Kaip moteriai reaguoti į vyro stresą

Mokslininkai nustatė, kaip stipriosios lyties atstovai reaguoja į stresą ir kaip moterys turėtų elgtis tokiose situacijose.

Per tyrimus paaiškėjo, kad konfliktai, kylantys dėl partnerių nesugebėjimo suprasti vienam kito, yra pati dažniausia santykių problemų priežastis. Išvengti problemų galima tik tada, kai partneriai stengiasi kuo daugiau sužinoti vienas apie kitą.

Vyrą iš pusiausvyros išmušti gali daugybė įvairių veiksnių: kivirčai su artimaisiais, nemalonumai darbe, nesusipratimai, nesėkmės, nesugebėjimas savęs realizuoti. Išgyvendami stresą, stipriosios lyties atstovai užsidaro savyje, o tai moterims – labai keistas elgesys ir nemaloni staigmena.

Moterys nesupranta, kodėl vyrai taip elgiasi, neteisingai nutardamos, kad jų santykius ištiko krizė. Natūralu, kad tokia klaidinga nuomonė tik dar labiau pablogina situaciją.

Pasak mokslininkų, moterims būtina turėti galvoje, kad vyrai į stresą reaguoja visiškai kitaip, todėl ir problemos sprendimas čia turi būti visai ne toks, kaip moterys yra pratusios jas spręsti.

Pavyzdžiui, jei moterys streso situacijoje stengiasi išsikalbėti, išlaisvinti susikaupusį negatyvą ir emociškai atsipalaiduoti, tai su vyrais viskas visiškai kitaip.

Yra trys pagrindinės vyrų reakcijos į stresą formos, ir pati pirmoji iš jų – tylėjimas. Susidūręs su problemomis, žmogus užsidaro savyje ir tyliai ieško išeities iš esamos situacijos.

Toliau seka bambėjimas ir troškimas atsiriboti nuo to, kas vyksta. Ir vienu, ir kitu atveju moteris gali klaidingai nutarti, kad santykiai žlunga, nors iš tikrųjų taip nėra.

Viskas, ko tokiais momentais reikalaujama iš moters – tai ne eskaluoti situacijos, o išreikšti savo palaikymą ir suprasti, kas vyksta.

 

Sidebar placeholder