Grybautojai jau giriasi baravykais, turguje kainos stebina

(4)

Grybautojai jau vienas po kito giriasi pirmaisiais laimikiais po vasariško lietaus. Nors grybų jau – nemažai, pastebima, kad nemažai jų – sugedusių. Todėl ir turgavietėse grybų kainos – didelės.

Grybautojai laimikiais ėmė girtis jau prieš daugiau nei savaitę. Po gausesnio vasaros lietaus iš po samanų ėmė stiebtis baravykai, raudonviršiai, voveraitės, lepšės.

Nemažai sugedusių

Žemaitijos miškuose prieš dvi savaites pirmą kartą grybavęs Vytautas pasakojo, kad pavyko rasti nemažai baravykų ir raudonviršių. Tačiau dar miške teko nusivilti – didžioji dalis grybų buvo sugedusių. Į namus žemaitis parsinešė tik kelis baravykėlius.

„Senieji žmonės sakydavo, kad po perkūno grybai genda. Galbūt prietaras tai, bet iš tiesų tomis dienomis dažnai griaudėjo“, – pasakojo pašnekovas.

Dar po kelių dienų nuėjęs į mišką jau prisirinko nemažai jaunų sveikų baravykų, rado kelias voveraites.

Kauno apylinkėse grybavusi Rimantė pasakojo su draugėmis surinkusi daugiau nei pora šimtų baravykų. Tačiau parsinešus pintines į namus laukė nusivylimas – iš tiesų nemažai grybų buvo sugedusių.

Ne vieną rudenį su 15min skaitytojais įspūdingais kiekiais baravykų dalinęsis žemaitis Rimantas juokavo, kad gamtoje turi būti pusiausvyra. „Reikia ir kirmelėms maisto“, – juokėsi užkietėjęs grybautojas.

Prašo ir 15 eurų

Klaipėdos turgaviečių vadovas Viačeslavas Karmanovas pasakojo, kad pirmieji grybai pasirodė dar prieš savaitę. Juos į turgų uostamiestyje atvežę žmonės tikino grybavę Jurbarko apylinkėse. Po kelių dienų į Klaipėdą su grybais atvyko šilutiškiai, kretingiškiai.

R.Žemaitytės nuotr./Grybautojai jau džiaugiasi vasaros lietaus dovanotas grybais

„Grybų dar kol kas nėra daug, tad ir kainos gali atrodyti didžiulės. Po 5–15 eurų vidutiniškai už kilogramą. Bet matote, turguje grybai pardavinėjami indeliais. Viename gali būti mažiau, kitame – daugiau. Galima ir derėtis. Sezonas dar tik prasideda, kaina neabejotinai dar kris“, – prognozavo turgaus vadovas.

Tiesa, audringi orai sutrukdė ir grybautojams. „Kadangi šiuo metu tokie stiprūs lietūs, grybautojai turguje pasirodo apie 10 valandą. Jau apėję miškus, prisirinkę pintines“, – pasakojo V.Karmanovas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder