Viktorija Siegel ir Laurynas Suodaitis

Įvykio detalėmis, kaip įprasta, Laurynas Suodaitis pasidalijo savo socialinio tinklo „Instagram“ paskyroje.

Po to, kai Vilniaus apylinkės prokuratūra priėmė sprendimą nutraukti ikiteisminį tyrimą, kuris buvo pradėtas dėl Viktorijos Siegel-Suodaitės ir Lauryno Suodaičio namuose kilusio konflikto, žinomas vyras nutarė atvirai papasakoti apie tai, kas nutiko tą lemtingąjį balandžio 4-osios vakarą, kuomet Viktorija savo sutuoktiniui iškvietė policijos pareigūnus

„Buvau žadėjęs apie tą antradienį papasakoti, manau, visi, ne tik aš, matom, kad nebus čia kitaip. Tad šiek tiek praeikime per visą tą įvykį ir detales, kurios užfiksuotos nutartyse ir duokim šiek tiek faktų.

Visas antradienio įvykis telpa maždaug į 15 minučių – nuo pradžios iki tol, kol išvažiavau iš namų.

Išėjau į garažą parūkyti, paskui mane atėjo kita to įvykio pusė ir bandė iš mano rankų nugriebti telefoną.

Tada įvyko rankų apdraskymas, buvo bandoma išvartyti, neva paėmiau kito žmogaus ranką ir apsidraskiau pats apyrankėmis, bet teismo medicinos ekspertai konstatavo, kad šis atvejis yra mažai tikėtinas ir apdraskymai, užfiksuoti ligoninėje, į kurią aš nuvažiavau, buvo padaryti nagais.

Keli konfliktų epizodai persikėlė į kitas namų vietas, kur buvo einama paskui mane. Tyrimo medžiagoje užfiksuota, kad kita konflikto pusė buvo aktyvi, ėjo paskui, bandė išlupti telefoną, įvairiai provokavo, bet nelabai išėjo tai padaryti.Digital Matter icon

O kaltinimai man, kad buvo guzas, tai teismo medicinos ekspertai užfiksavo ne guzą, o nežymią kraujosrūvą kaktos srityje, kuri, anos pusės teigimu, buvo neva sukelta dviem mano kumščių smūgiais, krumpliais.

Jeigu įsivaizduojate, ką reiškia du vyro smūgiai krumpliais, tai galit maždaug įsivaizduoti, kad nežymi kraujosrūva veikiausiai nuo tokio dalyko neatsiranda.

Vienos iš tų eilučių, kurios nebuvo visiškai patogios, tai, kad mano advokato prašymu sekančią dieną, kai papuoliau į areštinę, policijos tyrėjai užfiksavo tiek nuotraukomis, tiek aprašais mano plaštakų išorines dalis – buvo konstatuota, kad smurtavimo žymių krumpliuose nėra.

Kiek vėliau teismo medicinos ekspertai nustatė, kad kraujosrūva gal ir buvo, bet primenu, kad iki kol atvažiavo policija, manęs namuose jau nebuvo.

Gali būti, kad sužalojimai galimai buvo padaryti kietu, buku paviršiaus daiktu, tačiau teismo medicinos ekspertai neatmeta galimybės, kad tokie sužalojimai galėjo atsirasti žmogui pačiam atsitrenkus į panašų daiktą.

Beje, vienas iš liudininkų, kuris nuėjęs į laidas pasakoja, kaip pradėjo dirbti gruodį, bet žino, kas buvo lapkritį ir jau prieš tris metus žino, su kokiu automobiliu aš atvažiavau ir kiek lagaminų atsivežiau.

Ką reiškia nutraukimas ikiteisminio tyrimo dėl mažareikšmiškumo – tai mažareikšmiškumas, kai sužalojimai nedaro kažkokios didelės įtakos sveikatai.

Šiuo atveju viskas vyksta taip, kad teisiškai šitas veiksmas galimas dėl to, kad byla nenueitų iki teismo ir žmonėms duodamas šansas apsieiti be baudžiamųjų procesų. <...> Pagal tai galite įsivertinti kritiškai, ką reiškia „mačiau žaizdas“, kurių nebuvo, ir kaip ta visa gvardija buvo pasiruošusi suvaryti į vienus vartus.

Deja, nei planas, nei žaizdos nesigavo, bet iš linksmybių matau, kad viskas kaip ir užmiršta“, – pasakojo L. Suodaitis.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder