Gydytojas papasakojo, kaip sustiprinti imunitetą be tablečių: ko tikrai turėtumėte atsisakyti

Žiemos pabaigoje kiekvieno žmogaus organizmui reikia vitaminų. Juk vasara jau seniai praėjo, o naujas vaisių ir daržovių pikas dar ne už kalnų. Dėl to žmonės pradeda dažniau sirgti.

Išsiaiškinome, kaip greitai ir saugiai sustiprinti imunitetą ir ko reikia atsisakyti, kad nepablogėtų organizmo būklė.

Kaip greitai sustiprinti imunitetą maistu

Mitybos specialistė Natalija Suslova sako, kad norint palaikyti imuninę sistemą, reikia valgyti subalansuotą maistą.

Baltymai, riebalai ir angliavandeniai turėtų būti toje pačioje lėkštėje. Mityboje būtinai turi būti visaverčių baltymų. Juk imuninė sistema formuoja antikūnus, kurie yra baltyminės prigimties.

Specialistas sako, kad nereikėtų pamiršti angliavandenių. Juk jie suteikia energijos visai dienai ir padeda imuninei sistemai geriau veikti:

Reikėtų neriboti angliavandenių. Tai gali būti džiovinti vaisiai, uogos, pilno grūdo košės, šakniavaisiai, įvairios daržovės. Bet kokio formato angliavandeniai, o ypač jų mišinys, yra būtini.

Riebalai taip pat yra svarbi bet kurio žmogaus mitybos raciono sudedamoji dalis. Tačiau dietologė atkreipia dėmesį - kad imuninė sistema būtų normali, būtina vartoti sveikus riebalus:

"Tai gali būti riebi žuvis: silkė, skumbrė. Tai riešutai, avokadai, alyvuogių aliejus, sviestas, kanapių sėklos, linų sėmenys, kiaušiniai.

Riebalai yra svarbūs, nes jie tampa tokiais postamentais, kad imuninė sistema išmoktų teisingai atpažinti virusus ir bakterijas ir neiškraipytų to susitikimo."

Kas labiausiai mažina imunitetą - 2 pagrindiniai tabu

Kiekvienam žmogui svarbu žinoti, kas gali susilpninti imunitetą - paaiškėjo, kad į draudžiamų produktų sąrašą įtrauktos dvi maisto produktų versijos, kurias mėgsta labai daug žmonių.

Eksperto teigimu, norint pagerinti imuninę sistemą, reikėtų atsisakyti riebių ir virtų produktų. Mat jų sudėtis dažnai nežinoma, o tai gali neigiamai paveikti jūsų organizmą:

Greitas maistas, keptas maistas, produktai, kurių sudėtyje yra transriebalų, pusgaminiai, užtepėlės, margarinai. Gamindami maistą suprantame, kad, pavyzdžiui, blynuose neturėtų būti margarino. Bet kokį naudingą produktą galime paversti nenaudingu ir atvirkščiai.

Paimkime bulves, jas galima gaminti keptas arba kepti su odele su alyvuogių aliejumi. Dėl kepimo būdo produktą padarome arba naudingą, net gydomąjį, arba kenksmingą.

Ji taip pat pridūrė, kad imuninę sistemą slopina įprotis, kuris pripažįstamas žalingu - rūkymas, taigi, geriau atsisakyti alkoholio ir cigarečių.

Kaip stiprinti imunitetą namuose daugiau

Specialistė taip pat aiškina, kad ne tik maistas turi įtakos geram imunitetui. Vienas svarbiausių veiksnių yra ir miegas:

Miegas nustato mūsų gyvenimo būdą jau nakties metu. Miegas užprogramuoja mūsų organizmą į modelį, kuris diktuoja organizmui, kaip dirbti, kaip gyventi, kaip išgyventi stresinę situaciją ar susitikti su virusais ir bakterijomis.

Jei ignoruosite miegą, bet kokie kiti veiksmai, kurių imsitės sveikatos srityje, bus visiškai nenaudingi. Taip yra todėl, kad miegas yra galingas imunomoduliatorius. Bet koks darbas su imunine sistema turėtų būti kuriamas derinant miegą.

Pasak jos, sveikas žmogaus miegas turėtų trukti vidutiniškai 7-8 valandas per parą. Minimalus miego kiekis normaliam organizmo funkcionavimui užtikrinti yra 6 valandos. Taigi, jei nežinote, kaip sustiprinti imunitetą, pasistenkite reguliariai miegoti.

Kartu specialistas ragina nemiegoti ilgiau nei 10 valandų per parą. Juk tai lygiai taip pat gali pakenkti jūsų organizmui, kaip ir miego trūkumas.

"Jei darbo dienomis miegate nepakankamai ir planuojate tas valandas miegoti savaitgaliais, ši taisyklė taip pat neveikia. Daugiausia, ką galite padaryti savaitgalį, tai miegoti valanda ilgiau", - sako Natalija Suslova.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder