Prigimtiniai skirtumai
Iš pradžių išsiaiškinkime, kuo berniukai skiriasi nuo mergaičių. Mums, aišku, rūpi ne anatominiai skirtumai, o bendravimo ypatumai.
Berniukas ir mergaitė © www.needpix.com
Berniukai kalba savo – veiksmų – kalba. Jie sako: daryk taip ir taip. Negaišta laiko ir jėgų ilgoms įžangoms, iškart duoda kitiems tiesmukus patarimus ir dėl to nė kiek nesivaržo.
Dar stipriosios lyties atstovai labai mėgsta demonstruoti savo informuotumą apie visas gyvenimo sritis, o aptikę, jog moteris nežino kokio nors nereikšmingo fakto, džiaugsmingai sušunka: „Tu – neteisi!“ Jei neteisus pasirodys vyras, jis to niekada nepripažins.
Bet kokia kaina išsaugoti lyderio pozicijas, dominuoti, kontroliuoti – normalus kiekvieno vyro poreikis.
Mergaitėms sunku surasti bendrą kalbą su berniukais, todėl kad jos visą laiką stengiasi perduoti ne informaciją, o emocijas.
Pora © Pixabay.com
Moteris gali pasakyti vyrui tokią frazę: „Atleisk, pavėlavau – buvau pas draugę, užsiplepėjome. Apskritai tai ji man net ne draugė, o pažįstama, kartu skridome vienu lėktuvu, išsikalbėjome ir iki šiol bendraujame“.
Kita moteris ją lengvai supras, nes ji klauso ne žodžių, o emocijų .
O vyras – sunkiai. Jam reikia tiksliai suprasti, apie ką kalbamą: apie draugę – tai vienas dalykas, apie pažįstamą – jau visai kitas. Kai moteris painioja sąvokas ar keičia vieną kita, vyras pasimeta ir apskritai nebesupranta, apie ką kalbama.
Mes nenorime suprasti kitų
Būkime garbingi ir pripažinkime, jog ne per daug stipriai trokštame suprasti kitą žmogų. Mums kur kas svarbiau išmokti, kaip tinkamai bendrauti su kitais žmonėmis – ir darbe, ir namie, ir viešumoje
Moteriai svarbiausia išmokti, kaip elgtis su vyrais. Lygiai taip pat kaip ji išmoksta naudotis kompiuteriu ar skalbimo mašina. Jai nebūti nieko nusimanyti apie prietaiso sandarą, užtenka sugebėti paspausti reikalingus mygtukus.
Toks pat principas galioja ir bendraujant su kitu žmogumi: galima nesuprasti jo, bet naudojimo instrukciją žinoti būtina.
Tarkime, moteris nori įsigyti naujus kailinius, ir yra vyras (sutuoktinis arba meilužis), galintis juos jai parūpinti. Ar jai reikia jį suprati? Ne. Jai tik reikia žinoti, kaip elgtis, kad gautų trokštamą daiktą. Kitaip tariant, ją domina ne tas žmogus, o ji pati santykyje su tuo žmogumi.
Tokios pat sąveikos mes tikimės iš kitų, ir kiti – iš mūsų. Mes negalime visiškai suprasti vieni kitų, bet tai netrukdo mums siekti savo tikslų. Tereikia žinoti, kokius „mygtukus paspausti“.
Vyriški „mygtukai“
Vyriški „mygtukai“ nėra labai sudėtingi, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Moteriai patartina dėmesingai klausyti, apie ką kalba vyras, ir ji perpras jį. Žinokite: to, kuo jis labiausiai giriasi, jam labiausiai trūksta.
Čia jos silpna vieta, šioje srityje jis jaučiasi nepasitikintis savimi, bet nori būti kitoks. Įsidėmėkite tai ir, jei norite kažką iš jo gauti, duokite jam suprasti, kad esate įsitikinusi, jog jis turi tai, ko trokšta.
Pavyzdžiui, jei vyras nuolat bamba , piktinasi viskuo ir neigia, nusiteikęs visur kur matyti tik blogį ir trūkumus, tačiau pats save laiko – ir visą laiką tai pabrėžia! – pozityviu žmogumi, optimistu, geraširdžiu, turinčiu puikų humoro jausmą, leiskite jam suprasti, kad laikote jį nepranokstamu geraširdžiu optimistu.
Tada bendraudamas su jumis jis stengsis toks ir būti, gal net pamažu įgis tas savybes.
Lovelasui reikia duoti suprasti, kad jis puikus šeimos galva, ištikimas vyras, kuriam svarbiausia jo šeima.
Nevalai ir tinginiui – kad jis puikus ir tvarkingas šeimininkas. Šykštuoliui – kad jis dosniausias žmogus pasaulyje. Jūs padovanosite vyrui daugiau nei komplimentą – jūs padovanosite jam pasitikėjimą savimi.
Ir atsiminkite: jei moteris suteikia vyrui pasitikėjimą savimi ir nieko neprašo mainais, jis gali pabėgti pas kitą, kuri nepažinojo jo tokio, koks buvo anksčiau!
Rašyti komentarą