Depresijos, galvos skausmo ir insulto priežastis - įsižeidimas?

Nuoskauda – netinkamas elgsenos modelis. Lengvai įsižeidžiantis žmogus sugadina santykius su aplinkiniais, kyla nesusikalbėjimas, nutylėjimai, konfliktai. Gyvenimas pasidaro niūrus ir bedžiaugsmis. Štai kelios strategijos, kurios padės išsivaduoti nuo nuoskaudų.

Ar žinote, kaip skamba „įsižeidimas“ angliškai ? Insult! Ir ne šiaip sau jis vadinamas insultu. Įsižeisdami mes nevalingai susispaudžiame. Jeigu tai tęsiasi ilgai arba atsitinka dažnai, tai perauga į nuolatinius raumenų ir kraujagyslių spazmus.

Iš čia kyla depresija, aukštas kraujo spaudimas, galvos ir krūtinės srities skausmai, kvėpavimo takų susirgimai ir, žinoma, kraujagyslių ligos. Tai gali sukelti insultą ir daug kitų pavojingų pasekmių.

Kaip susidoroti su nuoskaudomis?

Reikia suprasti, kad įsižeidimas – netinkamas elgsenos būdas. Jeigu tai įsisąmoninsite, tai jums bus nesunku išsivaduoti nuo įpročio įsižeisti. Siūlome jums įsisavinti kelis veiksmingus kovos su nuoskaudomis būdus.

 

Pirmas būdas: jeigu įsižeidėte – skubiai pakeiskite nuoskaudą kuo nors kitu

 

Tam iš pradžių reikia sekti savo nuoskaudas ir pasistengti pasirinkti kitą elgesio būdą. Pavyzdžiui, mane apšaukė kolega, o aš – tyli, taiki, rami mergina, turėjusi slapčia ašaras braukti, – tais pačiais žodžiais užrėkiau ant jo dvigubai garsiau. Nuo to laiko tas kolega pradėjo mane gerbti kaip „stiprų žmogų“.

Antras būdas: leisti skausmui ir nuoskaudai būti

Būtent leisti. Reikia paprasčiausiai stebėti savyje tuos jausmus, nebėgant nuo jų. Iš pradžių tai būna baisu ir skaudu. Tas pats kaip neatitraukti rankos nuo įkaitusio daikto. Paskui skausmo pojūtis nusilpsta.

Jūs tampate abejingesni. O po to, išmokę jaustis ramiau ir jaukiau bet kokioje situacijoje, jūs drąsiai galėsite leisti sau nekreipti dėmesio į nuoskaudos jausmą, o stebėti tą, kuris jus įžeidė. Galbūt pastebėsite, kad jis visai nenorėjo jūsų įžeisti.

Arba pastebėsite jo beprasmiškas pastangas sukelti jums skausmą ir pyktį. Tai bus juokinga.

Trečias būdas: analizuoti pojūčius

Reikia prisikasti iki jūsų įsižeidimo priežasties. Paprastai tai būna kur nors sąmonės gilumoje slypinti baimė.

Tyrimai gali atrodyti kaip dialogas su savimi, pavyzdžiui:

- Nuo ko jauti skausmą krūtinėje ir gumulą gerklėje?

- Nuo nuoskaudos.

- Iš kur kilo tavo nuoskauda?

- Draugas (vyras, draugė, žmona) nėjo su manimi į kiną.

- Kas blogai tau, kad jis nėjo į kiną?

- Jis neskyrė man dėmesio, nevertina manęs!

- Kam tau reikalingas jo dėmesys?

reklama

- Kad jausčiausi dėmesio verta, graži, protinga, gera.

- Kam reikia būti dėmesio vertai?

- Tai suteikia malonumo, gera būti gerai.

- O jeigu būsi bloga, kas pasikeis?

- Blogo žmogaus niekas nemylės.

- Tai bijai, kad tave nustos mylėti? O ką darai, kai tave apima ši baimė? Demonstruoji įsižeidimą? Gadini sau ir kitiems nuotaiką? Nutaisai rūstų veidą? Įrodinėji įžeidėjui savo tiesą? Keršiji? Tada tikrai tave sunku mylėti.

Ketvirtas būdas: padėti įžeidėjui

Šis sprendimas bus efektyviausias ir maloniausias. Reikia suprasti, kodėl įžeidėjas jaučiasi blogai, ir paklausti savęs, ar galiu jam padėti. Tenka pripažinti, kad padėti galima tik retais atvejais.

Bet užtenka susimąstyti apie tai, kas sukelia oponentui diskomfortą, ir jis nustoja jaustis priešininku. Jūs pradedate galvoti apie jo gerovę, kai jis buvo pasirengęs jus įžeisti. Tai jį apstulbina. Jis gali nesusimąstyti apie tai, bet tikrai pajus, kad jam nenaudinga jūsų įžeidinėti.

Penktas būdas: masažas, fiziniai pratimai ir dainavimas

Jums padės bet kokie poveikio kūnui būdai, kurie gerina krūtinės ir kaklo kraujotaką, didina krūtinės ląstos raumenų elastingumą:

*išsilenkimai, atveriantys krūtinę ir ištempiantys krūtinės raumenis,

*stovėjimas ant galvos,

*liūto poza,

*krūtinės ląstos masažas,

*dainavimas (balso lavinimas).

Archyvų nuotr.

Parengta pagal „Nsportal“.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder