Kaip išlaikyti namus vėsius?

Kaip karštu oru išlaikyti savo namus vėsius

Šią savaitę vyrauja itin šilti orai, todėl namuose gali būti sunku išlaikyti vėsą. Tačiau nekilnojamojo turto ekspertai pasidalijo geriausiais būdais, kaip išlaikyti kambarius gražius ir vėsius.

Chrisas Nye'as, „Your Overseas Home“ nekilnojamojo turto ekspertas užsienyje, sakė: „Mes padedame klientams pirkti namus šiltesnio klimato šalyse, kuriuose oro kondicionieriai įrengti ne visuose namuose.

„Bėgant metams girdėjome įvairiausių patarimų ir gudrybių, kaip palaikyti vėsius namuose esant aukštai temperatūrai, todėl sudarėme savo mėgstamiausių sąrašą“:

Langus ir užuolaidas laikykite uždarytus

Nors gali atrodyti priešingai, jei oras lauke yra karštesnis nei oras viduje, langų uždarymas gali padėti kambariuose išlaikyti vėsų orą.

Ekspertas paaiškino: „Didžioji dalis saulės šviesos, patenkančios į jūsų namus pro langus, virsta šiluma, todėl užuolaidas ir žaliuzes patartina laikyti uždarytas bent jau karščiausiu paros metu.

„Galbūt netgi norėsite pasirinkti tamsias užuolaidas, kad langai būtų uždengti ir į vidų visiškai nepatektų saulės spindulių“.

Valdykite drėgmę

Nors oro sausintuvai nebūtinai sumažins kambario temperatūrą, jie gali padėti kontroliuoti lipnų, tirštą orą, dėl kurio karštos dienos tampa dar nepatogesnės.

Profesionalas sakė: „Drėgmė sumažina mūsų prakaito išgaravimo greitį, todėl jaučiamės daug labiau sukaitę ir prakaituoti, todėl investuodami į sausintuvą jūsų namai gali tapti malonesni karščiausiomis ir drėgniausiomis dienomis“.

Naktį naudokite didelius prietaisus

Dideli buities prietaisai gali išskirti daug šilumos, todėl juos reikėtų stengtis naudotis vėsesnėmis dienomis. Tai tokie prietaisai kaip orkaitė, indaplovė ir skalbimo mašina.

Jei nėra vėsesnių dienų, juos reikėtų įjungti naktį, tai taip pat sutaupys pinigų sąskaitoms už elektrą.

Duris į nenaudojamas patalpas laikykite uždarytas

Nekilnojamojo turto ekspertas sakė: „Jei didžiąją laiko dalį praleidžiate viename kambaryje, apsvarstykite galimybę uždaryti duris į kambarius, kuriuos ne taip dažnai naudojate, pavyzdžiui, miegamųjų ir vonios kambarių.

„Namo dalių uždarymas gali padėti išlaikyti vėsesnį orą vienoje vietoje, o tai reiškia, kad patalpa, kurią dažniausiai naudojate, greičiau atvės ir išliks vėsi“.

Apsvarstykite ventiliatoriaus vietą

Ventiliatoriai tik leidžia orui judėti, o ne vėsina patį orą, todėl įsitikinkite, kad jis pastatytas geriausioje įmanomoje vietoje.

Ekspertas sakė, jog tai gali būti šalia atidarytų langų naktį arba koridoriuose, kad jie pritrauktų vėsesnį orą į šiltesnes vietas.

Atjunkite elektros laidus

Chrisas pažymėjo: „Įjungta elektronika generuoja šilumą net tada, kai ji išjungta arba nenaudojama, todėl karšti namai gali tapti dar karštesni.

„Kai nenaudojote, atjunkite tokius daiktus kaip skrudintuvai, virduliai, televizoriai ir įrenginių įkrovikliai“.

Rinkitės medvilnines paklodes

Miegas vasaros mėnesiais gali būti košmaras, ypač jei mėgstate antklodę.

Anot nekilnojamojo turto eksperto, medvilninės paklodės yra protingas pasirinkimas šiuo metų laiku, nes jos lengviau „kvėpuoja“ ir išlieka vėsesnės.

Jei labai sunku užmigti naktį, prieš eidami miegoti valandai ar dviem įdėkite paklodes į šaldytuvą, kad jos būtų šaltos.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder