Kaip išsirinkti šilčiausias kojines

Žiemą ypač svarbu, kad kojos būtų šiltos. Į ką atkreipti dėmesį perkant šiltas kojines.

Reikėtų atkreipti dėmesį į medžiagos sudėtį. Ji turėtų pasižymėti šiomis savybėmis: pakankamu tankiu ir pralaidumu orui, kad sulaikytų šilumą, higroskopiškumu (gebėjimu sugerti drėgmę).

Geriausia, kad žieminių kojinių sudėtyje būtų tam tikras procentas vilnos. Tačiau 100 % vilnos kojinės labiau tinka dėvėti namuose. Jei jos bus avimos į batus, medžiaga greitai nusidėvės. Ilgaamžiškumo vilnonėms kojinėms suteiks ilgaamžiškumo mišinys su sintetiniais pluoštais (pavyzdžiui, poliamidu, poliesteriu, likra).

Vilna, naudojama kojinėms gaminti, yra skirtinga. Pakankamai šilta - avies. Merino vilna taip pat pasižymi geromis savybėmis žiemos laikotarpiu. Ji švelnesnė liesti nei įprasta vilna.

Alpaka kojinių sudėtyje reiškia, kad medžiagai naudojama lamos vilna. Ji dar šiltesnė už avių vilną ir lengvesnė už avių vilną. Ji taip pat pasižymi vandeniui atspariomis savybėmis.

Angoros triušio vilna, gaunama iš gyvūno apatinio kailio, yra minkšta ir maloni liesti, tačiau ne tokia patvari kaip pirmiau aprašytos vilnos rūšys. Todėl kojinių iš angoros sudėtyje turėtų būti nemažas procentas kitų pluoštų.

Šilta medžiaga yra kašmyras, gaminamas iš kašmyro ožkos vilnos. Ji minkšta, patogi, tačiau gana brangi. Kašmyras turi savybę reguliuoti kūno temperatūrą, todėl jį galima dėvėti ir ne šalčiausiu metų laiku.

Taip pat paplitę kojinių, pagamintų iš įvairių rūšių akrilo, variantai: pavyzdžiui, dirbtinio kailio, vilnos, veliūro siūlų. Šios kojinės dažnai atrodo patraukliai. Tačiau verta atsižvelgti į tai, kad per šalčius jos nesušildys kojų.

Šaltinis: gordonua.com

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder