Kadangi fizinio krūvio metu mūsų organizmas sudegina daug energijos suteikiančių maistinių medžiagų, po fizinio krūvio jas reikia papildyti, praneša "USA Today".
Pažymima, kad maistas ne tik papildo energijos atsargas, bet ir padeda išvengti traumų bei atkurti pažeistą raumenų audinį.
"Jei po treniruotės nevalgysite tinkamo maisto arba nepapildysite skysčių, galiausiai susidursite su energijos trūkumu ir sunkumais atsigauti", - aiškino daktaras Matthew Anastasi.
Ką valgyti po treniruotės
Diplomuota mitybos specialistė Caroline Susi teigė, kad angliavandenių (jų šaltiniai - vaisiai ir daržovės, pilno grūdo produktai, pupelės, bulvės, lęšiai, rudieji ryžiai ir avižos) vartojimas gali padėti papildyti prarastą energiją.
Taip pat svarbu papildyti skysčių, kurių netenkama dėl prakaitavimo, susijusio su fiziniu krūviu, kiekį.
Masačusetso universiteto Medicinos mokyklos docentė Barbara Olendski pridūrė, kad ne mažiau svarbu po treniruotės vartoti sveikus baltymų šaltinius:
"Visuose vaisiuose ir baltymuose gali būti antioksidantų, kurie skatina raumenų atsigavimą. Būtinai valgykite gerųjų riebalų, pavyzdžiui, žuvies, liesų baltymų, ankštinių daržovių, avokadų ir kiaušinių, ir venkite arba ribokite blogųjų riebalų, pavyzdžiui, sūrio, riebių pieno produktų ir riebios mėsos."
Ko nevalgyti po treniruotės
Pasak Olendskio, po treniruotės reikėtų vengti saldžių maisto produktų ir gėrimų, taip pat daug sočiųjų riebalų ar hidrintų aliejų turinčių produktų: "Šie maisto produktai stabdo raumenų masės augimą ir didina skausmingumą."
Mitybos specialistė Leslie Bonci pažymėjo, kad po treniruotės nerekomenduojama valgyti sauso maisto.
Kada geriausia valgyti po treniruotės
Specialistai siūlo valgyti praėjus 30 minučių po treniruotės, kad "būtų išvengta mėšlungio ir sutrikusio įsisavinimo".
Kartu svarbu nelaukti per ilgiau nei 2 val. gautumėte minėtą naudą, susijusią su maistinių medžiagų papildymu ir raumenų audinių atstatymo.
Rašyti komentarą