Brokoliai
Kulinarai teigia, kad šaldyti brokoliai gaminant maistą tampa per minkšti. Be to, gamintojai šaldymui paprastai naudoja prastos kokybės, pavyzdžiui, guminius, stiebus.
Brokoliai apskritai yra gana „delikati“ daržovė, kuri blogai pakenčia šaldymą. Visos kryžmažiedės daržovės šio proceso metu praranda didžiąją dalį savo skonio. Dar blogiau, jos taip pat praranda maistingąsias medžiagas, todėl valgydami jas negausite jokios naudos.
Duona
Nors kai kurie žmonės rekomenduoja užšaldyti tešlos produktus, vis dėlto tai nėra gera idėja. Kai duona užšaldoma, pasikeičia jos konsistencija. Todėl, jei mėgstate traškią plutą ir skanų minkštimą, geresnio šviežio produkto nerasite.
Mėsainių paplotėliai
Visų pirma, kulinarų teigimu, tai nėra tinkamas būdas, nes produktas praranda savo skonines savybes. Daug geriau nusipirkti šviežios maltos mėsos, įdėti mėgstamų prieskonių ir mėgautis.
Vištiena, žuvis, jūros gėrybės
Nors šių šaldytų produktų atsargos gali užtikrinti patikimą maistą ateityje, virėjai teigia, kad jie prastai laikosi šaldiklyje. Iš tiesų, bet kokios rūšies baltymuose šaldymas suardo ląstelių sieneles ir iš jų tarsi išteka visas vanduo. Dėl to gaunama sausa masė su prasta tekstūra.
Jūros šukutės
Kai kurie gamintojai į šaldytas šukutes deda vandens, kad jos būtų sunkesnės ir dėl to brangesnės. Be to, toks produktas po gaminimo tampa per kietas ir nemalonaus skonio.
Braškės
Daugumą uogų galima saugiai užšaldyti ir mėgautis jomis pasibaigus sezonui. Tačiau geriau to nedaryti su braškėmis. Dėl akytos struktūros jos persisotina drėgme, kuri šaldant suyra. Todėl šaldytų braškių geriau nenaudoti net kokteiliams gaminti.
Desertai su plikyta tešla
Plykita tešla užšaldyta nelabai gerai išsilaiko. Daugumoje desertų kepant ir užpildžius kremu susidaro traški orinė plutelė, kuri nukenčia užšaldant.Rezultatas - kažkas sudrėkusio, guminio ir visai nevalgomo.
Šaltinis: tsn.ua
Rašyti komentarą