Išmanusis telefonas senjorams – kuo gali būti naudingas ir kokį rinktis?

Nors išmanusis telefonas šiandien daugeliui tapo neatsiejamu kasdienybės palydovu, tačiau tokiais įrenginiais dar ne taip dažnai naudojasi senjorai. Tai iš dalies lemia ganėtinai gajus įsitikinimas, kad išmanusis telefonas vyresnio amžiaus žmonėms yra nereikalingas, nes jie telefonu naudojasi tik skambinimui.

Visgi tyrimų bendrovės „Norstat" atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad senjorams išmanusis telefonas praverčia dėl daugelio suteikiamų galimybių ir funkcijų, kurios gali gerokai palengvinti ir praskaidrinti vyresnių žmonių gyvenimą.

Apklausos duomenys, rodo, kad 60-74 metų amžiaus gyventojai Lietuvoje telefonu dažnai naudojasi ne tik skambinimui (97 proc.), bet ir žinučių rašymui (65 proc.), socialinei medijai (42 proc.), elektroninių laiškų rašymui ir darbo užduotims (37 proc.). Maždaug penktadalis (22 proc.) telefonu taip pat dažnai atlieka vaizdo skambučius.

Panaši dalis (20 proc.) senjorų telefone žiūri vaizdo įrašus, o 8 proc. žaidžia žaidimus.

Taigi, senjorams išmanusis yra gerokai reikalingesnis nei dažnai manoma.

„Išmanusis telefonas gali būti pravartus įvairaus amžiaus žmonėms – neabejotinai ir senjorams.

Jiems toks įrenginys gali suteikti nemažai privalumų – nuo geresnių galimybių bendrauti su artimaisiais ir draugais, iki platesnio informacijos ir pramogų prieinamumo.

Tad nenuostabu, kad vis daugiau vyresnio amžiaus asmenų patys siekia įsigyti išmaniuosius įrenginius arba jiems tokius parūpina jų vaikai", – sako Andrius Mateika, „Samsung" produktų ekspertas.

Jo teigimu, renkantis išmanųjį telefoną senjorams paprastai yra aktualu, kad įrenginys turėtų pakankamai didelį ir ryškų ekraną, paprastą ir intuityvią vartojo sąsają, ilgai neišsikraunančią bateriją.

Anot A. Mateikos, tarp vyresnių gyventojų populiaresni paprasti ir perteklinių funkcijų neturintys išmaniųjų telefonų modeliai. Be to, senjorai išmaniajam linkę išleisti mažiau.

Dėl šių priežasčių, A. Mateikos teigimu, tarp vyresnio amžiaus žmonių yra populiarūs „Samsung Galaxy A" serijos telefonai, kurie turi itin ryškų ekraną, dvi dienas be įkrovimo veikiančią bateriją ir yra aprūpinti visomis būtiniausiomis funkcijomis. Be to, šie telefonai yra priskiriami daugeliui prieinamų kainų segmentui.

Tačiau kuo konkrečiai išmanusis telefonas gali būti naudingas vyresnio amžiaus žmonėms? Ekspertas išskiria keletą pagrindinių privalumų.

1. Galimybė bendrauti ir dalintis

Ji tapo ypač aktuali pandemijos metu, kai sumažėjo gyvo bendravimo galimybių. Net ir be pandemijos sukeltų iššūkių senjorai neretai jaučiasi vieniši, jiems sunkiau palaikyti socialinius ryšius – ypač tuomet, kai jų artimieji gyvena kituose miestuose ar šalyse.

Tokiu atveju išmanusis telefonas tampa išties nepamainomu.

Bendravimą jis kilsteli į naują lygį, nes leidžia neapsiriboti vien įprastais pokalbiais telefonu, bet ir atlikti vaizdo skambučius, dalintis nuotraukomis bei vaizdo įrašais, bendrauti socialiniuose tinkluose.

Tai neabejotinai leidžia labiau įsitraukti į socialinį gyvenimą ir sumažinti izoliacijos jausmą.

2. Pramogų gausa

Su išmaniuoju telefonu atsiveria visas pasaulis ir jis visuomet yra po ranka.

Vyresnio amžiaus žmonėms – ypač gyvenantiems vieniems – tai gali išties gerokai praskaidrinti kasdienybę ir praplėsti akiratį.

Turint išmanųjį telefoną nesunkiai yra pasiekiamos įvairios tinklalaidės, audioknygos, vaizdo įrašai bei kitas turinys.

Be to, nemažai pramogų gali suteikti ir naršymas internete ar socialiniuose tinkluose, įvairios žaidimų programėlės.

Kitaip tariant, turint išmanųjį telefoną nuobodžiauti yra sunku.

3. Praktinė pagalba

Išmanusis telefonas taip pat gali gerokai palengvinti senjorų gyvenimą įvairiomis kasdienybėje padedančiomis programėlėmis.

Pavyzdžiui, egzistuoja daugybė savo sveikata rūpintis padedančių, laiku išgerti vaistus ar apie vizitą pas gydytoją primenančių programėlių.

Jau nekalbant apie tokius daugeliui praverčiančius įrankius kaip skaičiuotuvas, užrašinė, GPS navigacija ar orų programėlė. Išmanusis gali būti išties svarbus senjorų pagalbininkas.

4. Gera smegenų mankšta

Išmanusis telefonas taip pat gali tapti puikia priemone smegenų aktyvumui palaikyti.

Norintys patreniruoti savo atmintį, loginį mąstymą ir pažinimo funkciją ras gausybę tam skirtų programėlių.

Tokios programėlės kaip „Lumosity" ar „CogniFit" leidžia treniruoti smegenis žaidžiant paprastus žaidimus.

Išmanusis senjorams taip pat gali padėti įgyti ir naujų įgūdžių bei žinių – pavyzdžiui, išmokti užsienio kalbą naudojantis „Duolingo" programėle.

Kaip sakoma – mokytis niekuomet nevėlu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder