Iš Lietuvos dingę I. Aksionovas ir G. Michailovskis: trūko ir pinigų, ir pripažinimo

Rodos, dar visai neseniai Ilja Aksionovas, Gopalas Michailovskis ir Valerija Iljinaitė ryškiausiai spindėjo Lietuvos scenose, o įvairiuose televizijos projektuose skynė prizus. Tačiau prieš keletą metų visi jie netikėtai ir patyliukais dingo iš Lietuvos.

Organizatorių nuotr.

Šį vakarą 19.30 val. paaiškės – nuo 12-os metų Lietuvoje išgarsėjęs Ilja Aksionovas jau senokai gyvena Vokietijoje. Ten ir mokosi, ir dirba, ir džiaugiasi gyvenimu. „Lietuvoje niekada nesiskundžiau, kad man blogai, kad kažko trūksta. 

Tačiau išvykęs į Vokietiją supratau, kad nebuvo gerai, kad buvo blogai, trūko ir pinigų, ir požiūrio į muzikantus.“

Ilja pasakoja, kad šiuo metu Drezdene jis mokosi dainavimo ir nemažai koncertuoja: dainuoja ir įvairiuose festivaliuose, ir netgi... mišiose.

„Vienas pagiedojimas mišiose – 150–200 eurų“, – sako Ilja ir prisipažįsta, kad Lietuvoje jį išlaikydavo tėvai, o už dainavimą dažniausiai buvo siūloma, pavyzdžiui, jį atsivežti, pavalgydinti, bet ne sumokėti.

Panašiai savo gyvenimą Lietuvoje prisimena ir kitas muzikinių projektų dalyvis Gopalas Michailovskis. „Visada buvau išskirtinis, jaučiau diskriminaciją, nes buvau vienas rudas tarp baltų.

Be to, jaučiau, kad Lietuvoje arba blogas jau čigonas, arba dainininkas čigonas.“

Taigi, prieš dvejus metus Gopalas išvyko studijuoti į... Vengriją. O šiuo metu tęsia studijas Austrijoje.

Gopalas džiaugiasi ir puikia 1000 eurų siekiančia stipendija, ir mokslo sąlygomis: studentai gyvena viešbutinio tipo bendrabučiuose su baseinais, saunomis, moderniomis virtuvėmis ir bibliotekomis.

Sąlygos tokios, kad tik norėk ir mokykis. Tačiau „KK2 penktadienyje“ Gopalas užsimins, jog ateityje galvoja ir apie sugrįžimą, ir apie politiką.

Organizatorių nuotr.

Naujųjų emigrantų ateities planai ir sugrįžusiųjų likimo vingiai – jau šį vakarą 19.30 val. laidoje „KK2 penktadienis“ per LNK.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder