Jaudinanti naktis: ką išduoda jūsų erotiniai sapnai?

Šių siužetų nepapasakosi pirmam sutiktajam: erotiniuose sapnuose nebūna tabu. Ne, dėl jų visai nereikia raudonuoti ir nerimauti. Tačiau kaip juos iššifruoti?

 

Sapnuose regėti malonias ar keistas scenas, kupinas švelnių ar lytiškai jaudinančių emocijų, yra visiškai normalu.

Naktį mūsų smegenys periodiškai persikrauna, ir kiekvienas iš šių periodų trunka vidutiniškai 90 minučių ir apima tiek „lėto“, tiek „greito“ miego fazes – pastarosios metu žmonės sapnuoja.

Kartais sapnai įgauna švelnių erotinių ar ryškiai seksualinių tonų: akivaizdu tai, jog kartu su sąmone išjungiama ir savicenzūra, kuri dienos metu atsako už padorumo išsaugojimą ir mūsų minčių bei veiksmų kontrolę.

Dėl to dažnai susapnuojame tai, apie ką įprastame gyvenime nedrįstume net pagalvoti, rašo elle.ru. Ką išduoda šie siužetai ir vaizdiniai?

Sapnų aiškinimo taisyklės

Kad galėtumėte iššifruoti savo erotinius sapnus, reikėtų žinoti kelis svarbius momentus.

• Mūsų sapnų nereikėtų traktuoti pažodžiui. Sapnai niekada nekalba su mumis tiesiogiai: vaizdai, kuriuos regime sapnuose, visada yra metaforos.

• Sekso scenos sapne nebūtinai reiškia seksą. Ir atvirkščiai: pačios neutraliausios sapno detalės gali turėti galingą erotinį užtaisą.

Kuo labiau žmogus varžo savo seksualumą realiame gyvenime, tuo ryškesni ir dažnesni gali būti jo sapnai. Erotiniai sapnai gali funkcionuoti kaip savotiški „apsauginiai vožtuvai“, kurie išlaisvina užgniaužtą energiją ir taip sumažina įtampą.

Kai kurie psichoanalitikai erotinius sapnus skirsto į dvi stambias kategorijas. Pirmajai priklauso pilnavertis seksas su įsiskverbimu – tai gali liudyti seksualinį deficitą, kurį sapnais stengiasi kompensuoti miegančiojo smegenys.

Antroji kategorija – tai sapnai su bučiniais, glamonėmis ir apsikabinimais: dažniausiai tokios scenos reiškia ne santykius su partneriu, o su pačiu savimi. Kitaip tariant, jie atspindi vyro ir moters harmoniją paties žmogaus psichikoje.

Mes negalime kontroliuoti savo sapnų turinio ir niekaip už jį neatsakome. Tačiau atkreipdami dėmesį į detales, įsiklausydami į savo pasąmonę, galime daug ką sužinoti apie save ir savo seksualumą.

Psichoanalitikai pataria iš pradžių užsirašyti savo sapną: žodžiuose gali pasigirsti netikėtų sąskambių ar iškilti kokie nors prisiminimai bei asociacijos, kurios vėliau padės suprasti tikrąją sapno prasmę.

Mūsų sapnų „abėcėlėje“ gali reikštis universalūs vaizdai ar siužetai: tam tikros vietos ir daiktai, nuogas kūnas, pasimatymas su nepažįstamu žmogumi...

Tačiau teisingai suprasti sapno siunčiamą žinią galite tik jūs – nes jis visada atspindi jūsų unikalią patirtį, intymiausius jausmus, troškimus ir emocijas.

Erotinių sapnų žodynėlis

Peržiūrėkime kelis įvaizdžius ir situacijas, kurios dažnai sutinkamos erotiniuose sapnuose.

Automobilis.

Kartais šis vaizdinys gali reikšti mylimo žmogaus kūną arba partnerį, su kuriuo jau turėjote seksualinių santykių – kažką, su kuo judėjote malonumo keliu.

Jei sapne automobilio variklis užsiveda vos iš pusės pasukimo, šis veiksmas kalba pats už save.

Jei sapnuojate, kad jūsų automobilį kažkas pavogė, gali būti, jog nerimaujate, jog kažka nuvilios jūsų mylimąjį.

Liftas.

Lifto judėjimas aukštyn gali simbolizuoti augančią seksualinę energiją ir stiprėjančią jūsų vidinę jėgą. Atitinkamai lifto gedimai bei kliūtys gali reikšti vidinius gniaužtus, o krintantis liftas – nesąmoningą baimę, kurią gali sukelti galinga ir nevaldoma seksualumo jėga.

Valtis, laivas, jachta.

Mylėtis ant denio tarp švelnių bangų yra labai puikus įvaizdis, rodantis, kad jūsų santykiai su partneriu alsuoja harmonija.

Traukinys.

Jei sapnuojate, kad traukinyje mylitės su savo partneriu, tai gali reikšti, kad jūsų santykiai rieda teisinga linkme. Tačiau jei sapne vagonas netikėtai nurieda nuo bėgių, panašiai gali įvykti ir poros realiame gyvenime.

Židinys.

Jau pati šildanti ir ryški ugnis erotiniame sapne reiškia, kad jūsų santykiai yra aktyvūs ir kupini aistros. Jūsų libido yra puikus!

Plaukai, šukuosena.

Jei erotiniuose sapnuose jūsų plaukai būna susukti į tvirtą mazgą, tai gali reikšti, kad jūsų seksualinę energiją varžo kažkokios baimės ir psichologiniai apribojimai. Ir atvirkščiai, jei mylitės palaidais plaukais, vadinasi, jaučiate visišką vidinę laisvę ir išsilaisvinimą.

Katė.

Šios augintinės gali ne tik sukelti švelnius jausmus, bet ir netikėtai parodyti savo charakterį – jos paleidžia į darbą nagus, kad apgintų savo nepriklausomybę.

Tai labai panašu į tas emocijas, kurios kyla santykių pradžioje: galbūt jus neramina klausimas, kaip pasiekti tinkamą pusiausvyrą?

Šuo.

Jei sapne jis draugiškai vizgina uodegą, šis simbolis gali reikšti ištikimybę ir atsidavimą, kuriais yra grįsti santykiai poroje. Ir priešingai, jei šuo rodo iltis, jūsų pasąmonė gali signalizuoti apie vieno iš partnerių išdavystę bei agresiją, kurią sukelia neištikimybė.

Gyvatė.

Tai vienas mėgstamiausių psichoanalitikų simbolių: jų nuomone, gyvatės pasirodymas vienareikšmiškai priskiria sapną prie erotinių.

Daugeliui iš mūsų gyvatė asocijuojasi su pavojumi: jei seksualumo protrūkiai nėra susiję su meile, jų slapta galia gali mus išgąsdinti.

Nuogumas.

Puiku, jei jūsų pačių kūnas sapne jums kelia tik malonias emocijas ir pojūčius.

Jei vis dėlto savo kūno gėdijatės, jums gali būti sunku kažką savyje pripažinti ir priimti, jūsų vidinė harmonija yra sutrikdyta.

Jei sapnuojate, kad viešoje vietoje esate nuogi, tai gali rodyti užslėptus troškimus, kurių nedrįstate reikšti kitų žmonių akivaizdoje.

Futbolas.

Nieko stebėtino, kad tokie sapnai gali aplankyti po rungtynių, kai viduje viskas verda nuo emocijų ir įspūdžių.

Tačiau psichoanalitikai šiame žaidime įžvelgia ir aiškius seksualinius simbolius: apvalų, kaip kiaušialąstė, kamuolį, apsuptą spermatozoidų!

Bet kokiu atveju spręskite patys, ar tokį sapną reikėtų laikyti užuomina į realius veiksmus.

Seksas su nepažįstamu žmogumi.

Labai jaudinanti situacija, kuri taip pat yra viena populiariausių moterų erotinių fantazijų.

Tokiuose sapnuose partneris gali būti labai brutalus, jam neįmanoma pasipriešinti – ir tai visiškai nereiškia, kad realiame gyvenime moteris yra pasirengusi taikytis su smurtu.

Toks sapnas rodo tik tai, kad ji svajoja tapti laukinės aistros objektu ir pajusti savo partnerio besąlygišką vyriškumą.

Seksas su mylimu žmogumi.

Tai labai pozityvus siužetas, kalbantis pats už save: jūsų pasąmonė visiškai pritaria tam, kas vyksta, ir jūs pats visiškai priimate savo norus.

Orgazmas sapne.

Toks sapnas gali signalizuoti užslėptą sekso stygių – galbūt iš tikrųjų jūs nepakankamai išnaudojate savo seksualumą. Vertėtų pagalvoti, kodėl taip yra: galbūt jaučiatės vieniši, jaučiate baimę, kaltę ar ribojate save nesąmoningais draudimais.

Oralinis seksas.

Tokie sapnai dažnai išduoda santykį su mūsų pačių moteriškuoju psichikos komponentu (jei sapnuojame kunilingą) arba vyriškąja jos puse (jei sapnuojame minjetą).

Carlas Gustavas Jungas dvi svarbiausias mūsų sielos dalis pavadino „Anima“ ir „Animus“.

Jei tarp jų tvyro pusiausvyra, žmogus jaučiasi subalansuotas, jam lengviau palaikyti harmoningus santykius su išoriniu pasauliu.

Taigi šia prasme tokie erotiniai sapnai būna labai palankūs: jie liudija vidinį jūsų vientisumą, pasirengimą priimti save ir su savimi sutarti.

Jei šių praktikų dar nesate bandę, tokie sapnai, ypač pasikartojantys, taip pat gali reikšti pasirengimą įveikti barjerus ir pereiti prie veiksmų.

Seksas su viršininku.

Jo vietoje gali atsidurti ir kita gerai žinoma, įtakinga asmenybė – pavyzdžiui, politinis lyderis ar prezidentas.

Tiesą sakant, toks sapnas gali reikšti ne trauką realiam asmeniui, o jūsų kryptį jėgos ir galios link, jūsų troškimą gyventi ryškiau ir sočiau.

Organizatorių nuotr.

Asociatyvioji nuotr. © Shutterstock  

delfi.lt

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder