Kamilos Valijevos dopingo mėginyje rasta draudžiama medžiaga – dar daugiau žibalo
Oficialiai paskelbta, kad sportininkės organizme aptikti širdies vaistai trimetazidinas, o į dienos šviesą iškilo ir daugiau skandalingų faktų, kurie ir vėl verčia prisiminti Rusijos valdžios remtą analogų neturinčią dopingo sistemą, dėl kurios rusai jau ne vieneriose olimpinėse žaidynėse negali turėti savo vėliavos, neskamba jų himnas.
Suterštas mėginys buvo paimtas gruodžio 25 dieną per Rusijos dailiojo čiuožimo čempionatą.
Pasak Rusijos žiniasklaidos, K.Valijevai Rusijos antidopingo agentūra (RUSADA), kuri irgi buvo įsivėlusi į skambųjį dopingo skandalą bei tuomet neteko WADA akreditacijos, išsiuntė mėginį į WADA akredituotą laboratoriją Stokholme. Pastaroji apie dopingą pranešė vasario 8 dieną – kai jau vyko 2022 metų Pekino žiemos olimpinės žaidynės.
WADA šį patvirtinimą atsakingiems asmenims išplatino tą pačią dieną, kai Pekine turėjo įvykti dailiojo čiuožimo komandinių varžybų medalių apdovanojimo ceremonija. Rusijos olimpinio komiteto (ROC) komanda būtent dėl įspūdingo į istoriją įėjusio K.Valijevos pasirodymo šiose varžybose iškovojo auksą. Kol kas nėra aišku, kodėl rezultatas paaiškėjo tik per žaidynes.
RUSADA automatiškai įvedė sankcijas K.Valijevai, kuri tą pačią dieną nepasirodė treniruotėse. ROC tuomet nekomentavo, kodėl sportininkė nesitreniruoja, tačiau tiek Rusijos, tiek Vakarų žiniasklaidoje jau mirgėjo pranešimai apie dopingą. Galiausiai K.Valijeva išgirdo gerų žinių iš RUSADA – iškart jai įvedus sankcijas sportininkės komanda pateikė apeliaciją, kurią Rusijos antidopingo agentūra patenkino vasario 9 dieną.
Ši situacija leido sportininkei ne tik toliau dalyvauti olimpinėse žaidynėse – būtent dėl šio sprendimo K.Valijeva galėjo ketvirtadienį sugrįžti į treniruotes, nors visas sporto pasaulis stebėjosi, kodėl dėl dopingo įkliuvusi žvaigždė tęsia pasirodymą Pekino žaidynėse.
Tačiau čia visa istorija nesibaigia.
ITA patvirtino, kad Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) dėl RUSADA veiksmų kreipėsi į Sporto arbitražą (CAS), kuris galutinį sprendimą turi priimti iki individualių dailiojo čiuožimo varžybų. Moterys kovos vasario 15 dieną.
„IOC pasinaudos teise pateikti apeliaciją ir nelauks RUSADA išvadų, nes sprendimą reikia priimti iki moterų varžybų“, – teigiama ITA pranešime.
Skelbiama, kad komandinių dailiojo čiuožimo varžybų apdovanojimo ceremonija galės vykti tik po CAS sprendimo.
K.Valijeva yra laikoma absoliučia favorite iškovoti aukso medalį asmeninėse varžybose.
IOC atstovas spaudai Markas Adamsas neatmetė galimybės, kad dailiojo čiuožimo komandinių varžybų apdovanojimai galėtų įvykti net ir po Pekino žiemos žaidynių arba medaliai būtų išsiųsti jau namo grįžusiems sportininkams.
„Turime išlaukti, kol bus vykdomas visas procesas. Savaime suprantama, kad viską norime sutvarkyti kaip įmanoma greičiau. Aš nesu teisininkas, tad nenoriu svarstyti“, – M.Adamsą citavo insidethegames.biz.
Parengta pagal BBC ir insidethegames.biz informaciją.
Rašyti komentarą