Ilgaamžiškumo ekspertas sako, kad jei norite gyventi iki 100 metų, venkite valgyti tai

Jis pasakoja apie tai, ką sužinojo apie geriausią mitybą, padedančią gyventi ilgiau.

Daugelis italų sulaukė daugiau nei 100 metų

Italija garsėja tuo, kad turi vieną seniausių pasaulio gyventojų. Iš tiesų Sardinijos miestas Italijoje buvo pirmasis iš penkių atrastų Mėlynųjų zonų. (Mėlynosios zonos - tai tos pasaulio dalys, kuriose daugiausia žmonių gyvena iki 100 metų ir ilgiau).

"Italija yra tiesiog neįtikėtina senėjimo tyrimams", - "The New York Times" sakė Longo, kuris vadovauja vėžio instituto Milane laboratorijai. "Tai nirvana."

56 metų Longo užaugo Genujos mieste, tačiau dažnai lankydavosi pas senelius Molochio mieste, kitoje Italijos dalyje, garsėjančioje dideliu šimtamečių skaičiumi. Dėl savo patirties ir nuo to laiko atliekamų tyrimų Longo atsidėjo mokymuisi, kaip žmonės gali gerai pasenti.

"Noriu gyventi iki 120, 130 metų. Dabar tai tikrai kelia paranoją, nes visi sako: "Taip, žinoma, tu turi sulaukti bent 100 metų", - sakė jis. "Jūs nesuvokiate, kaip sunku sulaukti 100 metų."

Tačiau Longo nerimauja dėl "penkių nuodingų P".

Pasak Longo, vienas iš pagrindinių veiksnių, kurie per visą istoriją prisidėjo prie Italijos gyventojų senėjimo, yra mityba. Tiksliau, originali Viduržemio jūros regiono dieta, kuri, pasak jo, daugumai šiuolaikinių italų tapo nebūdinga.

"Beveik niekas Italijoje nesilaiko Viduržemio jūros regiono dietos", - sakė Longo NYT.

Vietoj to šiuolaikinę italų mitybą daugiausia sudaro sūdyta mėsa, lazanijos sluoksniai ir keptas maistas, o tai, Longo nuomone, yra "siaubinga ir ligų šaltinis".

Ilgaamžiškumo ekspertas ypač susirūpinęs dėl to, ką šiais laikais valgo italų vaikai, ir pažymi, kad daugelis jų kenčia nuo nutukimo dėl "nuodingų penkių produktų": picos, makaronų, baltymų, bulvių ir batono.

Jis ragina žmones grįžti prie originalios Viduržemio jūros regiono dietos.

Longo pasisako už ilgesnį ir geresnį gyvenimą valgant jo sukurtą augalų ir riešutų dietą, vadinamą "Lite Italian".

"Ji labai panaši į originalią Viduržemio jūros regiono dietą, o ne į dabartinę", - NYT sakė daktarė Romina Cervigni (Romina Červigni), Longo privataus fondo, įsikūrusio Milane, nuolatinė mitybos specialistė.

"Valgykite daugiausia veganiškai ir šiek tiek žuvies, bet ne daugiau kaip du ar tris kartus per savaitę", - teigia jis savo rekomendacijose.

"Kaip pagrindinį baltymų šaltinį vartokite pupeles, avinžirnius, žaliuosius žirnelius ir kitas ankštines daržoves."

Ilgaamžiškumo ekspertas taip pat skatina netikrą badavimą.

Longo taip pat išleido "Ilgaamžiškumo dietą" (The Longevity Diet), kurią apibūdina kaip "kliniškai išbandytą, dešimtmečius trukusiais tyrimais pagrįstą mitybos programą, padedančią kovoti su ligomis, palaikyti idealų svorį ir gyventi ilgiau bei sveikiau".

Šioje programoje daugiausia dėmesio skiriama jo kasdienei "Lite Italian" dietai, taip pat "penkių dienų pasninką imituojančiai dietai, kurią įgyvendinsite keturis kartus per metus".

Longo augalinės ir riešutų dietos derinys su papildais ir kale krekeriais, imituojančiais badavimą, leidžia ląstelėms atsikratyti kenksmingo bagažo ir atjaunėti iš tikrųjų nealkstant, sakė jis Niujorko laikraščiui.

Longo ragina suaugusiuosius taip pat laikytis jo ilgaamžiškumo dietos, kuri dažnai vadinama protarpiniu badavimu.

"Visą valgymą apribokite dvylikos valandų laikotarpiu, pavyzdžiui, pradėkite valgyti po 8 val. ryto ir baikite iki 20 val. vakaro", - teigia jis savo interneto svetainėje. "Nieko nevalgykite likus trims keturioms valandoms iki miego".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder