Justinas Jankevičius – atvirai apie šventines šeimos tradicijas ir tai, ko ilgisi iš vaikystės

Šį sekmadienį švenčiamos Velykos, tad laidos „La maistas“ vedėjas Gian Luca Demarco siūlys niekur toli nevažiuoti ir pakvies apsilankyti savo namuose. O į svečius atvyks jo draugas, su kuriuo virtuvės šefą suvedė TV3 televizija – Justinas Jankevičius. Kartu jie ne tik kalbėsis apie velykines tradicijas, bet ir imsis gaminti šventinį patiekalą.

Laida prasidės nuo jaukaus Justino ir Gian Lucos pasivaikščiojimo miške. Čia Justinas pasakos, kad per Velykas, atėjus metui sudaužti margučiais, jam nuo vaikystės pavykdavo išsirinkti pačius stipriausius kiaušinius.

Tiesa, močiutės pergudrauti nepavykdavo – ji laimėdavo visuomet, net ir prieš Justiną. O štai Gian Luca laidoje atskleis ne visiems žinomą faktą, kokius kiaušinius rinktis parduotuvėje, kad ir margučiai visuomet turėtų stiprų lukštą.

Bekalbėdami apie kitas velykines tradicijas, abu vyrai nestokos puikios nuotaikos. „Kažkada per Velykas laikydavomės tradicijos persivalgyti. Bet juodai! Viskas dėl to, kad važiuodavome pas tetą, pas kurią visuomet kildavo iššūkis. Kai man buvo 13 metų, aš ten suvalgiau net 13 ar 14 kiaušinių“, – neįtikėtiną faktą atskleis J. Jankevičius.

Gausaus šventinio stalo, kaip pasakos Gian Luca, nepavyksta išvengti ir jo gimtojoje Italijoje. „Antrąją Velykų dieną su draugais einame į mišką, kur maistą kepame ant grilio. Ten mes kaifuojame pailsėdami nuo persivalgymo su šeima. Tiesa, tada valgome net ir dar daugiau – bet kai esi su draugais, tai nesiskaito“, – juoksis Gian Luca.

Tačiau šventės iš tiesų neatskiriamos nuo šeimos – tą patvirtins ir Justinas, kuris šioms Velykoms su sužadėtine Greta Mikalauskyte nutarė paruošti net dvi antis. Paskutinius du metus per šią šventę jie dažniausiai važiuoja pas Gretos gimines į Šiaulius – laidos žiūrovai sužinos, ką iš tiesų apie šį miestą galvoja Justinas.

Žinomas TV veidas pasakos itin mėgstantis šventines tradicijas, o ypač – žaidimus, kurių ilgisi iš vaikystės, tad labai laukia, kol jo sūnus Leonas paaugs tiek, kad tuo bus galima mėgautis ir su juo. „Mano vaikystėje buvo tradicija ridenti kiaušinius.

Po to viskas nusistovėjo – važiuodavome tik pavalgyti ir pasidaužyti margučiais. Žaidimų nebebuvo. Bet dabar jų laukiu ir vėl, nes man nuoširdžiai tai labai patinka. Savyje dar turiu tą vaikystės reikalą – man norisi žaisti, linksmintis“, – sakys J. Jankevičius.

„Gero vakaro šou“ vedėjas žiūrovams atskleis ir mieliausią savo regėtą įvykį per sūnaus antrąjį gimtadienį, kuris dar kartą įrodė, kokią reikšmę gyvenime užima šeima.

Tačiau vien pokalbiais sotus nebūsi – bičiuliai netrukus ims ruošti ir šventinius gardėsius. Begamindami tradicinį itališką patiekalą – ėriuko kumpį su keptais artišokais – J. Jankevičius ir Gian Luca diskutuos apie lietuvių meilę česnakams, o italų – artišokams. Taip pat jie bandys išsiaiškinti ir tai, kurios šalies – Italijos ar Lietuvos – lašiniai yra skanesni. Ką jie nuspręs?

Šventinė laida „La maistas“ su Gian Luca ir J. Jankevičiumi – jau šį sekmadienį, 9.30 val. per TV3!

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder