Į kalėdinį apsipirkimą – tik gerai pasiruošus: patarimai, kaip saugiai pasirūpinti šventiniu stalu ir dovanomis

Gausus šventinis stalas, jaukus artimųjų ratas ir džiuginančios dovanos. Tokias Kalėdas, nepaisant pandemijos, šiemet planuoja daugelis. Visgi lietuviško prekybos tinklo „Maxima" atstovai siūlo nepamiršti koronaviruso rizikos ir artėjančias šventės pasitikti saugiai bei sveikai.

Vienas efektyviausių būdų tai užtikrinti – tikslingai suplanuoti šventinį apsipirkimą. „Maxima" dalijasi patarimais, kaip parduotuvėse prieš Kalėdas viskuo pasirūpinti greitai, saugiai, sklandžiai ir be rūpesčių.

Auksinis įrankis, pravartus kiekvienam

Pagaminti sočią, skanią ir tradicinę Kūčių vakarienę bei paruošti gausų Kalėdinį meniu yra kone kiekvieno lietuvio noras. Tačiau „Maximos" Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė siūlo nepamiršti, kad šventinį apsipirkimą gali lydėti ir koronaviruso rizika. Pastarosios išvengti, anot jos, leidžia apgalvotas pasiruošimas šventėms.

„Dabartinė situacija ragina į mūsų įpročius pažvelgti kitu kampu. Tai ypač aktualu planuojant šventinį stalą. Dėl to siūlome produktų pirkimą jam suskirstyti į dvi dalis. Pirmoji – iš anksto suplanuoti, kuo per šventes vaišinsime artimuosius.

Tuomet galime atlikti virtuvės reviziją ir trūkstamus, ilgai negendančius produktus susipirkti vienu kartu, gerokai iki švenčių. Tada, likus paskutinėms dienoms, į parduotuves užsukti tik šviežiausių mėsos, žuvies, konditerijos gaminių, vaisių, daržovių, kitų produktų. Taip apsipirkimas bus greitas, sklandus ir mažiau rizikingas", – sako E. Dapkienė.

Ji priduria: tiek pirmu, tiek antru apsilankymu derėtų prisiminti auksinį produktų pirkimo įrankį – pirkinių sąrašą. Turėdamas jį su savimi, kiekvienas parduotuvėse žino, ko trūksta namuose, nesiblaško tarp lentynų, produktus susirenka iškart, taip ir rečiau lankydamasis prekybos centruose, ir išvengdamas koronaviruso grėsmės.

„Kviečiame apsipirkti tik su pirkinių sąrašu, o artimuosius palikti namuose. Taip parduotuvėse klientų bus mažiau, o patalpų plotą jiems užtikrinsime didesnį. Šių saugaus apsipirkimo privalumų turi ir apsilankymas prekybos centruose ryte, vos tik pastaruosius atidarius, bei vakare, kai klientų srautas yra mažesnis. Toks laikas vykti į parduotuves – pats geriausias", – pažymi „Maximos" atstovė.

Ramus ir patogus dovanų pirkimas

Gražiausios metų šventės neįsivaizduojamos ir be dovanų. Jų pirkimui, pasak E. Dapkienės, irgi galioja minėtos taisyklės – apgalvotas pasiruošimas, pirkinių sąrašas, taip pat – tikslus artimųjų norų žinojimas.

„Geriausia dovanas planuoti iš anksto, skirti laiko pagalvoti, kuo norime pradžiuginti artimuosius. Suprantama, neretai iki galo nežinome, kokia staigmena norime nustebinti. Tam yra puiki išeitis – internetinė prekyba. Elektroninės parduotuves leidžia dovanas rinktis patogiai, ramiai, neskubant. Be to, taip apsiperkant išvengiama bet kokio kontakto su kitais klientais", – privalumus vardija pašnekovė.

Vienas iš tokio apsipirkimo būdų, kuriuo naudojasi vis daugiau vilniečių, – el. parduotuvė Trobos.lt. Čia galima rasti pačių įvairiausių dovanų artimiesiems ir rinktis jas iš gausaus aprangos, avalynės, grožio prekių, buities pirkinių asortimento. Ši el. parduotuvė siūlo ir maisto produktus, o pirmajam apsipirkimui dabar su kodu TROBOS10 taiko 10 eurų nuolaidą.

„Pirkinius šventiniam stalui telefonu ar kompiuteriu galima rinktis ir pasinaudojus „Barboros" paslaugomis. Tai ypač patogus, praktiškas ir greitas būdas pasiruošti šventėms, juolab, kai produktus į namus atveš paslaugūs kurjeriai. Tačiau tiems, kurie nori išvengti kontakto ir su jais, ir su kitais klientais parduotuvėse, verta išbandyti „Barbora Express". Dar per pirmąjį karantiną šis tinklas buvo išplėstas į mažesnius Lietuvos miestus, taip siekiant kuo didesnei daliai žmonių sutekti galimybę saugiai atsiimti prekes be didesnės rizikos", – teigia E. Dapkienė.

Svarbu nepamiršti apsaugos priemonių

Besiruošiant šventiniam apsipirkimui, E. Dapkienė kviečia nepamiršti ir kitų būtinųjų saugaus apsilankymo parduotuvėse reikalavimų. Jose dėvėti apsaugines nosį bei burną dengiančias medicinines veido kaukes, kurias „Maxima" šiuo metu dalina nemokamai.

Mokėti parduotuvėse nereikia ir už vienkartines pirštines, kurias siūloma mūvėti apsiperkant, imant produktus. E. Dapkienė taip pat ragina prieš ir po apsilankymo prekybos centruose dezinfekuoti rankas specialiai tam įrengtose stotelėse, laikytis saugaus 2 metrų atstumo nuo kitų lankytojų, rinktis savitarnos kasas, kurios leidžia apsipirkti nestovint eilėse, išvengiant didesnio kontakto su darbuotojais.

Tuo metu neplanuojamų įsigyti produktų raginama be reikalo neliesti rankomis, o vaisius, daržoves bei konditerijos gaminius įsidėti pasinaudojus šalia esančiais specialiais įrankiais. Tam pravartu dėvėti ir vienkartines pirštines. O už pirkinius siūloma atsiskaityti banko kortelėmis ar kitomis skaitmeninėmis mokėjimo priemonėmis.

„Savo ruožtu mes nuolatos atsakingai rūpinamės savo darbuotojų ir klientų saugumu. Reguliariai vėdiname patalpas, dezinfekuojame dažniausiai liečiamus paviršius. Visi mūsų darbuotojai dėvi apsaugines veido kaukes, prie kasų įrengtos saugų atstumą išlaikyti primenančios nuorodos ir organinio stiklo pertvaros.

Tačiau šios priemonės būtų neefektyvios be klientų sąmoningumo bei atsakingumo. Rūpinkimės savo ir aplinkinių sveikata bei Kalėdas sutikime ramiai, saugiai ir sveikai. Tik taip įveiksime didžiausius šiandienos iššūkius", – apibendrina E. Dapkienė.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder