Karščiu alsuojantis miestas, kurio pliaže pusnuogės merginos - jokia naujiena

(4)

„Kai prieš kelerius metus pirmą kartą atvykau į Barseloną ir atėjęs į bendrą pliažą išvydau daugybę iki pusės apsinuoginusių merginų, - patyriau kultūrinį šoką. Dabar man tai jau įprastas reiškinys. Pats su laiku priprasi ir nebesistebėsi“, - prieš išvyką į antrą pagal dydį Ispanijos miestą - Barseloną - man pasakojo šiame turistų pamėgtame traukos centre 200 metrų nuo jūros kranto apartamentus įsigijęs vilnietis Tomas.

Iš tiesų taip ir buvo. Pirmą dieną su nuostaba stebėjau, kaip be jokių kompleksų Ispanijos merginos be liemenėlių maudosi Viduržemio jūroje, kitos tiesiog ant jūros kranto pusnuogės su vaikais žaidžia paplūdimio tenisą ar tiesiog visu gražumu guli ant smėlio skalaujamos bangų.

Nuostaba „Oho, kokios jos drąsios“ greitai dingo, ir tai tapo norma.

Aukštos viešbučių kainos

Tiesa, vasaros sezono metu, kai apstu viso pasaulio turistų, šiame saulėtame ir spalvingame mieste poilsiauti neturint draugų, kurie priimtų pernakvoti, - gana brangu. Už vieną nakvynę gali tekti pakloti apie 150-200 eurų. Ir tai dar renkantis ekonominio tipo viešbučius.

Šįkart man pasisekė - paviešėti savo apartamentuose pakvietė bičiulis. Tereikėjo įsigyti lėktuvo bilietus. Prieš daugiau nei mėnesį pradėjus dairytis bilietų, pavyko juos įsigyti už 230 eurų. Suviliojo ir tai, kad skrydis iš Palangos. Man, klaipėdiečiui, tai itin patogu.

Tiesa, tiesioginio skrydžio iš Palangos į Barseloną nėra, tad teko iš pradžių skristi į Rygą, o iš Rygos jau į saulėtąją Barseloną.

Vėliau aptikau gerokai pigesnių lėktuvo bilietų - skrydis iš Rygos į Barseloną ir po savaitės tokiu pačiu maršrutu atgal - vos 140 eurų. Tačiau jau buvau įsigijęs bilietus iš Palangos, tad pernelyg nesukau galvos ir jau svajojau apie artėjančias atostogas.

Ir nė kiek nenusivyliau...

Jūros vandens temperatūra - 32 laipsniai

Oro uostas - visai šalia Barselonos, todėl kelionė autobusu neužtrunka: maždaug per 30 minučių atsiduri prie Barselonos Placa Catalunya aikštės. Autobuso bilieto kaina - 5,90 Eur.

Aplink apstu ir taksi, tačiau tada jau gali tekti suploti ir per 30 eurų.

Barselona - tikras svajonių miestas: šilta ir dažnai saulėta, ošia Viduržemio jūra, gamta nuostabi ir spalvinga: į akis krenta didžiulės palmės ir galingi kalnai. Mums, lietuvaičiams, tai egzotinis vaizdelis. Vietomis eini miesto keliukais ir iš nuostabos prasiveria žandikaulis, sustoji ir grožiesi vaizdu.

Tiesa, tiems, kas sunkiai atlaiko karštį, rugpjūčio mėnesį vykti į Barseloną nepatartina. Čia dienomis oro temperatūra gali įkaisti ir iki 35 laipsnių karščio, o jutiminė temperatūra dar keliais laipsniais aukštesnė.

Mano viešnagės metu, rugpjūčio mėnesio viduryje, Viduržemio jūra vienu metu buvo įkaitusi net iki 32 laipsnių.

„Mes patys nesuprantame, kas čia darosi, kodėl jūra tokia įkaitusi. Kažkokia anomalija. To nesame regėję daugybę metų“, - pasakojo kaimynystėje gyvenantys ispanai.

Prekeiviai sprunka nuo policijos

Vasaros sezono metu dienomis vaikštinėti po Barselonos centrą gana tvanku ir tai vargina, tačiau vakare kiek gaiviau. Tada gyvenimas čia jau tiesiog virte verda: visur daugybė žmonių, kavinės ir barai - perpildyti, aplink triukšmas, Viduržemio jūros pakrantė nusėta turistų. Vaikštinėji ir jautiesi tarsi atsidūręs kitoje planetoje. O kokia tautų įvairovė... Tuomet supranti, kad čia tikras turistų traukos centras.

Prieš vakare einant į Barselonos miesto centrą, kaimynystėje gyvenantys ispanai patarė: „Saugokitės kišenvagių. Jie šiame mieste darbuojasi itin mikliai.“

Keista buvo matyti ir tai, kad šalia Viduržemio jūros pakrantės ir miesto centrinėse gatvėse visu pajėgumu vyksta prekyba suklastotų prekės ženklų drabužiais, avalyne, piniginėmis, akiniais nuo saulės ir kitomis smulkmenomis.

Vos už 10-20 eurų gali įsigyti kokių tik nori prekės ženklų marškinėlių ar sportinės avalynės: „Nike“, „Prada“, „Gucci“ ir įvairios kitos. Net naktimis gatvės - tarsi prekeivių turgus.

Tiesa, tokius nelegalius prekeivius stebi ir policija, tačiau šie taip įsigudrinę, kad vos per kelias sekundes savo prekes nuo žemės, sudėtas ant paklodės, susisuka ir užsidėję ant pečių sprunka miesto gatvėmis bei išnyksta tarp gausybės turistų. Tokį vaizdelį Barselonoje teko matyti ne kartą ir ne du.

Maisto kainos - nesikandžioja

Barselonoje keliauti visuomeniniu transportu gana patogu: autobusai kursuoja kas keliasdešimt minučių ir net po vidurnakčio.

Tiesa, jei autobusu važiuojate ne kartą ir ne du, geriau įsigyti 10 bilietų kortelę. Jos kaina - 11,20 Eur.

Perkant vienkartinį bilietą autobuse iš vairuotojo, teks pakloti 2,40 Eur. Taigi, pirkdami vienkartinius bilietėlius, permokėsite daugiau nei dvigubai.

Perkant maistą ne restoranuose, o parduotuvėje ir gaminantis jį namuose galima pavalgyti net pigiau nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, parduotuvėje 20 kiaušinių kaina - 3,45 Eur, 800 g kiaulienos - 3,45 Eur, 250 g sviesto - 2,05 Eur, kilogramas pomidorų - 1,5 Eur, 1,5 l vandens - 19 centų.

Restoranuose ir baruose už karštą patiekalą gali tekti pakloti ir 15-20 eurų, tačiau kuklesniuose bariukuose kainos kiek žemesnės. Vyno ir įvairių alkoholinių kokteilių kainos tikrai nesikandžioja: įvairių kokteilių ant jūros kranto galima įsigyti vos už 7-8 eurus.

Aibė traukos centrų

Besilankant Barselonoje, sutemus nenuvykti prie grojančių fontanų būtų tikra nuodėmė.

Magiškasis Montjuic (Montžuiko) fontanas - tikras vandens, šviesų ir muzikos šou, pritraukiantis tūkstančius turistų.

Šis fontanas, pastatytas 1929 metais, buvo restauruotas prieš 1992 metų Barselonos olimpiadą ir iki šiol pritraukia daugybę turistų. Rudenį ir žiemą fontano šou vyksta penktadieniais ir šeštadieniais nuo 19 iki 21 val., o pavasarį ir vasarą - nuo trečiadienio iki sekmadienio 21.30-23.30 valandomis.

Dar viena Barselonos garsenybė - Sagrada Família bažnyčia. Tai vienas iš Antonio Gaudi šedevrų. Statybos buvo pradėtos 1882 m., bet iki šiol dar nepabaigtos. Įdomus faktas, jog Antonio Gaudi, garsusis katalonų architektas, jos statybų aikštelėje praleido 14 metų. Bažnyčia yra statoma tik iš žmonių paaukotų lėšų.

Verta aplankyti ir Park Güel parką. Tai taip pat nuostabus Gaudžio kūrinys. Jis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Keisti pastatai puošti kolonomis, mozaikomis bei stiklu. Parkas įsikūręs atokiau nuo Barselonos centro, tad jį geriausia pasiekti važiuojant metro.

Turistus traukia ir vienas žymiausių namų Barselonoje - Kaulų namas. Šis namas, kaip ir daugelis Gaudžio kūrinių, beveik neturi tiesių linijų. Namo kolonos panašios į kaulus, o balkonai primena kaukolės dalis - būtent dėl to šis namas ir buvo pramintas Kaulų namu.

Namo fasadą, kaip ir visą Barseloną, puošia Katalonijai būdingos spalvingos mozaikos, vadinamos trencadis. Įdomus ir namo stogas - sudėliota mozaika atrodo kaip roplio oda.

Taip pat verta aplankyti jūrų muziejų-akvariumą (L'Aquarium de Barcelona), kuris įsikūręs Barselonos senojo uosto krantinėje. Tai yra vienas didžiausių tokio pobūdžio muziejų Europoje.

Būtina apsilankyti ir žymiojoje La Rambla gatvėje, kurioje nuolat knibžda žmonių minios.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder