Ką daryti, kad švara virtuvėje truktų ilgiau nei akimirką? Pataria ekspertė
Nepriekaištinga švara virtuvėje yra verta ne mažesnio pasididžiavimo negu puikiai pavykęs pyragas.
Geriausias švaros draugas namuose – tvarkymosi rutina.
Išsiugdytas įprotis nuosekliai tvarkytis leidžia sutaupyti gausybę laiko ir nereikalauja didelių valios pastangų.
O kai po ranka visada turite reikiamų valymo, skalbimo ir kitų švarai palaikyti skirtų priemonių – geriems įpročiams nelieka kliūčių.
Tad pasirūpinkite, kad neišsektų atsargos ir susidarykite kelių darbų sąrašą – smulkius darbelius, kuriuos virtuvėje turėtume daryti kasdien: valyti stalviršius, išplauti indus, sudėti daiktus į vietas ir užtikrinti, kad plautuvė būtų tuščia ir švari. Kai virtuvė blizga, tada net įkvėpimas gaminti ir mėgautis maistu – daug stipresnis.
Suderinkite du darbus
Maisto gaminimo užduotis derėtų papildyti virtuvės tvarkymo užduotimis, tada virtuvė po patiekalų ruošos netaps sujaukta.
Jeigu gamindami sriubą, kol verda mėsa, sugebame nuskusti ir supjaustyti daržoves, tai laisvesnę akimirką verta įprasti atlikti ir kitą darbą – sutvarkyti darbo vietą: nuplauti pjaustymo lentelę, įrankius, gamybai naudotus indus.
Jos teigimu, tvarkytis pavalgius, pilnu skrandžiu, yra gerokai sunkiau.
Tad, kol gaminate maistą, plaukite indus ar pildykite indaplovę.
Susidėkite paimtus maisto produktus atgal į vietas. Kad po valgio beliktų susitvarkyti tik įrankius ir indus, su kuriais valgėme.
Nepamirškite indaplovės
Prieš pradedant gaminti, siūloma pažvelgti į indaplovę ir ją iškraustyti.
Nepatikėsite, bet šiam darbui sugaištamos vos 4–5 minutės.
Kai maisto gamybos metu viskas keliauja į tuščią indaplovę, stalviršiai neapkraunami nešvariais indais ir įrankiais. Turite ir daugiau erdvės darbui, ir išlaikote savo erdvę švarią.
Valykite iš karto
Ilgai nevalomos dėmės įsisenėja, sudžiūva. O tai gali pareikalauti daugiau papildomų pastangų ir laiko, siekiant jas pašalinti.
Todėl visus nešvarumus nuvalykite iš karto. Užtiško, išsiliejo – nuvalėm. Kol nešvarumai nauji, juos daug lengviau nuvalyti – pakanka mikropluošto šluostės, vandens ir lašo indų ploviklio.
Niekada nepalikite degėsių ar iš puodo išbėgusio pieno likučių. Dėmės ne tik gadina bendrą vaizdą, bet ir yra bakterijų veisyklos.
Taip pat ji ragina prižiūrėti virtuvės grindis – po maisto gamybos visada iššluoti ar išsiurbti, nes kitaip trupiniai, miltai ir kiti likučiai pasklis po visus namus.
Galiausiai patariama namuose turėti švarią šluostę ir kasdien ją keisti. „Nuo šluostės sklindantis blogas kvapas signalizuoja, kad joje apsigyveno bakterijos.
Baigę valyti, šluostę išplaukite, gerai išgręžkite ir palikite džiūti.
Rašyti komentarą