Daniela Elser: Nauja karalienės nuotrauka kelia susirūpinimą

Karalienė pasirodė iš Bekingemo rūmų su lazdele ir pradėjo keturias dienas truksiančius viešus renginius, skirtus jos istoriniam jubiliejui paminėti.

Apie Jos Didenybę karalienę sakykite, ką norite, bet vargu ar ji yra moteris, linkusi šokiruoti pasaulį.

Ji niekada neturėjo ilgo romano su tariamu jojimo instruktoriumi (Velso princesė Diana), niekada nevažiavo atostogauti į Pietų Prancūziją be bikinio (Jorko kunigaikštienė Sarah Ferguson ir Kembridžo kunigaikštienė Kate), niekada nebuvo nufotografuota visiškai nuoga (princas Charlesas taip pat Prancūzijoje), niekada nebuvo įsimylėjusi darbuotojo dar būdama ištekėjusi (princesė Anne), niekada nebuvo išvykusi į Las Vegasą ir baigusi žaisti striptizo biliardą su būriu nepažįstamų blondinių (kas kitas, jei ne princas Harry).

Daugelį metų atrodė, kad karalienė pasiekė neįmanomą dalyką ir atrodė nesenstanti. 

Dar 2020 m. rūmai leido fotografui užfiksuoti, kaip ji, būdama 94-erių, ant vieno iš savo mėgstamiausių ponių klimpsta po Vindzorą.

Archyvų nuotr.

Karalienė jodinėjo žirgais kelis kartus per savaitę per visą pandemijos laikotarpį.

Galbūt dėl to kalta visa jos valgoma ekologiška lašiša, sugauta jos pačios Škotijos valdose, bet kad ir kokia būtų paslaptis, karalienė atrodė žvali ir energinga kaip dešimtmečiais jaunesnė moteris.

Archyvų nuotr.

Buvo lengva patikėti, kad ji gali pralenkti karalienę motiną, kuri sulaukė 101 metų ir paskutiniaisiais savo gyvenimo metais aplankė lėktuvnešį Portsmute bei toliau rengė vakarėlius namuose.

Netgi mirus Jos Didenybei Princui Filipui praėjusių metų balandį, neatrodė, kad jai tai padarė kokį nors fizinį nuostolį.

Tačiau ketvirtadienį buvo paviešinta nauja 96-erių metų senolės nuotrauka, kuri kelia nerimą.

iš tiesų čia į akis krinta labai pasikeitusi Jos Didenybės išvaizda.

Palyginus su nuotrauka, daryta beveik lygiai prieš metus, kai joje lankėsi tuometinis Australijos ministras pirmininkas Scottas Morrisonas, ir skirtumas išties stulbinantis.

Atrodo, kad per 12 mėnesių Jos Didenybė gerokai sulyso, tapo gerokai lieknesnė ir apskritai, nusilpo.

Archyvų nuotr.

Kodėl viskas nutiko taip greitai? Kaip per vienerius metus karalienė nuo jodinėjimo žirgais, vaikščiojimo su šunimis ir važinėjimo "Range Rover" taip nusilpo, kad kartais naudojasi neįgaliojo vežimėliu?

(Šių metų pradžioje buvo pranešta, kad name Balmoralio dvare, kuriame ji apsistoja du kartus per metus, įrengtas neįgaliojo vežimėliui pritaikytas keltuvas.)

Ketvirtadienio nuotrauka rodo, kad Jos Didenybė, regis, nyksta mūsų akyse, tačiau Bakingemo rūmai bando laikytis vis labiau nusibostančios linijos "nieko čia neįvyko".

Tiesą sakant, padėjėjai atsidūrė keblioje padėtyje.

Vargu ar jie gali išeiti ir pateikti spaudai eilinį komentarą apie tai, kuo ji gali sirgti, arba pateikti kokią nors išsamią informaciją apie tai, dėl kokio negalavimo ji atšaukė paskutinįjį vizitą.

Archyvų nuotr.

Be to, Jos Didenybė, kaip ir kiekvienas žmogus, nusipelno orumo ir privatumo.

Taigi kaip dvariškiams palaikyti tam tikrą karalienės matomumą visuomenei, o tai reiškia, kad reikia reguliariai skelbti valdovės nuotraukas ir nekelti žmonėms panikos, kai ji pasirodo pastebimai silpnesnė?

Kaip suderinti Jos Didenybės, kaip asmens, ir institucijos, kuriai ji vadovauja, poreikius?

Bet kokiu atveju, kad karalienė yra puikios nuotaikos, nes prasideda kasmetinių vasaros atostogų Škotijoje atgalinis skaičiavimas. Galbūt kas nors džiaugiasi, kad pavyks gauti į rankas dar šiek tiek lašišos.

Archyvų nuotr.

Parengta pagal worldnews.upexampaper.com

Autorė Daniela Elser yra karališkoji ekspertė ir rašytoja, turinti daugiau nei 15 metų darbo patirtį, dirbanti su daugeliu pirmaujančių Australijos žiniasklaidos leidinių.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder