Hospiso slaugytoja atskleidė nepaaiškinamą reiškinį, kurį pacientai patiria prieš pat mirtį

(1)

McFadden turi slaugos bakalauro laipsnį ir yra registruota slaugytoja, daugiau nei dešimtmetį dirbusi intensyviosios terapijos skyriuje, kol tapo hospiso slaugytoja, kurioje dirbo 5 metus ir toliau dirba.

Archyvų nuotr.

"Štai vienas reiškinys, kuris vyksta mirties ir mirimo proceso metu ir kurio medikai, kaip ir aš, negali paaiškinti, - atvirauja Julie McFadden.

Pasivadinusi "TikTok" vartotojo vardu hospicenursejulie, McFadden dalijasi visa patirtimi, kurią ji įgijo dirbdama hospiso slaugytoja, nagrinėdama tokias tabu temas kaip mirtis, tikėdamasi skleisti informaciją apie tai, kaip mūsų kūnai mumis rūpinasi, ir sumažinti kai kuriuos žmonių nerimo jausmus.

Hospiso slaugytoja paaiškino "mitingo" reiškinį, kuris vyksta prieš mirtį.

"Mitingas yra tada, kai žmogus labai serga ir beveik artėja prie aktyvios mirties, t. y. miršta per kelias dienas, o tada staiga atrodo, kad jam "pagerėjo", - sako ji.

Jie pradeda vaikščioti, kalbėti, valgyti ir priverčia žmones galvoti, kad galbūt jie niekada nesirgo.

Kažkas komentaruose pasidalijo, kad jų mamai, sergančiai Alzheimerio liga, taip nutiko - ji viską prisiminė ir prieš išeidama juokėsi su dukra, sakydama jai, kad ją myli.

"Jie elgiasi kaip seniau, jie turi daugiau jėgų, daug bendrauja, juokauja", - aiškina ji.

"Tačiau po to paprastai jie miršta per kelias dienas, kartais net tą pačią naktį".

Pasak Julie McFadden, taip nutinka maždaug trečdaliui hospiso globojamų pacientų, ir tai yra taip įprasta, kad jie iš anksto informuoja šeimas, jog taip gali nutikti, "kad jų nesugniuždytų, kai jie staiga miršta po to, kai kelias dienas taip gerai jautėsi".

Keletas žmonių "TikTok" komentaruose užsiminė apie populiaraus serialo "Grei anatomija" epizodą, kuriame gydytojai jį pavadino "antplūdžiu", kai vienas pagrindinių serialo veikėjų Markas Sloanas atsibudo po to, kai tapo nereaguojantis po lėktuvo katastrofos.

Vokiečių mokslininkas Michaelis Nachmas tyrinėja šį reiškinį ir siekia išsiaiškinti daugiau apie tai, ką jis vadina "galutiniu aiškumu".

Jo tyrimų duomenimis, žmonės apie šį reiškinį praneša jau daugiau kaip 250 metų - 84 proc. jį patyrusių žmonių miršta per savaitę, o pusė iš jų - tą pačią dieną.

Tai tapo medicinine paslaptimi, kurią daugelis sieja su savo dvasiniais įsitikinimais, nes mintis, kad smarkiai pažeistos smegenys galėtų lengvai grįžti į "normalią" būseną, moksliškai neįmanoma.

Mirštantys pacientai taip pat gali matyti mirusius artimuosius.

Antrasis reiškinys, apie kurį McFadden kalba kitame TikTok, vėlgi susijęs su pacientais, kurie yra arti mirties, tačiau šio reiškinio neįvardija.

"Paprastai tai nutinka likus maždaug mėnesiui iki paciento mirties, jie pradeda matyti mirusius giminaičius, mirusius draugus, senus išėjusius naminius gyvūnus, juos lankančias dvasias, angelus, kuriuos mato tik jie", - aiškina ji.

"Kartais tai būna per sapną, kartais jie juos mato fiziškai, ir jie iš tikrųjų mūsų klausia: "Ar matote tai, ką matau aš?".

Daugelis žmonių mano, kad tai yra būdas, kuriuo žmonės guodžiasi prieš iškeliaudami ir prisijungdami prie savo artimųjų, kurie iškeliavo prieš juos.

"Paprastai jie nebijo, paprastai tai juos labai paguodžia ir jie paprastai sako, kad siunčia tokią žinutę: "mes netrukus ateisime tavęs pasiimti" arba "nesijaudink, mes tau padėsime".

Daugumai žmonių tai patinka, juos tai labai paguodžia, jiems tai nėra baisu", - priduria ji.

Kitame vaizdo įraše McFadden kalba apie tai, kaip jos patirtis atvėrė jai akis į su mirtimi susijusias sąvokas ir privertė patikėti, kad mirus toliau gyvename, ir nesunku suprasti, kodėl.

Archyvų nuotr.

Šaltinis: yourtango.com

Atskleidė nepaaiškinamą reiškinį, kurį pacientai patiria prieš pat mirtį
Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder