Pagal amerikiečiams skirtas mitybos gaires saikingas alkoholio vartojimas apibrėžiamas kaip ne daugiau kaip dvi alkoholio porcijos per dieną vyrams ir ne daugiau kaip vienas gėrimas per dieną moterims.
Tačiau, pasak demencijos ekspertės daktarės Elizabeth Landsverk, alkoholio poveikis organizmui skiriasi priklausomai nuo amžiaus. Ji paaiškino, kaip 1-2 alkoholiniai gėrimai per dieną veikia organizmą 20-ies, 30-ies ir 40-ies metų amžiaus, rašo Huffpost.
E. Landsverk teigė, kad dvidešimtmetis organizmui yra stabilumo laikotarpis, tikriausiai todėl šiame dešimtmetyje pagirios nėra tokios sunkios. "Būtent tada kepenys ir smegenys yra atspariausios", - sakė ji.
Tikėtina, kad ir trisdešimtmečio amžiuje nepastebėsite didelio skirtumo, jei geriate saikingai, tačiau svarbu nepamiršti rūpintis savo bendra sveikata. "Alkoholis didina kepenų ligų ir cirozės riziką. Sakyčiau, kad stiklinė ar dvi per savaitę yra gerai", - sakė specialistas.
Pasak Landsverko, daugiau pavojų sveikatai atsiranda sulaukus 40 metų. "Nutukimas, diabetas, hipertenzija ir didelis cholesterolio kiekis didina širdies priepuolių, insulto ir insulto sukeltos demencijos riziką", - sakė ji.
Jei sergate kuria nors iš šių ligų, net ir nedidelis alkoholio kiekis gali dar labiau padidinti tokių įvykių, kaip širdies priepuoliai ar insultas, riziką, todėl turėkite tai omenyje.
Pasak Landsverk, sulaukus 50-ies, net ir saikingas alkoholio vartojimas gali pakenkti jūsų organizmui. "Alkoholis ne tik kenkia kraujagyslėms ir demencijos rizikai, bet ir didina krūties, stemplės ir kepenų vėžio (po ligos) riziką", - aiškino specialistas.
Ji pridūrė, kad su amžiumi rizika susirgti vėžiu smarkiai didėja, todėl bet koks alkoholio vartojimas tik dar labiau padidina riziką.
Tikėtina, kad sulaukę 60 metų pradėsite jausti saikingo alkoholio vartojimo poveikį organizmui.
"Tai amžius, kai jūsų tolerancija alkoholiui gali smarkiai sumažėti", - sakė Landsverk. Taip yra todėl, kad vyresnio amžiaus žmonės netenka fermento, atsakingo už alkoholio metabolizmą, sakė ji.
Jei norite išlikti kuo sveikesni ir geriau jaustis senstant, ar reikia visiškai atsisakyti alkoholio? Ne, atsakė Landsverk, tačiau svarbu nepamiršti savo bendros sveikatos ir ligų.
"Jei esate vyresnio amžiaus ir apskritai geros sveikatos, neturėtumėte pernelyg nerimauti dėl retkarčiais vartojamo alkoholinio gėrimo, - aiškino ekspertas.
Rašyti komentarą