kad artimiausiu laiku tarptautinėje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose Lietuva turėtų sužibėti ir iš gerosios pusės:

„Bus eglutės įžiebtos ir vėl būsim išrinkti pasaulio ar Europos gražiausios eglės savininkais“.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder