"Eurovizijoje" Kroatijai atstovaus grupė "Let 3", kurie dainuoja apie "mažą psichopatą žioplį" ir į sceną žengia su raketomis

2023 m. tarptautiniame "Eurovizijos" dainų konkurse Kroatijai atstovaus grupė "Let 3" su daina "Mama ŠČ". Apie tai vasario 11 d. paskelbta konkurso organizatorių interneto svetainėje.

"Eurovizijoje" Kroatijai atstovaus grupė "Let 3"

Grupė "Let 3" buvo įkurta 1987 m. Grupė garsėja provokuojančiais dainų tekstais ir šokiruojančiais gyvais pasirodymais, rašo "Croatia Week".

Grupę sudaro penki nariai: Damiras Martinovičius (bosinė gitara, vokalas), Zoranas Prodanovičius (vokalas), Ivanas Bojčičius (būgnai), Drazenas Baljakas (gitara, mandolina) ir Matejus Žekas (gitara, minuskulas).

Kaip rašo BBC News Ukraine, dainoje yra posmas, kuriame dainuojama: "Mama nusipirko traktorių, mama pabučiavo debilą, tą mažą psichopatą, bjaurų psichopatą, krokodilą psichopatą, mama, aš einu į karą".

Leidinys praneša, kad kai kurie "Eurovizijos" gerbėjai šiuos žodžius suprato kaip galimą Rusijos agresoriaus prezidento Vladimiro Putino ir Rusijos vykdomos plataus masto invazijos į Ukrainą kritiką. 

Patys muzikantai savo kūrinio žinutės kol kas nekomentavo, tačiau pasirodymo metu vienas iš jų scenoje pasirodo su raketų muliažais.

"Eurovizija 2023" vyks Liverpulyje, Jungtinėje Karalystėje, nors ji turėjo vykti Ukrainoje, kurios atstovai - ukrainiečių grupė "Kalush Orchestra" tapo nugalėtojais Turine, Italijoje - 2022 m.

Birželio 17 d. Europos transliuotojų sąjunga pranešė, kad konkursas negali vykti Ukrainoje dėl šalyje vykstančio karo. 

Pusfinalyje dalyvaus 31 šalies atstovai.

Ukrainai atstovaus ukrainiečių grupė "Tvorchi" su daina "Heart of Steel".

Du pusfinaliai vyks gegužės 9 ir 11 d., o finalinis konkursas numatytas gegužės 13 d. Pasibaigus pusfinaliams bus išrinkta 10 finalininkų.

Jie finale pasirodys kartu su dalyviu iš Ukrainos ir "didžiojo penketo" (Didžioji Britanija, Vokietija, Ispanija, Italija ir Prancūzija - pagrindinės "Eurovizijos" rėmėjos, šių šalių atstovai automatiškai patenka į finalą) atstovais.

Konkurso šūkis - frazė "United By Music", o logotipas - geltonos, mėlynos, mėlynos ir rožinės spalvų širdžių elektrokardiograma.

Vasario 2 d. konkurso organizatoriai parodė, kaip atrodys scena.

Pasak konkurso scenografo Julio Gimede, kurdamas scenos dizainą jis daugiausia dėmesio skyrė Ukrainos, Jungtinės Karalystės ir Liverpulio kultūriniams aspektams ir panašumams "nuo muzikos, šokio ir dailės iki architektūros ir poezijos".

 

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder