Daina Bosas papasakojo, kaip keliauja: neįsivaizduoja poilsio be vaikų (2)

Verslininkė Daina Bosas (50 m.) neįsivaizduoja, kaip reikėtų gyventi be kelionių. Dėl jų moteris galėtų atsisakyti daug ko: ir batų, ir rankinių. Visada su šeima – vyru Antanu ir mažąja dukra Magdalena keliaujanti verslininkė neslepia: „Keliaujame taip, kaip patogu ne tik mums, bet ir vaikui, todėl kelionėse mus riboja tik laikas ir atstumas.“

„Mes priklausomi nuo mokyklinio amžiaus Magdalenos atostogų grafiko. Kol ji lankė darželį, buvo metų, kai keliaudavome kas mėnesį – dvylika kartų per metus.

Visada keliaujame visa šeima – tik taip, nesame tie tėvai, kuriems reikia ilsėtis nuo vaikų. Vyro medžioklės kelionės su vyrais – išskirtiniai atvejai. Su vyresniąja dukra Marija neseniai ilgąjį savaitgalį praleidome Paryžiuje“, – pasakojo Daina.

„Visada keliaujame visa šeima – nesame tie tėvai, kuriems reikia ilsėtis nuo vaikų“, – kalbėjo verslininkė Daina Bosas.

Ilgos poilsinės kelionės, poilsis prie jūros ar vandenyno, net pažintinės atostogos – šeima visada kartu. Moteris įsitikinusi, kad išvykos praturtina ne tik suaugusiųjų emocijas, bet ir vaikams suteikia pažinimo džiaugsmą, ugdo socialinius, bendravimo įgūdžius, plečia akiratį.

„Niekas kitas – tik kelionės praturtina žmogų. Keliaudama Magdalena išmoko bendrauti, kelionėse susirandame draugų, ji puikiai išmoko kalbėti rusiškai, tobulina anglų kalbas žinias – maudydamasi baseine susipažįsta ir susidraugauja su vaikais. Vaikas palygina, kaip gyvename mes ir kaip žmonės kitose šalyse.

Mūsų šeimoje niekada nebuvo svarstoma palikti vaiką namuose, o patiems iškeliauti atostogų. Vaikai kaip agurkėliai – į kokį raugą užraugsi, tokie ir bus“, – pasakojo verslininkė.

Moteris su vyru renkasi tokias keliones, kuriose būtų įdomu ir Magdalenai.

Balis, Singapūras, Egiptas, Turkija, Graikija, Tenerifė, Prancūzija, Italija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Kataras – tik dalis kelionių, kuriose buvo Bosų šeima.

Kol dukra buvo mažytė, šeima atostogaudavo daugelio lietuvių pamėgtuose kurortuose Egipte, Turkijoje. Tai šalys, į kurias jie vis grįžta, mat į jas skristi reikia palyginti neilgai, čia lepina oras, o kokybės ir kainos santykis, pasak Dainos, puikus.

„Visada keliaujame visa šeima – nesame tie tėvai, kuriems reikia ilsėtis nuo vaikų“, – kalbėjo verslininkė Daina Bosas.
Asmeninio albumo nuotr.

„Egiptas, Turkija – puikios vietos atostogoms. Egipte esame šventę ir Naujuosius metus. Čia visada norisi grįžti, čia puikus aptarnavimas, žaidimų kambariai, aukšto lygio maistas ir viešbučiai. Greitai, su vaikais – tobula. Ir Turkijoje turime keletą viešbučių, kuriuose apsistojame“, – sakė verslininkė.

Anksčiau šeima rinkdavosi vaikams pritaikytus gerus viešbučius: kad būtų diskotekos, šildomi baseinai, vandens parkai, kitokių pramogų – kad visi jaustųsi komfortiškai.

Dabar šie dalykai mergaitei jau ne tokie aktualūs, todėl Daina – mat keliones šeimai visada planuoja būtent ji – gali rintis kitokius viešbučius ir tolimesnes šalis.

„Kelionėse mums svarbu komfortas, čia netaupome. Darome viską, kad mums būtų patogu, nenuvargintų: renkamės trumpesnius skrydžius, gerus ir labai gerus viešbučius, būtinai su atskiru kambariu dukrai. Juk tai ir yra atostogos“, – pasakojo Daina.

Izraelyje šeima keliavo į pažintinę kelionę, net gidė stebėjosi, kiek daug atlaikė Magdalena. Katarą dukra prisimena su siaubu, mat ten vasarą kepino siaubingas karštis.

„Bet vėl – ji patyrė, ką reiškia arabų šalis, kas yra burkos, kokios mečetės, kokia ten prabanga, pamatė, kaip kas vakarą įvairiausiomis spalvomis nušvinta krantinė, – kaip šviesų šou Lietuvoje! Patirtis svarbi ir mums, ir vaikui“, – sakė D.Bosas.

Kaip pačią įspūdingiausią savo kelionę Daina išskyrė Tibetą, Butaną ir Nepalą – į šias šalis ji keliavo viena, kai Magdutė dar buvo kūdikis.

„Tai buvo vienintelė ilga kelionė, į kurią leidausi su drauge, – be šeimos. Vykome su grupe beveik mėnesiui. Leidausi į tokią avantiūrą ir man to vieno karto užteko: be šeimos, egzotiškai.

Įspūdingiausia ji ir dėl jausmų, kuriuos teko patirti, ką išgyventi, kur pabūti. Ten buvo ir gerų dalykų, ir baimės, ekstremalių situacijų.

Tokios kelionės įstringa labiausiai, bet jos nekartočiau – tai nepakartojama! Tai buvo tie metai, kai dėl lavinos nuo kalno žuvo daug turistų. Kalnuose nėra ryšio, su autobusu buvome įklimpę parai, kol atsikasė kastuvais. Staiga netinka tavo vizos, visos grupės neįleidžia į kitą šalį. Negana to, nebeįleidžia ir į tą, iš kurios atvykai: nei pirmyn, nei atgal. Įtampos ten buvo daug.

Ką jau kalbėti apie tų tautų kultūrinius dalykus. Tos šalys skiriasi viskuo, mes nesame pratę matyti to, ką ten pamačiau. Buvo ir ašarų, ir įtampos. Visko patyriau. Žinoma, buvo ir nuostabių dalykų – kopėme į Everestą, iš bazės siuntėme laiškus, šventyklos, vienuoliai ten žavi.

Kelionė buvo sunki, grįžau sukrėsta, glosčiau namuose savo patalynę, džiaugiausi skanios kavos puodeliu. Juk mums normalu švariai miegoti, skaniai valgyti“, – prisiminimais dalijosi garsi moteris.

„Visada keliaujame visa šeima – nesame tie tėvai, kuriems reikia ilsėtis nuo vaikų“, – kalbėjo verslininkė Daina Bosas.
Asmeninio albumo nuotr.

Jei namuose turėtų žemėlapį, kuriame smeigtukais žymėtų aplankytas šalis, nepažymėtų būtų labai nedaug. Liko tik tos, į kurias patekti reikia ilgų ir sudėtingų skrydžių.

Bosai vis pasikalba, kad pasaulis per didelis, jog antrą kartą vyktų į tas pačias šalis. Tačiau kai kur būna tokios puikios atostogos, kad šeima neatsisako minties čia grįžti. Viena tokių kelionių – Maldyvai. Čia apsilankiusi Daina suprato, kodėl žmonės vis grįžta į šį rojų Žemėje.

„Magdalena jau ištveria ilgus skrydžius. Į Maldyvus skridome apie parą, dar valandą keliavome laivu. Tokiems išbandymams mūsų šeimai dabar trūksta laiko – juk norisi tokioje kelionėje pabūti nors kelias savaites.

Tad kol kas tenkinsimės tokiomis, kurios netrukdo dukros mokslams, – vaikai ir taip nukentėjo mokydamiesi nuotoliniu būdu. Kur labai norėčiau? Nesu buvusi Jungtinėse Amerikos Valstijose!

Bet nevadinu to svajone – ją galime įgyvendinti kad ir rytoj, mums trukdo laikas. Juk čia norėtųsi praleisti bent mėnesį. Laukiame, kol galėsime rasti laiko ir keliauti po Ameriką visi trys“, – samprotavo Daina.

Bet pasikelusi ahuena ponia
Lol, 2021-11-29 06:33
urkos cia dar betruko
to, 2021-11-28 22:02
Sidebar placeholder