„Dangės flotilė“ papuošė uostamiesčio krantinę

Dangės upe plaukiantys istoriniai ir senoviniai laivai, kaip ir kiekvienais metais, pritraukia būrius Jūros šventės dalyvių. Klaipėdiečiai ir miesto svečiai, pamiršdami visas saugumo rekomendacijas, šiemet vėl spraudžiasi vis arčiau krantinės, kad pamatytų vaizdą tarsi iš istorinio filmo.

Įspėjamaisiais signalais pypsintis garsas Jūros šventės dalyviams pranešė apie „Pilies“ tilto pakėlimą – „Dangės flotilės“ parado pradžią.

Vienas po kito grakščiai judantys burlaiviai, kurėnai ir kiti istoriniai laivai praplaukę tiltą prikaustė krantinėje esančių žmonių dėmesį.

Galutine jų stotele tapo vieta prie „Žvejo“ paminklo, kurioje juos pasitiko parado žiūrovai ir renginio vedantysis, pristatantis kiekvieną atlaukiantį laivą ir jo specifiką.
 

Pirmasis šiemet tradicinių istorinių laivų paradą vedė vienas didžiausių kurėnų „Sturm-1“. Kurėno įgula sako, kad „Dangės flotilėje“ dalyvauja jau ne pirmus metus.

Vyrai aiškina, kad kai kurie iš šiųmečio parado laivai yra pasipuošę augmenija – įvairių medžių lapais ir gėlių žiedais – dėl to, nes yra nauji arba švenčia jubiliejų.

Parade galima pastebėti ir dar vieną detalę: ant vienų istorinių laivų yra uždėta vėtrungė, o ant kitų jų jau nėra. Pasak „Sturm-1” komandos, tai priklauso nuo laivo dydžio ir paskirties.

Prisišvartavusios ir įsitvirtinusios laivų įgulos kvietė praeivius ir kitus norinčius užsukti į laivą ir pajausti senąją kultūrą.

Lietuvos jūrų muziejus vadovė Olga Žalienė džiaugėsi „Dangės flotilėje“ dalyvaujančiais entuziastais ir sako, kad šis renginys yra vienas svarbiausių visos Jūros šventės metu.

Šių metų renginyje pirmą kartą sulaukta ir 4 burlaivių, kuriais iš Kauno į uostamiestį atplaukė Lietuvos jūrų skautai ir Baltijos jūrų skautai.

„Vykintas“, „Rusnietis“, „Titaniko“ valtis ir „Jūratė“, pasak Baltijos jūrų skautės vadovės Jurgitos Paškevičienės, šiandien atplukdė beveik 50 narių iš visos Lietuvos. Šis jų žygis yra priminimas apie kitąmet vykstantį jūrų skautų šimtmetį.

„Patiko. Ir kitais metais žadam bandyti savo laivelį.“ – emocijomis džiaugėsi Baltijos jūrų skautų vadovė. Į šių metų renginį Baltijos jūrų skautų komanda atvyko su skolintais senoviniais laivais.

Žiūrovų laukė ir dar viena staigmena – viename iš senovinių laivų koncertavo folkloro ansamblis „Alka“. Pastarojo muzikantai įtraukė krantinėje esančius žiūrovus: praeiviai ar trumpam sustoję žmonės garsiai plojo, o keli net pradėjo šokti drauge su ansambliu.

Tradicinių istorinių laivų paradas „Dangės flotilė“ šiemet skaičiuoja jau dešimtąjį renginį. Šiųmetė tema – „Sielą – jūrai“.

Šiuo kasmetiniu renginiu yra siekiama puoselėti jūrinę ir pamario krašto kultūrą, atkurti istorinę atmintį bei išsaugoti senąsias tradicijas.

Sidebar placeholder