Kaip išplauti žolės dėmes iš mėgstamų drabužių: paprasti metodai

Iškyla gryname ore ir atostogos su draugais kur nors ant žolės - visada malonu, tačiau kartais po to ant drabužių gali likti nepageidaujamų žalių pėdsakų. Tokių dėmių neturėtumėte laikyti nuosprendžiu daiktams ir nereikia jų iš karto išmesti.

Yra keletas patikrintų metodų, kuriais galima veiksmingai pašalinti žalias dėmes nuo įvairių spalvų audinių, įskaitant ir džinsus.

Kaip pašalinti žolės dėmes iš baltų drabužių

Neskubėkite naudoti baliklio. Šis produktas gali būti per daug agresyvus ir netgi palikti nepageidaujamų geltonų žymių ant audinio arba sugadinti medžiagą.

Vietoj to išbandykite švelnų metodą, naudodami 3 % vandenilio peroksidą. Į peroksidą įlašinkite kelis lašus amoniako, į mišinį pamirkykite medvilninį tamponą ir švelniai nuvalykite dėmę, judėdami nuo kraštų į vidurį.

Palikite drabužius 15-20 minučių, tada išskalaukite vandenyje. Nepamirškite, kad šis metodas tinka tik baltiems drabužiams, nes gali sugadinti spalvotus audinius.

Kaip iš spalvotų drabužių išvalyti žalias dėmes

Kalbant apie spalvotus drabužius, geriausia iš karto imtis žolės dėmių šalinimo, kol pigmentas giliai neįsiskverbė į pluoštus. Paprastas ir ekonomiškas būdas - naudoti valgomąją druską.

Du valgomuosius šaukštus druskos ištirpinkite stiklinėje vandens, perkoškite ir tirpale pamirkykite medvilninį diskelį, kuriuo apdorokite dėmę. Palikite jį 2-3 valandoms, periodiškai sudrėkindami audinį, kad jis neišdžiūtų.

Jei dėmė jau įsisenėjusi, procedūrą gali tekti pakartoti kelis kartus.

Kaip išplauti žolės dėmę iš džinsų

Norėdami pašalinti dėmes nuo džinsų, pabandykite naudoti actą ir valgomąją sodą. Pirmiausia sudrėkinkite dėmę vandeniu, pabarstykite ją valgomąja soda ir užpilkite actu. Po cheminės reakcijos palaukite kelias minutes ir tada džinsus išskalaukite šaltu vandeniu.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder