Ispanų prokurorai prašo Shakirai skirti daugiau kaip aštuonerių metų kalėjimo bausmę

Barselonos prokurorai penktadienį pareiškė, kad pasaulinei muzikos superžvaigždei Shakirai (Šakirai) sieks daugiau nei aštuonerių metų laisvės atėmimo bausmės, jai atsisakius susitarimo dėl kaltinimų mokesčių vengimu.

Prokurorai įtaria, kad 45 metų atlikėja nesumokėjo Ispanijai 14,5 mln. eurų mokesčių 2012–2014 metų laikotarpiu.

Jų teigimu, 2011 metais, kai į viešumą iškilo muzikantės santykiai su futbolo klubo „Barcelona“ gynėju Gerard'u Pique (Žeraru Pikė), ji persikėlė į Ispaniją, tačiau iki 2015 metų oficialiai deklaravo savo gyvenamąją vietą Bahamų salose.

Trečiadienį Shakiros advokatai pranešė, kad jų klientė atmetė susitarimą su prokurorais Ispanijoje ir nori įrodyti savo nekaltumą teisme.

Pasak advokatų, galimybė pasiekti susitarimą išlieka iki tol, kol Barselonos teisme prasidės teismo procesas.

Apie oficialų bylos perdavimą teismui dar nepaskelbta.

Shakira yra „visiškai įsitikinusi savo nekaltumu“ ir „nesutinka su šiuo susitarimu“ su prokuroru, todėl nusprendė leisti, kad byla būtų nagrinėjama teisme, sakoma jos advokatų pareiškime.

Pareiškime Shakira smerkė „visišką jos teisių pažeidimą“ ir prokurorų „piktnaudžiavimo metodus“.

Ji taip pat teigė, kad prokurorai „primygtinai reikalauja pinigų, uždirbtų per mano tarptautines gastroles ir šou „The Voice“, nors tada „dar negyveno Ispanijoje“.

2013–2014 metais dainininkė buvo teisėja šiame Jungtinių Valstijų šou.

Shakiros advokatų komanda teigia, kad tik 2015 metais ji persikėlė gyventi į Ispaniją ir įvykdė visas mokestines prievoles.

Ji sako, kad sumokėjo 17,2 mln. eurų Ispanijos mokesčių institucijoms ir „jau daugelį metų neturi skolų valstybės iždui“.

Kolumbietės Shakiros atstovai tvirtina, kad iki 2014 metų dainininkė gaudavo didžiąją dalį pajamų per tarptautines gastroles ir nepraleisdavo Ispanijoje daugiau nei pusmetį per metus – tuo atveju asmuo oficialiai laikomas šalies mokesčių mokėtoju.

Gegužę Barselonos teismas atmetė dainininkės prašymą panaikinti kaltinimus.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder