liemenėlės

Jungtinėje Karalystėje reikalaujama panaikinti PVM liemenėlėms

Jungtinės Karalystės rentgeno specialistų teigimu, liemenėlės yra pagrindinės būtinybės prekės ir neturėtų būti apmokestinamos PVM.

Mokestis neproporcingai veikia moteris ir gali būti laikomas diskriminaciniu pagal Lygybės įstatymą.

Diagnostiniai radiografai atlieka rentgeno, MRT ir kompiuterinės tomografijos tyrimus, kurie gali būti naudojami siekiant nustatyti raumenų ir kaulų sistemos problemas, kurias sukelia prastai pritvirtintos liemenėlės.

Teigdami pasiūlymą delegatai sako: „PVM apmokestinimas liemenėlėms neproporcingai paveikia moteris. Pagal 2010 m. Lygybės įstatymą, liemenėlių apmokestinimas gali būti laikomas diskriminaciniu.

Nors liemenėlės nešiojimas gali nesukelti jokių sveikatos sutrikimų, kai kurioms moterims gali rastis kai kurių raumenų ir kaulų sistemos sutrikimų, ypač jei jos nešioja didesnio dydžio liemenėles. Dėvinčioms D ar didesnio dydžio liemenėlę dažnai skauda nugarą, pečius ir kaklą dėl krūtų svorio. Geros kokybės, gerai priglundančios liemenėlės dėvėjimas gali palengvinti kai kurias iš šių problemų ir sutrumpinti ligos laiką dėl raumenų ir kaulų sistemos problemų“.

Delegatai liemenėles lygino su menstruacijų prekėmis, priskirtomis būtiniausioms, todėl jos irgi neturėtų būti apmokestinamos PVM.

Sausio mėnesį PVM buvo panaikintas po dvejus metus trukusios prekės ženklų, mažmenininkų, moterų grupių ir aplinkosaugininkų kampanijos, kuri prasidėjo 2021 m., kai buvo panaikintas vadinamasis „tamponų mokestis“ higienos gaminiams, tokiems kaip įklotai, tamponai ir menstruacines taureles.

20% mokestis menstruacijų kelnaitėms, kurios skirtos dėvėti kaip tamponų ir higieninių rankšluosčių alternatyva, išliko, nes jos klasifikuojamos kaip drabužiai.

Moterys, kurioms buvo atlikta krūties vėžio operacija – mastektomija, dalinė mastektomija ar lumpektomija – yra atleidžiamos nuo PVM perkant tam tikras liemenėles.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder