
Dubajaus šokoladą keičia „plaukuotas“ šokoladas - saldžiau nei saldu
Dubajaus šokoladas su saldžiu įdaru iš kataifi tešlos siūlų ir pistacijų pastos, pergyvenęs pasaulinės šlovės laikotarpį, nebėra naujausia mada. Nauja sensacija - „plaukuotas" šokoladas. Jis gaminamas pagal tą patį principą kaip ir jo „vyresnysis brolis" iš Dubajaus, bet pažiūrėti - dar keistesnis. O skonis - irgi visiškai naujas.
Viskas prasidėjo, kaip įprasta, nuo socialinių tinklų. Naujo šokolado degustacija, nufilmuota „tiktokerės", internautams pasirodė tokia patraukli, kad vaizdo įrašą greitai peržiūrėjo apie 9 mln. naudotojų.
Naujasis desertas buvo sukurtas Belgijoje, šalyje, garsėjančioje šokolado gamybos tradicijomis. Viena iš vietos šokolado gamybos įmonių sukūrė plytelę, pavadintą „Angel Hair" - Angelo plaukai.
O „plaukai" - plytelės viduje. Jų vaidmuo atitenka turkų virtuvės desertui Pişmaniye, kuris dar yra vadinamas „drakono barzda" arba „saldžia medvilne", kažkas tarpinio tarp chalvos ir cukraus vatos: jį sudaro plonos gijos, gaminamos iš miltų ir cukraus, o aromatą jam suteikia pistacijos, vanilė ir kiti aromatingi priedai.
Viena „plaukuota" plytelė (šokolado ir cukraus porcija joje yra nemenka - 185 g) kainuoja 19 eurų.
Ką rodo keistų šokoladų mada?
Nauji saldumynai traukia dėmesį, nes žada neįprastų įspūdžių ir potyrių, yra įdomu juos ir apžiūrinėti, ir valgyti. Tąsūs, skysti, traškūs desertai visada tiek vizualiai, tiek jutiminiu požiūriu vilioja labiau negu klasikiniai „plokšti" variantai.
Žmonėms norisi šventės ir eksperimento. „Z kartos" žmonės, tarp kurių tokie skanėstai išpopuliarėja pirmiausia, yra linkę į dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo sindromą: norisi visko daug ir iškart. Jiems neįdomu valgyti paprastą maistą. O saldumynai teikia džiaugsmą ir rinkodaros požiūriu būtent tokie yra geriausiai perkami Gali būti, kad tai - kartos mada.
Ar tai yra vykęs išradimas?
Konditerių požiūriu naujovėje yra gastronominės kūrybos potencialo, bet, kad ir kaip bandytum paįvairinti skonio niuansus, viskas skęsta „angelo plaukų" saldume. Tai yra taip saldu, kad nustelbia bet kokį skonį.
Ar naujasis desertas nurungs Dubajaus šokoladą? Specialistai mano, kad ne, nes naujovė jam nusileidžia svarbiausiu aspektu - skoniu. Dubajaus šokolado skonis yra subalansuotas, aiškiai išreikštas, o naujojo šokolado - tarsi „saldumas ant saldumo".
Rašyti komentarą