Kas atsitinka, jei užmiegate su makiažu: dermatologai atsako

Gydytojai, su kuriais kalbėjomės, turėjo dvi labai skirtingas nuomones.

Nesvarbu, ar naudojate sudėtingą kelių etapų valymo procedūrą, ar tiesiog nusiplaunate duše, veido prausimas ir drėkinimas gali padėti jūsų odai atrodyti kuo geriau.

Tačiau kas iš mūsų dėl užmaršumo ar paprasčiausio nuovargio neatsigulė į lovą su visu makiažo sluoksniu ir neleido odai kentėti dėl to?

Kai kurie ekspertai įspėja, kad šis paplitęs įprotis gali sukelti įvairių odos ir akių problemų.

Tačiau kiti sako, kad nerimas dėl miegojimo su makiažu yra perdėtas ir vargu ar verta dėl to nerimauti.

Skaitykite toliau ir sužinokite, kas atsitinka, jei užmiegate su makiažu, kaip teigia du dermatologai, kurių požiūriai labai skiriasi.

Kai kurie ekspertai teigia, kad miegojimas su makiažu gali pakenkti jūsų odai

Visuotinai sutariama, kad užmigti su makiažu kenkia veido odai, ypač jei jūsų oda būna itin linkusi į aknę ar jautri.

"Jei eisite miegoti su makiažu, nukentės ir jūsų jautri oda, ir akys", - sako medicinos mokslų daktarė Anna Chacon.

"Net ir ta "tik viena naktis" gali sukelti daug žalingų problemų."

Kitos galimos pasekmės? Chaconas nurodo daugiau smulkių linijų ir raukšlių, "nuobodžią, negyvą" odą, užsikimšusias poras ir dehidratuotą odą, nes praleidžiate naktinį drėkinamąjį kremą.

Eidami miegoti su blakstienų tušu galite turėti problemų su akimis.

Kaip spuogas gali susidaryti, kai po oda susikaupia riebalai ir negyvos odos ląstelės, taip ir sloga gali susidaryti, kai užsikemša ir užsikemša netoli blakstienų esanti riebalų liauka.

J. Chacon pažymi, kad užmigus su makiažu gali padidėti tikimybė susirgti tokia akių problema.

Ji pasakoja "Best Life", kad įprotis užmigti su makiažu "gali sudirginti akis ir galbūt pabloginti regėjimą".

Iš tiesų, viena moteris Australijoje, kuri prisipažino, kad per 25 metų naudojimo laikotarpį retai nuplaudavo blakstienų tušą naktį, pastebėjo, kad pigmentas persikėlė į viršutinį akies voką.

Ši siaubo istorija, kuria pirmiausia pasidalijo medicinos žurnalas "Ophthalmology", o vėliau ir plačiau - "Newsweek", tapo svariu įspėjimu apie retą, bet galimą pavojų, susijusį su blakstienų tušu.

Kai kurie dermatologai sako, kad miegoti su makiažu nėra didelė bėda.

Nors atrodo protinga reguliariai prausti ir drėkinti veidą, vienas dermatologas sako, kad nėra nieko itin žalingo, jei to nepadarote naktį.

Tiesą sakant, ji teigia, kad užmigimas su makiažu gali turėti tik vieną tikėtiną pasekmę: "Bus nešvarus pagalvės užvalkalas."

"Taip, yra daug dermatologų, kurie teigia, kad naktį paliktas makiažas užkemša poras, sukelia raukšles arba sensta oda. Tačiau tiesa ta, kad nėra jokių pagrįstų tyrimų, įrodančių šias išvadas", - sako Fayne Frey, medicinos mokslų daktarė, dermatologė.

"Moterys visą dieną be jokių problemų naudoja makiažą, ir tik todėl, kad naktį atsigulame horizontaliai ir išjungiame šviesą, kažkodėl tas pats makiažas, kurio didžioji dalis tikriausiai jau nusitrynė, tampa kažkokia grėsme", - sako ji "Best Life".

"Milijonai moterų kasnakt eina miegoti nenusivaliusios makiažo. Galiu lažintis, kad nežinote, kas jos tokios!" - priduria ji.

Jei nenusivalote makiažo, būtinai išskalbkite pagalvės užvalkalą.

Kai kurie ekspertai teigia, kad nešvarus pagalvės užvalkalas pats gali turėti odą žalojančių pasekmių, jei bus paliktas pakankamai ilgai.

Tai reiškia, kad gali prireikti dažniau skalbti, jei planuojate be pasekmių praleisti naktinę odos priežiūros procedūrą.

"Jei kitą dieną neskalbsite pagalvės užvalkalo ir paklodžių, rizikuojate atvirkštiniu būdu užteršti odą, todėl net jei galiausiai nusiprausite veidą prieš eidami miegoti, to produkto likučiai jau bus ant pagalvės užvalkalo ir, iš esmės, atsigulus vėl persiduos ant jūsų odos", - "Glamour" sakė  medicinos mokslų daktarė Dendy Engelmann.

Atrodo, kad svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, kas tinka jums ir jūsų odos tipui.

Naudodami švelnų valiklį ir drėkinamąjį kremą - bent jau didžiąją laiko dalį - turėtumėte išlaikyti kasdienį švytėjimą be didelių trukdžių, kai jūsų rutina netikėtai pasikeičia.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder