Gamtą stebintis lietuvis pasakė, kokie laukia orai: patiks ne visiems

Savaitgalį dauguma Lietuvos gyventojų negalėjo atitraukti akių – į Lietuvą sugrįžo pirmieji gandrai. Kai kurie mano, kad jų grįžimas – šiltų orų ir tikro pavasario ženklas. Visgi, gamtos ženklus stebintis lietuvis, etnologas Libertas Klimka sako, kad gandrai galėjo ir apsigauti, šilti orai atslinks neskubėdami.

Libertas Klimka mano, kad pasirodę pirmieji gandrai į Lietuvą suskubo grįžti pajutę pirmą šiltų orų bangą.

„Manau, kad jie šiek tiek apsigavo, mat panašu, jog į Lietuvą šiltos dienos sugrįš dar negreitai, nėra dar tikrojo pavasario.

Gandrų diena yra minima kovo 25 dieną.

Per vadinamąsias Gandrines žmonės laukdavo šilumos ir tikrojo pavasario pradžios“, – dalinasi įžvalgomis jis.

Be to, anot pašnekovo, gamtininkai pavasario pradžią skelbia tuomet, kai pražįsta pirmieji trys reikšmingi augalai – lazdynas, baltalksnis ir šalpusnis: „Kuris pirmas pražįsta, tas ir lemia būsimus pavasario, net ir vasaros orus.“
Šiltų orų teks palūkėti

Kai kuriuose regionuose jau iš tiesų galima pastebėti pradedant žydėti lazdyną.

Teigiama, kad tai – geras ženklas, pranašaujantis, kad žiema daugiau nebesugrįš.

Na, o jeigu žiedadulkes paskleidžia pirmasis baltalksnis, tuomet gerų orų teks palūkėti, pavasaris ir vasara bus lietingi.

Apibendrinantis šiuo metu esančias įžvalgas ir gamtos ženklus, L. Klimka sako, kad šilti orai neskubės pradžiuginti gyventojų, galime sulaukti ir lietaus, ir šalnų.

Taip pat, šiandien, kovo 20 dieną, yra minimas ir pavasario lygiadienis, Žemės diena, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose.

„Ši diena yra minima kaip tarptautinė šventė, primenanti, kad reikia gyventi santarvėje su gamta, saugoti gyvybės lopšį – Žemę“, – nusišypso L. Klimka.

Organizatorių nuotr.

tv3.lt

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder