Iškylaujant miške su ugnimi derėtų elgtis atsargiai: specialistas įspėja apie galimus pavojus

Šylant orams vis daugiau žmonių savo vakarus ar savaitgalius renkasi leisti gamtoje. Dažnas iš jų lauže ar grilyje kepa mėsą, daržoves ar sūrį, tačiau retai kada susimąsto, kur šia veikla derėtų užsiimti.

Pasak Valstybinių miškų urėdijos miško apsaugos skyriaus specialisto Dainiaus Adžgausko, tai reikėtų daryti tik specialiose laužavietėse.

Suskubusiems į gamtą, tačiau nepasirūpinusiems kepsnine, „Rimi“ komercijos operacijų vadovė Olga Suchočeva primena, kad šio prekybos tinklo parduotuvėse galima įsigyti įvairių rūšių grilių, kuriuos be didesnių pastangų galima naudoti įvairių gėrybių kepimui.  

Laužus galima kurti tik specialiose stovyklavietėse

Stovyklaujant gamtoje, paprastai ieškome vietos laužo įkūrimui, nes norisi išsikepti atsivežtus produktus ir susišildyti. Anot Valstybinių miškų urėdijos miško apsaugos skyriaus specialisto D. Adžgausko, tą reikėtų daryti specialiose vietose:

„Pagal lankymosi miške taisykles, miškuose draudžiama kurti laužus, išskyrus viešojo naudojimo poilsio objektuose įrengtas ir atitinkamai pažymėtas laužavietes, mėtyti neužgesusius degtukus, nuorūkas ir kitus daiktus, galinčius sukelti gaisrą. Stovyklavietės ir laužavietės žymimos specialiais ženklais, pagal kuriuos galima spręsti apie galimybę kūrenti atvirą ugnį.“ 

Užsikūrus laužą labai svarbu jo nepalikti degti be priežiūros, visą kūrenimo laiką būtina jį stebėti ir neleisti liepsnai išplisti. Pasak D. Adžgausko, labai svarbu laužavietę tinkamai užgesinti.

„Užkurtą laužą privalu nuolat prižiūrėti, o baigus kūrenti – užpilti žemėmis ar vandeniu, kol ugnis nustos rusenti. Esant kuro poreikiui, aplink rekreacinį objektą leidžiama pasirinkti šakų ir žabų.

Primenu, kad neatsakingai poilsiaujant galima sukelti miške gaisrą, trikdyti laukinius gyvūnus, sunaikinti medžius ar krūmus, miško paklotę ir kitas gamtines vertybes“, – sako Valstybinių miškų urėdijos komiško apsaugos skyriaus specialistas

Nesilaikantiems taisyklių gresia baudos 

Netinkamoje vietoje įžiebę ugnį galite ne tik uždegti mišką, bet ir susilaukti bausmės. D. Adžgauskas sako, kad neleistinose vietose kūrenančių laužus laukia piniginės baudos.

„Administracinių nusižengimų kodekse numatyta atsakomybė asmenims, kurie nesilaiko reglamentuojančių teisės aktų dėl kūrenamų laužų. Tokia veikla užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 50 eurų.

Taip pat svečiuojantis gamtoje reikia laikytis miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių, o už jų pažeidimą gresia baudos nuo 30 iki 50 eurų. Gaisro sukėlimas miške užtraukia baudą nuo 560 iki 1200 eurų“, – apie galimas baudas taisyklių nesilaikantiems pasakoja specialistas.

D. Adžgauskas pabrėžia, kad stovyklautojams reikėtų atkreipti dėmesį ir į šiukšles, kurių nereikėtų palikti stovyklavietėse. Jos ne tik teršia gamtą, bet ir gali sukelti gaisrą.

Miškuose taip pat rekomenduojama nepaleisti šuns be antsnukio, jis nereikalingas tik tada, kai šuo yra vedamas už pavadėlio. 

Visi vasaros skoniai 

Išsiruošus stovyklauti verta užsukti į prekybos tinklą „Rimi“, kuris paskelbė kampaniją „Visi vasaros skoniai“ ir siūlo didelį pasirinkimą ne tik įvairaus kuro, bet ir grilių, kurie išvyką padarys dar paprastesnę.

Pasak „Rimi“ komercijos operacijų vadovės Olgos Suchočevos, atšilus orams grilių pardavimai išaugo keletą kartų.

„Savo asortimente turime įvairių grilių pasirinkimą, o jeigu nusprendėte stovyklauti netikėtai, padės vienkartinės kepsninės. Jos gaminamos taip, kad pirkėjas galėtų jas naudoti vos išpakavęs.

Vienkartiniai griliai gali būti naudojami stovyklavimui, leidžiant laisvalaikį gamtoje, įvairiose paplūdimio vakarėliuose ar viešose grilinimo vietose. Jų paprastumas leidžia saugiai ir be vargo išsikepti įvairius produktus“, – sako O. Suchočeva. 

Specialios priemonės – apsaugos nuo erkių ir uodų

Vykstant į gamtą labai svarbu nepamiršti ir apsisaugojimo priemonių nuo uodų bei erkių. Šylant orams ypač suaktyvėja šių vabzdžių veikla, o tinkamai neapsisaugojus – gali kilti rimtų sveikatos problemų.

„Rimi“ prekybos centruose gausu priemonių, kurios padės jaustis saugiai tiek stovyklaujant pievoje, tiek prie ežero.

„Prekybos centruose  turime daugiau nei 50 produktų, padedančių apsisaugoti nuo vabzdžių.

Šiais metais pristatome naują repelentų liniją „Free“, kuri tinkama naudoti įvairaus amžiaus žmonėms. Jos nuo erkių ar uodų padės apsaugoti net kūdikius.

Žmonėms, kuriems netinka aerozoliai ir kitos priemonės, šį sezoną pristatome specialias servetėles nuo vabzdžių. Ieškantiems natūralesnių priemonių, siūlome hidrolantų seriją, kuri pasižymi ypač aukštu apsaugos lygiu nuo įvairių vabzdžių, tykančių lietuvių prie ežerų ir miško paklotėje.

O norintiems nuo paslaptingų gamtos užpuolikų apsaugoti namus, siūlome tradicinį hidrolantą, kuris atbaidys visas pavojingus parazitus“, – pasakoja komercijos operacijų vadovė O. Suchočeva.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder