Kaip valyti rankas po grybų medžioklės: veiksmingi patarimai

Kai kuriems žmonėms džiaugsmą grybauti miške lydi problema, kaip nusiplauti rankas po grybų rinkimo. Tačiau yra keli paprasti ir veiksmingi būdai, kaip pašalinti nešvarumus nuo rankų. 

Pomidorų lapai

Patyrę grybautojai teigia, kad tradicinio rankų plovimo su muilu dažnai nepakanka. Vietoj to jie rekomenduoja naudoti pomidorų lapus, kad rezultatai būtų veiksmingi. Trindami rankas pomidorų lapais, kol jie išleis sultis, galite veiksmingai pašalinti grybų dėmes.

Citrinos rūgštis arba actas

Rūgštinis tirpalas gali daryti stebuklus valant grybų dėmėmis suteptas rankas. Jei turite citrinos rūgšties, ištirpinkite arbatinį šaukštelį šiltame vandenyje ir kelias minutes pamirkykite rankas tirpale. Arba sumaišykite pusę puodelio acto su vienu litru vandens ir pamirkykite rankas mišinyje bent penkias minutes.

Geriamoji soda

Šviežias grybų dėmes galima veiksmingai pašalinti naudojant valgomąją sodą. Pasigaminkite pastą, sumaišydami valgomąją sodą su vandeniu, ir užtepkite ją ant rankų maždaug 10 minučių. Norėdami sustiprinti norimą poveikį, į mišinį įpilkite šiek tiek citrinos sulčių.

Augalinis aliejus

Grybautojai dažnai pataria likus pusvalandžiui iki grybų rinkimo rankas patepti augaliniu aliejumi. Ši gudrybė ne tik padeda pašalinti tolesnes dėmes, bet ir gali neleisti purvui patekti po nagais.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder