Plaukų priežiūra

Ji jau kelerius metus neplauna plaukų šampūnu: studentė pasakoja apie naują plaukų priežiūros būdą

(3)

Ekologija besirūpinanti studentė Iris Heikkinen iš Suomijos pasakojo, kad iki 2017 m. rugsėjo ieškojo alternatyvų plaukams plauti šampūnu, nes nuo jo jai niežėjo galvos odą.

Mergina pasidalijo, kad tada atrado "no poo" (plovimo be šampūno) metodą - plaukus plauna su actu ir soda, kurie esą padeda atsikratyti riebalų ir nešvarumų, rašo "Mirror".

Leidinys sužinojo, kad mergina pasirinko naują galvos plovimo būdą ir jo laikosi jau kelerius metus.

Po tolesnių tyrimų ir "Facebook" grupėse atradusi "no poo" metodą, dabar ji naudoja tik vandenį ir šiek tiek kokosų aliejaus kartą per porą mėnesių - ir sako, kad jos plaukai dar niekada neatrodė geriau.

Anksčiau VE.lt paaiškino, kaip žingsnis po žingsnio tinkamai plauti plaukus.

Pirmiausia reikia iššukuoti sausas sruogas ir užtepti priemonę, kuria ketinate plauti galvą.

Šampūno patariama tepti tiek, kad jo kiekis būtų toks pat, kaip 50 centų monetos skersmuo.

Priemonę reikia atskiesti vandeniu ir padaryti taip, kad susidarytų putos.

Po to ji tepama ant galvos odos ir plaukų šaknų.

Šampūną reikia įtrinti pirštų pagalvėlėmis masažuojamaisiais judesiais.

Gautomis putomis išplaunami likę plaukai.

Tada šampūnas išplaunamas ir procedūra pakartojama.

Kaip plauti galvą šampūnu (detaliau)

Galvos plaukų plovimas šampūnu yra gana paprasta procedūra. Štai keli žingsniai, kaip tai padaryti:

 1. Pasiruošimas: Užtikrinkite, kad turite tinkamą šampūną ir būtinas priemones (šiltas vanduo, rankšluostis, šepetys arba šukuosena).

 2. Drėgninimas: Sudrėkinkite plaukus šiltu vandeniu. Tai padės plaukų poroms atsiverti ir padarys šampūno panaudojimą efektyvesniu.

 3. Šampūno dozavimas: Pasirinkite tinkamą kiekį šampūno (dažniausiai ant butelio yra nurodytas rekomenduojamas kiekis) ir užpilkite jį į delną.

 4. Šampūno pritaikymas: Sudrėkintus plaukus ir galvos odą masažuokite šampūnu. Atkreipkite dėmesį, kad šampūną reikėtų paskirstyti visame galvos plaukų srityje, įskaitant galvos odą ir plaukus.

 5. Masažas: Švelniai masažuokite galvos odą pirštų galiukais. Šis procesas padės nuvalyti nešvarumus, perteklinį riebalų sluoksnį ir produktus iš plaukų.

 6. Plaukų nuplovimas: Kruopščiai nuplaukite plaukus šiltu vandeniu iki tol, kol šampūnas bus visiškai pašalintas. Stenkitės plaukus nuplauti iš visų pusių, kad neliktų šampūno likučių.

 7. Pakartojimas: Jei norite, galite pakartoti šampūno procedūrą antrą kartą. Tai priklauso nuo jūsų poreikių ir plaukų būklės. Jei plaukai yra labai purvini arba naudojate daug produktų, antrasis šampūno kartas gali būti naudingas.

 8. Drėkinimas: Po šampūno nuplovimo, galite naudoti kondicionierių arba balzamą, kad minkštintumėte ir drėkintumėte plaukus.

 9. Nuplovimas ir džiovinimas: Nuplaukite kondicionierių ir nusausinkite plaukus švelniu spaudimu naudodami rankšluostį. Venkite šiurkštumo, nes drėgnas plaukas yra jautrus ir linkęs į pažeidimus.

 10. Džiovinimas: Jei naudojate plaukų džiovintuvą, nustatykite šiltą arba šaltą oro režimą ir laikykite jį pakankamai toli nuo plaukų, kad išvengtumėte pernelyg didelės karštumo įtakos. Galite naudoti šepečius arba kitaip formuoti plaukus pagal savo norus.

Atminkite, kad ši procedūra gali skirtis priklausomai nuo jūsų plaukų tipo, sveikatos būklės ir naudojamo šampūno rūšies. Jei turite specifinių problemų su plaukais arba skalpo odos būkle, geriausia pasikonsultuoti su specialistu, pvz., dermatologu arba plaukų stilistu.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

 • HTML žymės neleidžiamos.
 • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder