trimeris

Geriausi trimerio priedai, skirti daugiafunkciniams kiemo darbams

Atėjus šiltiems orams, į viršų stiebiasi ne tik termometro stulpelis, bet ir augalai. Tobulas sodas akis džiugins tik tuomet, kai bus reguliariai tvarkomas. Vienas reikalingiausių prietaisų šiam dažnai atliekamam darbui – rankinis trimeriskrūmapjovė ir jo priedai, padedantys ne tik efektyviai nupjauti veją, įvairius augalus bei krūmus, bet ir juos nugenėti. Jeigu dar neturite trimerio arba svarstote papildyti jau turimą įrangą, aptariame skirtingus jų tipus bei priedus. Skaitykite ir paverskite lauko darbus tikru malonumu!

Trimeriai – kuo jie skiriasi? 

Nors visi trimeriai–krūmapjovės yra skirti sodo priežiūrai, jų yra įvairių tipų – skiriasi varikliai, galingumas, naudojimo patogumas, gamintojas ir, be abejo, kaina. Apžvelgiame populiariausius trimerių tipus bei kitas specifikacijas. 

Benzininis trimeris 

Benzininis trimeris turi benzinu varomą variklį, pasižymi didele galia, tačiau yra sunkesnis bei reikalauja daugiau priežiūros nei kitų tipų trimeriai. Ieškantiems ilgaamžio įrankio, puikiai tiks keturtaktis trimeris. Jo variklis ilgiau tarnauja, naudoja nedaug tepalo, todėl mažiau teršia aplinką. Be to, jis veikia tyliau nei kitų tipų benzininiai trimeriai. 

Elektrinis trimeris 

Elektrinis trimeris – lengvas bei tylus įrankis, kurį įvertins siekiantys tapti draugiškesniais aplinkai. Be abejo, tai yra laidų ilgio ir elektros energijos šaltinio ribojamas trimeris. Akumuliatorinis jo modelis padės viso to išvengti. Jis veikia įkrovus akumuliatorių, todėl galėsite dirbti neribojami elektros šaltinio ir laidų. 

Trimerių gamintojai

Rekomenduojama rinktis patikimus gamintojus. Pavyzdžiui, jūsų tikrai nenuvils Makita trimeris – galingas, ilgaamžis, ergonomiškas bei lengvas. Kokybiškus įrankius siūlo ir Stiga. Trimeris bei kiti darbą palengvinantys priedai iš Stiga – dėmesio vertas pasirinkimas. Inovatyvių sprendimų ieškantiems patiks Dewalt trimeris – ne tik galingas, patvarus bei lengvas, bet ir pasižymintis tyliu veikimu.

Trimerių kainos

Įprastai skiriasi ir trimerių kainos. Priklausomai nuo to, kokio tipo yra trimeris, kaina gali svyruoti nuo 100 iki 500 Eur. Apsisprendus, koks trimeris yra tinkamiausias arba norint atnaujinti jau turimą įrangą, pravers ir tam reikalingi trimerio priedai.

Daugiafunkciškumą ir patogumą užtikrinantys trimerio priedai
Kaip jau minėjome, trimeris–krūmapjovė yra skirtas ne tik žolei pjauti. Su šiuo vienu daugiafunkciniu įrankiu galima atlikti skirtingus sodo tvarkymo darbus – tereikia pakeisti skirtingus jo priedus, tokius kaip:

●    Diskai – naudojant diskus yra pjaunami stambesni krūmynai;
●    Peiliukai – įvairių formų peiliukai yra skirti didelei žolei, sumedėjusiems augalams, jauniems medeliams bei krūmams nupjauti arba genėti;
●    Lynas – naudojant lyną yra šienaujama žolė, veja. 

Be to, yra ir daugiau patogų darbą su trimeriu užtikrinančių priedų, reikalingų tiek benzininiams, tiek elektriniams modeliams. 

Žoliapjovės lynas Grunder ULTRA
Žoliapjovės lynas Grunder ULTRA
Nuotrauka: senukai.lt

Tiek elektrinis, tiek benzininis trimeris pjauti žolę gali su plonu, tvirtu, dažniausiai iš nailono gaminamu lynu. Jis būna apvalus arba kryžminis. Taip pat, galima rinktis ir kvadratinės formos Grunder ULTRA lyną – jis pasižymi tvirtumu bei ilgaamžiškumu.

Kiekvienas trimeris yra skirtingas, todėl svarbu pasirinkti konkrečiam modeliui tinkamą lyną. Kitu atveju gali sugesti variklis arba pjovimo galvutė. Dauguma trimerių gamintojų siūlo skirtingus rinkinius, kuriuose yra įvairių ilgių bei skersmenų lynų. 

Žoliapjovės petnešos
Žoliapjovės petnešos  
Nuotrauka: senukai.lt

Priklausomai nuo modelio bei tipo, trimeris gali būti lengvesnis arba sunkesnis. Elektrinis trimeris yra ne toks sunkus kaip benzininis, tačiau nuolatinis jo laikymas rankose vargina, ypač tvarkant didesnius sodo plotus. Tai atlikti bus lengviau dėvint petnešas.

Plačios bei paminkštintos petnešos sumažina pečių ir nugaros apkrovą. Dėl to net tik lengviau pjauti veją ar krūmus, bet ir nepavargstant atlikti daugiau darbų. Papildoma kišenė yra patogi įsidėti telefoną ar kitus reikalingus įrankius. 

Krepšys Kress Battery Charger Backpack
Krepšys Kress Battery Charger Backpack 
Nuotrauka: senukai.lt

Kress Battery Charger Backpack krepšys yra skirtas nešti trimeriui, jo priedams bei akumuliatoriui. Iš krepšio išeinantį laidą galima prijungti prie akumuliatorinio trimerio ir suteikti tiesioginį maitinimą.

Krepšys ne tik nedaug sveria, bet ir prilaiko trimerį. Tai palengvina jo svorį, mažina rankų, pečių bei nugaros apkrovą. Su šiuo priedu bet kuris trimeris atrodys lengvesnis, o jūs galėsite dirbti ilgiau – ir dėl mažesnio nuovargio, ir dėl to, kad tiesiogiai maitinamas trimeris neišsikraus. 

Akumuliatorius Kärcher
Akumuliatorius Kärcher 
Nuotrauka: senukai.lt

Akumuliatorinio trimerio veikimui yra būtinas pakankamai galingas akumuliatorius. Kärcher akumuliatoriaus talpa siekia 5 Ah – tai užtikrina ilgą jo veikimo laiką. Naudodami šį 18 V Kärcher akumuliatorių, sodo darbus atliksite nesibaimindami, kad trimeris išsikraus. 

Svarbu pabrėžti, kad dauguma trimerių naudoja 18 V arba 20 V akumuliatorius, tačiau yra ir tokių, kuriems prireiks 40 V ar net 80 V. Įsitikinkite, su kokio galingumo akumuliatoriumi gali veikti jūsų trimeris. 

Įkroviklis Kärcher
Įkroviklis Kärcher 
Nuotrauka: senukai.lt

Tinkamam ir saugiam Kärcher akumuliatoriaus įkrovimui yra reikalingas specialus įkroviklis. Šis 2500 mAh talpos įkroviklis yra universalus ir gali būti naudojamas su visais Kärcher 18 V akumuliatoriais.

Mažas, patogus nešiotis ir paprastas naudotis – tereikia prijungti įkroviklį į elektros lizdą ir įdėti akumuliatorių. Įkrovimo laikas priklauso nuo akumuliatoriaus būklės, tačiau įprastai jis pakraunamas vos per 60 min. Įkroviklis turi keletą skirtingų režimų: greitą, lėtą ir išlaikantį įtampą. Tai leis pasirinkti, ar akumuliatorių norite įkrauti greitai, ar lėčiau, tačiau tausojant jo tarnavimo laiką.

Nėra nieko gražiau nei sutvarkytas ir išpuoselėtas kraštovaizdis. Kiekvienam sodininkui pravers trimeris ir jo priedai, užtikrinantys šio įrankio daugiafunkciškumą bei efektyvų pačių įvairiausių darbų atlikimą. Apsilankę el. parduotuvėje Senukai.lt, galite pasirūpinti kokybiškais trimerio priedais ir didžiuotis pačiu gražiausiu sodu!
 

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder