Jei jūsų partneris jaučiasi nesaugus dėl šio dalyko - jis gali būti labiau linkęs į neištikimybę
Nesaugūs partneriai dažnai ieško "pasitikėjimo savimi".
Nėra būdo 100 proc. tikslumu nuspėti, ar kas nors santykiuose ar santuokoje nuklysta, tačiau yra tam tikrų veiksnių, kurie didina tikimybę.
Ankstesni tyrimai parodė, kad yra keletas išorinių prognozių, įskaitant amžių ir net balso gylį.
Tačiau tai, ką jaučiame viduje, pavyzdžiui, netinkamumo ar menkavertiškumo jausmas, taip pat gali turėti neigiamos įtakos.
"Nepasitikintys savimi žmonės nuolat užduoda sau klausimus: "Kodėl jie su manimi? Jie negali suprasti, kodėl jų dabartinis partneris pasirinko būtent juos?", - pasakoja Amelija Prinn, santykių ekspertė, rašytoja ir herway.net redaktorė.
A. Prinn teigia, kad šie žmonės bijo būti įskaudinti, todėl "pasitikėjimo savimi" ieško už santykių ribų. Tokiu būdu jie tikisi įsitikinti, kad yra geidžiami - taip pat ir patrauklūs.
Jūsų partnerio išvaizda gali paskatinti jį apgaudinėti.
Esame mokomi, kad kiekvienu gyvenimo aspektu turime parodyti savo geriausią veidą, ir tai dažnai suprantama tiesiogine prasme, todėl stengiamės atrodyti kuo geriau.
Jei jūsų partneris jaučiasi, kad jo geriausio veido nepakanka ir jis nėra patrauklus ar gerai atrodantis, šis nesaugumo jausmas gali sukelti poreikį rasti patvirtinimą už jūsų santykių ribų, sako ekspertai.
"Kai mums trūksta saugumo dėl savo patrauklumo ar savigarbos, tai yra rizikingas savęs žlugdymo recepto ingredientas, - aiškina Erin Dierickx.
"Kai nesijaučiame pakankamai vertingi ar geri, nesvarbu, sąmoningai ar ne (dažniausiai ne), kartais galime elgtis taip, kad tai patvirtintume. Vienas iš tokių būdų gali būti apgaudinėjimas."
Stivas Karletonas, "Gallus Detox" vykdomasis direktorius, teigia, kad jūsų partneris gali turėti specifinių jausmų dėl savo išvaizdos ir jaustis nepakankamai patrauklus, kad būtų su jumis.
"Jie gali norėti "įrodyti" savo vertę susiradę kitą žmogų, kuris laikys juos patraukliais ir suteiks jiems patvirtinimą, kurio, jų manymu, trūksta jų santykiuose", - sako jis.
Jūsų partneris gali neišsakyti savo nesaugumo jausmo.
Deja, galite nežinoti, kad jūsų partneris jaučiasi nesaugus ar nepatenkintas savo išvaizda - nesvarbu, ar tai susiję su bendra išvaizda, svoriu, ar kuo nors kitu.
Pasak Prinn, jie gali vengti pasisakyti ar kalbėtis su jumis tiesiogiai dėl savo pačių nesaugumo jausmo.
"Jie bijo būti atstumti savo partnerių, nes nesijaučia verti jų dėmesio, meilės ir pastangų", - sako ji.
Tokie žmonės gali netiesiogiai pranešti jums apie tai kai kuriais savo veiksmais, įskaitant pernelyg kritišką požiūrį į save, pernelyg asmenišką požiūrį į dalykus ir pastangas būti intymiems, be kitų įspėjamųjų ženklų, priduria Prinn.
Pasak Karletono, jei jūsų partneris jau pradėjo ieškoti už santykių ribų, galite pastebėti jo elgesio pokyčius.
Jis gali vengti fizinio kontakto, vėlai vakare arba tada, kai mano, kad jūsų nėra šalia, naudotis telefonu ar kompiuteriu, elgtis paslaptingiau ar atokiau.
Šie pokyčiai gali būti nekalti ir ne visada rodyti neištikimybę, tačiau jei kažkas atrodo ne taip, ekspertai rekomenduoja atkreipti dėmesį į tai ir atvirai bei sąžiningai pasikalbėti.
Taip pat gali pasireikšti ir kiti nesaugumo jausmai.
Be nesaugumo dėl savo išvaizdos, jūsų partneris gali jaustis netinkamas ir kitose srityse, aiškina ekspertai, todėl santykiuose labai svarbu bendrauti.
"Su finansais susijęs nesaugumas taip pat gali turėti įtakos tam, kodėl kas nors gali apgaudinėti, - "Best Life" sako Carleton.
"Pavyzdžiui, jei vienam partneriui finansiškai sekasi daug geriau nei kitam, dėl to mažiau pasiturintis partneris gali jausti nuoskaudą ar net pavydą, nes jis gali manyti, kad jo pastangos prisidėti nebėra vertinamos. Tai gali paskatinti juos ieškoti patvirtinimo ir įvertinimo kituose santykiuose."
Jei jūsų partneris nėra tikras dėl santykių būklės ar įsipareigojimų lygio, jis gali jaustis priverstas ieškoti kitų. Tačiau Dierickxas pabrėžia, kad nesaugumas ir žema savivertė automatiškai nereiškia, kad kažkas ketina apgaudinėti, o užtikrinimas, kad jūsų partneris jaustųsi vertinamas ir matomas, gali būti naudingesnis, nei manote.
"Atvirumas, smalsumas ir empatija stengiantis geriau suprasti savo partnerius ir juos palaikyti gali būti neįtikėtinai naudingi", - sako ji.
"Tai patikima pradžia, jei pasirodo kokių nors įspėjamųjų ženklų. Arba galbūt kreipkitės į porų terapiją, kad paaiškėtų santykių modeliai ir būdai, kaip juos pakeisti siekiant džiaugsmo ir ilgaamžiškumo."
Rašyti komentarą