Gerina atmintį ir koncentraciją: puikus užkandis smegenų sveikatai

(2)

Šiame užkandyje gausu antioksidantų, kurie padeda mažinti uždegimą smegenyse.

Daugeliui žmonių po pietų ateina toks momentas, kai tampa sunku dirbti, sumažėja dėmesio koncentracija ir tiesiog reikia užkandžiauti. Tačiau, rašo "Parade", turėtumėte pasirinkti užkandį, kuris palaikytų jūsų smegenų sveikatą ir dabar, ir ateityje.

Naujojo Džersio smegenų ir stuburo klinikos neurologė daktarė Elana Klar nurodė vieną smegenims naudingą užkandį, kurį ji visada turi su savimi darbe, - uogas, ir tam turi keletą priežasčių.

Pirmoji priežastis yra ta, kad uogos sveikai patenkina potraukį saldumynams, priešingai nei itin perdirbti daug cukraus turintys užkandžiai, pavyzdžiui, saldainiai.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad daug cukraus turintys maisto produktai tiek trumpuoju, tiek ilguoju laikotarpiu kenkia smegenų sveikatai, yra susiję su pažinimo funkcijų pablogėjimu, atminties susilpnėjimu ir didesne kognityvinių funkcijų sutrikimų rizika.

Kita vertus, moksliniais tyrimais nustatyta, kad reguliarus uogų vartojimas yra susijęs su apsauga nuo pažinimo funkcijų silpnėjimo.

Pagrindinė to priežastis - uogose esantis didelis antioksidantų kiekis, kuris padeda mažinti uždegimą smegenyse ir kovoti su ląstelių pažeidimais, o tai labai svarbu smegenų sveikatai palaikyti.

Patarimai, kaip pasirinkti smegenims naudingus užkandžius

Apskritai, jei norite, kad popietiniai užkandžiai būtų naudingi smegenims, neurologas pataria pirmenybę teikti sveikiems maisto produktams, o ne itin apdorotiems.

Vaisiai, daržovės, su prieskoniais kepti avinžirniai ir popkornai - tai maistingųjų medžiagų turtingi ir smegenims naudingi užkandžiai.

Be to, užkandžiavimas smegenų sveikatai yra naudingesnis nei neužkandžiavimas apskritai. Moksliniai tyrimai rodo, kad sveikas užkandžiavimas yra susijęs su geresne psichikos sveikata ir padeda palaikyti sveiką mitybą apskritai.

Kad smegenys tinkamai veiktų, joms reikia maistinių medžiagų. Dėl bado gali sumažėti energijos ir miglotis smegenys.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder